Правила здорового харчування. Здорове харчування для жінок
Завжди варто задуматися про те, скільки і чого ви їсте. Можливо, доведеться обмежити себе в одних продуктах, тоді як кількість інших збільшити. При виборі враховуйте включених до їх складу поживних елементів і вітамінів.
На сніданок краще вживати продукти, багаті кальцієм, наприклад сир, нежирний сир, капусту, лосося, йогурти, горіхи, брукву, сколотини і т. д. Бажано зовсім відмовитися від солі або принаймні зменшити її кількість. Причому замість простої солі вживати морську або йодовану. Кава у великих кількостях також шкідливий для організму, тому рекомендується пити маленьку чашечку раз в день.
В обіднє меню слід включити страви, багаті поліненасиченими кислотами і протеїнами, які нормалізують роботу серця, покращують пам'ять та увагу, наприклад морські продукти або м'ясо. Тваринні жири краще виключити.
На вечерю переважно вибирати овочі і фрукти, вживати в сирому вигляді або готувати на пару без солі. Якщо хочете уповільнити появу зморшок, вживайте такі продукти, як капуста, зелень і бобові.
Сьогодні існує безліч дієт, однак, незважаючи на це, важливо постійно дотримуватися основних принципів здорового та раціонального харчування.
Принципи здорового та раціонального харчування
1. Вживана їжа повинна бути свіжою, краще щойно приготованою. Готувати відразу на кілька днів, хоча це і зручно, не рекомендується так як при розігріванні руйнуються вітаміни і утворюються шкідливі речовини.
2. Харчування має бути збалансованим і містити необхідну організму кількість білків, жирів і вуглеводів. Для здорової людини їх співвідношення має бути наступним: 15-20 % білків, 30 % жирів і 50-55 % вуглеводів. При деяких захворюваннях лікар може рекомендувати змінити це співвідношення.
3. Харчування повинно бути різноманітним. Довго вживати одне і те ж блюдо не варто.
4. Не можна поєднувати несумісні між собою продукти в один прийом їжі. Неприпустимі поєднання фруктів з крохмалями або білками, різних видів білків (м'яса, молока, бобових), рослинних і тваринних жирів. Десерт вживати також не рекомендується. В іншому випадку в кишечнику починаються процеси бродіння і гниття їжі, накопичуються токсини.
5. Обов'язково вживання в їжу сирих овочів і фруктів, так як вони більш багаті вітамінами і мікроелементами, а також прискорюють обмін речовин.
6. Їжу необхідно ретельно пережовувати. Так вона краще засвоюється, та й потрібна менша її кількість, що особливо важливо при надлишковій вазі.
7. Є продукти, споживання яких краще зменшити або зовсім виключити з раціону. До них відносять консерви, копченості, смажену їжу, майонез, кава, газовані напої та кондитерські вироби.
8. Останній прийом їжі допускається не пізніше, ніж за 2 год до сну.
9. Потрібно намагатися не сідати до столу в стресовому стані і з негативними емоціями, інакше може швидко утворитися зайву вагу.
Звичайно, відразу почати дотримуватися всі ці принципи досить важко, але прагнути до цього треба, адже від того, наскільки правильно ми харчуємося, залежить наше здоров'я і самопочуття.