Перші застосування абрикосового масла в лікувальних цілях відносять ще до медицині Стародавнього Тибету, в Європі ж воно отримало активне поширення ще близько двох тисяч років тому.
У перші століття нашої ери його активно застосовували для лікування різних пухлин і виразок, а східні лікарі зцілювали з його допомогою хвороби в носі і вухах. Вважається, що саме вони відкрили і інші його корисні властивості, наприклад, робити шкіру м'якою, гладкою і ніжною.
Сьогодні масло абрикосових кісточок - одне з найпопулярніших базових масел, і, не дивлячись на те, що абрикосові дерева ростуть практично на всіх континентах, є досить рідкісним і дорогим продуктом.
Вся справа в невеликих обсягах промислового видобутку: виготовляють його традиційним способом холодного віджиму, вихід якого досить-таки низький, зате який корисний продукт виходить в результаті!
До речі, свіжі ядра абрикосових кісточок плодів мають яскраво виражений мигдальний аромат, а ось у олії запах ніжний і чарівний, за який, до речі, його також цінують багато дами. Зовні абрикосове масло практично прозоре, з легким, ледь помітним жовтуватим відтінком, текуче і дуже рідке.
Характеристики та основні властивості масла
Корисні властивості і широке застосування даного продукту, в першу чергу, визначається його унікальним хімічним складом. Завдяки технології холодного віджиму в ньому збереглося багате поєднання мононасыщенных і ненасичених кислот, серед яких олеїнова, пальмітинова, лінолева та інші - вже давно й активно використовуються в косметології для омолодження та регенерації клітин шкіри.
Головне достоїнство такого продукту все-таки в його непересічну вмісті вітамінів і мінералів, які вступаючи в реакцію з амінокислотами, прекрасно вбираються і засвоюються у верхніх шарах епідермісу.
Наприклад, в його склад входить вітамін Е, який сприяє відновленню тургору і пружності шкіри, підвищує її еластичність і розгладжує дрібні мімічні зморшки. Недарма його називають важливим компонентом формули молодості!
Тут же вітамін А, який має заспокійливі та протизапальні властивості, а також прекрасно справляється з лущенням, сухістю і витончення шкіри. Вітаміни групи В - це джерело корисних елементів, які здатні надавати лікувальну дію на шкіру, легко затягують мікротріщинки і знімати запалення.
Вітамін С чудово захищає шкіру від ультрафіолету і пересыханий, а значить, абрикосове масло - це ще і відмінний засіб для засмаги, який з його використанням, виходить рівним, соковитим і, що важливо, безпечним.
Калій і магній, які також зустрічаються в складі такого засобу, перешкоджають зневоднення клітин шкіри, а також сприяють активній роботі кровоносних судин, які розганяють по клітинам кисень і поживні речовини, необхідні для молодості і здоров'я вашої шкіри.
Також в даному продукті містяться унікальні токофероли і рідкісна форма вітаміну F, які славляться своїми поживними і поновлюючими властивостями.
Вивчивши такий непростий і насичений склад, стає зрозумілим, що масло абрикосових кісточок - дійсно універсальний і цінний засіб, яке здатне принести максимальну користь для вашого здоров'я та краси.
Що дивно, на відміну від інших видів олій, абрикосове чудово підходить для будь-якого типу шкіри, в кожному з випадків воно буде виконувати свої основні функції - зволоження і регенерація. Саме вони визначили таке активне застосування масла в домашніх умовах, на його основі готують різні маски для обличчя , волосся і тіла, компреси, протирання і примочки.
Як вибрати?
Обов'язково звертайте увагу на склад: найчастіше, щоб кінцевий продукт виходив не такий дорогий, в нього додають масла з кісточок аличі, які змінюють вітамінний і мінеральний склад цінного засобу.
Олія з чистих кісточок абрикоса набагато ефективніше і корисніше продукції з домесями, правда, і знайти його набагато складніше інших. Враховуючи високу рідкість і ціну такого продукту, доцільно його використовувати, розбавляючи іншими базовими маслами, які можна придбати за більш низькими цінами.
Наприклад, масло ванілі, зародків пшениці , мигдалю або жасмину, від яких абрикосове точно не втратить своїх поживних та захисних властивостей.
Як застосовувати масло?
Даний продукт найбільш активно застосовують в косметології, наприклад, при догляді за шкірою тіла та обличчя. Масло надає потужний тонізуючий, заспокійливий, відновлюючу і тонізуючу дію, при цьому чудово вбирається і ніколи не залишає слідів на шкірі.
Воно здатне справитися з дерматитами і почервоніннями, відновлює еластичність і молодість шкірних покривів, які, в результаті його використання, набувають ніжний і красивий відтінок і рівний колір. Відмінно підходить для приготування «швидких» масок, які стають швидкою допомогою втомленою шкіри перед важливими урочистостями.
Також чудово підходить для усунення запалень на шкірі, вугрів і сухих бляшок, абрикосове масло активно використовується для лікування і догляду за проблемною шкірою. При регулярному застосуванні такого засобу нормалізується жировий обмін, повертається пружність і рівномірність кольору.
Іноді його використовують в якості масажного масла: просто нанести 10-15 крапель на руки, а потім масажними рухами увітри в поверхню шкіри. Що особливо приємно, масло абрикосових кісточок не викликає жодних негативних або алергенних реакцій, може бути протипоказано лише у випадках індивідуальної непереносимості.
Недарма багато фахівців і відгуки звичайних дівчат в один голос говорять про незрівнянну користь абрикосового масла для волосся, його дія порівнюють навіть з самими дорогими шампунями! Мікроелементи, якими багатий цей продукт, зволожують, відновлюють, живлять і зміцнюють волосяний покрив, а також ефективно захищають від шкідливого ультрафіолетового впливу.
Обов'язково візьміть його з собою, якщо вирушаєте на море, адже там волосся вигорають, иссыхают, стають ламкими і млявими, а застерегти від усіх цих наслідків зможе саме абрикосове масло.
Також його можна використовувати, як додатковий інгредієнт до вашого повсякденного шампуню: просто додайте 5-10 крапель на 100 мл засобу і гарненько втирайте в шкіру голови. Результат вас обов'язково порадує!
Купуйте це масло і використовуйте з задоволенням.