Яка роль мікроелементів в організмі людини і які овочі містять більше мікроелементів?

Як зробити свій організм здоровим?
Мікроелементи складають в сумі всього лише 004-007 % маси тіла людини, але без них неможливий нормальний ріст і розвиток.
? Мідь необхідна для нормальної життєдіяльності правильного обміну речовин, кровотворення, біосинтезу гемоглобіну, діяльності центральної нервової системи. Вона стимулируе вироблення гормонів гіпофіза. В організмі дорослої людина міститься 2 г міді, добова потреба в міді - 100 мг. З овочів великим вмістом міді виділяються гарбуз, редиска, баклажан, томат, морква, буряк, бобові.
? Цинк - важливий мікроелемент, що входить до складу гормону інсуліну, регулюючого нормальне протікання вуглеводного обміну. Роль цинку в обміні так велика, що при його недоліку виникають важкі захворювання: безпліддя, карликовість, різні форми анемії, дерматити, посилення росту пухлин, патології нігтів, випадання волосся.
Добова потреба в цинку від 20 до 30 мг. Найбільш багаті цинком коріння цікорного салату, зелений горошок, капуста цвітна, квасоля овочева, моркву.
? Сірка входить до складу амінокислот (цистин, цистеїн і метіонін) і білків клітин, а також в склад деяких вітамінів, гормонів і біологічно активних речовин. Необхідна концентрація сірки забезпечує синтез інсуліну - важливого гормону, що регулює вуглеводний обмін. Добова потреба людини в сірці становить 4-5 р. Серед овочів з великим вмістом сірки: овочева квасоля, зелений горошок, цибуля ріпчаста, морква, хрін.
? Йод - майже половина його знаходиться в щитовидній залозі. Бере участь в утворенні гормону щитовидної залози - тироксину. Недостатність йоду проявляється порушеннями діяльності щитовидної залози. При дефіциті в раціоні йоду, міді, кобальту, марганцю порушується обмін вітаміну С і знижується кількість еритроцитів у крові. Найбільший вміст йоду в часнику, редисці, салаті, томаті, квасолі, шпинаті.
? Срібло - іони срібла мають в організмі людини антисептичну дію, підвищують тонус організму. Срібло є у м'яті, мелісі, кропі.
? Марганець входить до складу ферментативних систем та бере участь в окисно-відновних процесах.
? Марганець посилює дію інсуліну та підтримує оптимальний рівень холестерину в крові, сприяє руйнуванню жирів.
Серед овочів найбільше марганцю міститься в капусті білокачанної, м'яті, петрушці.
? Кобальт бере участь в обміні жирних кислот і фолієвої кислоти у вуглеводному обміні, але головна його функція - участь в утворенні вітаміну В12 брак якого призводить до розвитку злоякісного недокрів'я.
? Кобальт може накопичуватись і зберігатися в організмі до 7 років. В овочевих продуктах найбільше кобальту в зеленому горошку, огірках, редисці, салаті, шпинаті.