Харчування матері-годувальниці у перший місяць після пологівНародження дитини - не тільки велике свято для люблячої родини, але і початок великого шляху, під час якого потрібно проявити максимум відповідальності. І починатися ця відповідальність має зі зміни звичок. Харчування матері-годувальниці у перший місяць повинна значно відрізнятися від звичайного раціону середньостатистичного людини.
Так як утворення молока в організмі жінки вимагає витрат енергії, в першу чергу харчування має бути збалансованим. Середня калорійність в день повинна істотно підвищитися і досягати межі трьох тисяч калорій на добу. Слід також переглянути і кількість корисних речовин в раціоні. Білок тваринного походження повинен прийматися організмом в кількості 60-70 грамів щодня, а загальна кількість білка доходити до ста грамів. Добова доза вуглеводів становить близько трьохсот грамів, а жирів - до дев'яноста.
Інститут РАМН навіть розробив добову норму, визначальну харчування матері-годувальниці у перший місяць. У неї входить птах або м'ясо в кількості до двохсот грамів, риба в кількості до сімдесяти грамів, молоко і кісломолочка - до підлозі літра в день. З молочних продуктів також важливо їсти сир (до двадцяти грамів в день твердих видів) або ж сир (близько п'ятдесяти грам). Більшу частину раціону повинні складати овочі, фрукти і картоплю - разом близько кілограма споживаної їжі в день. Як готувати овочі - діло хазяйське, але не рекомендується обробляти їх термічно, змішуючи для салатів. Переважно серед круп вибирати гречану та вівсяну. Якщо хочеться хліба - варто вибрати саме грубого помелу, висівковий. А ось прянощів, приправ, гострих страв варто уникати. Причина проста - від надлишку таких речовин в раціоні годуючої матері, змінюється смак молока і його запах, не варто травмувати дитину - простіше відмовитися від цієї не самої корисної їжі.
В цілях профілактики алергії харчування матері-годувальниці у перший місяць повинно бути ізольовано від потенційних алергенів. Ось деякі з них - цитрусові, шоколад, кава, мед. Чи потрібно говорити, що не бажано, а ОБОВ'ЯЗКОВО повністю обмежити споживання спиртних напоїв, включаючи навіть слабоалкогольні?
Приймати їжу потрібно за півгодини до годування грудьми, бажано участити кількість прийомів їжі до п'яти на день. Харчування матері-годувальниці у перший місяць також має бути насичене вітамінами і рідиною. Останній - до двох літрів в день, перші можуть виступати в якості вітаміну Д (наприклад, цілком достатньо буде препарату Гендевіт в кількості двох драже на добу).
Щоб уникнути розвитку у дитини патологій та захворювань, категорично слід виключити з раціону матері ліки, що містять налидиксин, ерготамін, стрептоміцин, тетрациклін, метронідазол, сульфониламиды, хлорпропамід, гликокортикоиды. Якщо лікування з застосуванням таких препаратів необхідно, варто проконсультуватися з лікарем і вивести спосіб уникнути згубного впливу препаратів на організм дитини.