Кожен з нас пам'ятає смачні і солодкі ласощі дитинства - гематоген. Ми знаємо, що продукт це не новий, його користь для здоров'я сумніву не підлягає. У вигляді плиток гематоген з'явився в Росії після 1917 року. До цього була мікстура, для приготування якої використовувалася бичача кров.
З грецької гематоген перекладається як «породжує кров». Під час війни він рятував людей від голоду, обов'язково входив в раціон діючих військ, з його допомогою лікували поранених. Сьогодні різноманітні лікарські препарати і кондитерські вироби витіснили гематоген. Тим не менш, він корисний для нашого організму, і головна причина - його унікальні властивості.
Що входить до складу гематогену
Продукт був створений як препарат заліза. Відомо, що ця речовина сприяє утворенню великої кількості еритроцитів в нашому організмі. Крім того, гематоген включає в себе мікроелементи, мінеральні речовини, вітаміни, ферменти, гормони. Для виготовлення продукту використовується суха кров тварин, а для смаку додають підсилювачі, згущене молоко, горіхи, мед, аскорбінову кислоту. За зовнішнім виглядом гематоген нічим не відрізняється від плитки шоколаду.
Компоненти гематогену утворюють склад, близький до людської крові. Це джерело корисних амінокислот, жирів, вуглеводів. Вітамін А, який присутній в цьому продукти, сприяє росту волосся, поліпшення зору, відновлення функцій шкіри.
Гематоген чинить на організм загальнозміцнюючу, профілактичну дію. Ця корисна біодобавка часто стає складовою частиною терапії багатьох важких захворювань. Регулярне вживання продукту підвищує кількість гемоглобіну в крові, нормалізує процес кровотворення.
У складі гематогену можна виділити наступні компоненти:
- молоко - є джерелом кальцію, що забезпечує ріст зубів, волосся, кісток,
- цукор - енергоносій для організму,
- патока - підвищує емоційний настрій,
- альбумін - джерело кров'яного білка, корисний при значній крововтраті, так як забезпечує відновлення крові,
сірчанокисле залізо - забезпечує організм гемоглобіном.
Так як гематоген є більше ліками, ніж ласощами, його вживання слід обмежити до п'ятдесяти грамів в день, дітям достатньо тридцяти грам і не раніше п'ятирічного віку.
Коли потрібно вживати гематоген
Продукт слід приймати відповідно до інструкції. Продукт необхідний нашому організму в наступних випадках:
- неповноцінне харчування,
- часті кровотечі і знижене кількість гемоглобіну в крові,
- хронічні захворювання шлунку і кишечника,
- інфекційні хвороби у важкій формі,
- відставання в рості,
- порушення зору,
- поганий стан шкіри,
- при виснаженні і ослаблення захисних функцій організму.
Діти в період розвитку потребують підвищеній кількості мікроелементів, білка. Тому особливо корисний гематоген в дитячому віці. Цінний білок, який містить в собі продукт, що володіє унікальним живильним потенціалом і здатний відновити і підтримати здоров'я людини.
Протипоказання до гематогену
Гематоген не можна приймати при таких захворюваннях, як ожиріння і цукровий діабет. Це обумовлено тим, що він містить легкозасвоювані вуглеводи. Вони провокують бродіння в кишечнику, що може викликати блювоту і пронос. Також продукт не можна вживати при вагітності, тромбофлебіті і алергії на компоненти препарату. Він містить багато різних добавок, які є сильними алергенами. Тому перед вживанням слід ретельно вивчити компоненти продукту. При підвищенні норми споживання можуть виникнути побічні ефекти, серед яких діарея, нудота.
Гематоген вже більше ста років використовується в якості загальнозміцнюючого засобу. Він покращує стан крові, забезпечує організм корисними мікроелементами, амінокислотами, вітамінами, що особливо важливо для дитячого організму. Він містить такий важливий компонент, як залізо, а також денну норму вітаміну А. При цьому слід пам'ятати, що для виготовлення гематогену використовується кров тварин, він має протипоказання. Все це вимагає обережності при його вживанні.