Чи потрібно пити воду? Чим корисна вода? Скільки пити води в день? Які напої можна пити? На ці та інші питання ви знайдете відповіді в цій статті.
Вода потрібна людині так само, як повітря і їжа. Якщо без повітря людина може обходитися кілька хвилин, то без води декілька днів. При наявності води людина може голодувати більше місяця. Їжі немає, а є вода, і нічого. Людина тримається на воді. Вільна вода становить майже 70% маси тіла. Людина складається переважно з води, оскільки навіть найміцніше і важке в організмі - кістки скелета - містить 30% води.
В організмі має підтримувати водний баланс. Кількість води в організмі повинно зберігатися на постійному рівні. Втрата навіть десятої частини внутрішньої води вкрай небезпечна і вважається зневодненням організму.
Запас води поповнюється при питті води і різних напоїв, а також при прийомі їжі, що містить воду. Продукти харчування можуть містити дуже багато води, як фрукти і овочі, але навіть самі сухі з продуктів містять близько 20% вологи. А, наприклад, виноград, кавуни, персики, огірки - це природні комори води, вміст якої сягає понад 70% ваги продукту. Людина повинна споживати з їжею близько 25 літра води.
Всі фізіологічні процеси протікають із використанням води. Клітини організму не можуть існувати без води, яка є їх рідною стихією і речовиною життя. Хімічні процеси, що протікають в організмі з перетворенням енергії і речовини, не відбуваються без води. Але і в процесах управління вода відіграє величезну роль, оскільки на хімічному та електрохімічному рівні сигналами є зміни концентрації іонів у водному розчині. Крім того, структурована вода є своєрідним каталізатором хімічних процесів і речовиною, як би рідким «магнітним носієм», переносить інформацію по всьому організму.
Дуже коротко згадаємо функції води в організмі. Кров - це рідина, плазма якої містить близько 80% води, переносить живильні речовини, солі, гази й відходи життєдіяльності. Тільки об'єм крові становить 4-5 літрів. Вода вмиває і промиває організм зсередини, очищаючи від шлаків. Вода, перетворена нирками у сечу, дозволяє виводити відходи життєдіяльності з організму. Нирки безперервно вимагають води для своєї роботи, виводячи відходи у воді в співвідношенні 1:10. Їжа не може бути засвоєна без води. Вода є розчинником для речовин, що всмоктуються із травного тракту. Вода здійснює стимуляцію роботи шлунка. Бере участь у формуванні фекальних мас і виводить їх з організму. Часто люди, які страждають запорами, однією з їх причин мають мале споживання води. Вода дозволяє видаляти отруйні відходи через нирки, шкіру, легені і кишечник. Процес дихання неможливий без води. Всі слизові оболонки повинні бути вологими. М'язи і суглоби не можуть працювати без води. Вода є ефективним охолоджувачем, які беруть участь у регулюванні температурного режиму організму випаровуванням через шкіру, дозволяючи забезпечувати сталість нормальної температури 366 градуса Цельсія. Навіть у спокої через шкіру втрачається 03 літра води. При інтенсивній фізичному навантаженні за 1 годину людина може втратити кілька літрів води.
Втрати води треба обов'язково відновлювати. Всього для роботи організму води необхідно близько 5 літрів; надходить з їжею 25 літра, інше становить метаболічна вода, вироблена самим організмом при хімічних реакціях.
Коли сохне в роті і немає слини - це організм подає сигнал про нестачу води, - пора заповнювати її втрати і пити, пити, пити. Нестача води призводить до головних болів, перестає працювати нормально травний тракт, погано міркує голова, з'являються нервові порушення. Нестача води призводить до хвороб.
Склад води і її структура різноманітні. Вода мінлива, і її форм сотні. Вода весь час реагує на процеси, які відбуваються в космосі. Ритми сонячної активності змінюють структурованість води і, відповідно, управління хімічними реакціями. Інформація може передаватися через воду. Ось чому особливо корисна джерельна вода в певні православні свята, коли в ній відбуваються найбільш важливі структурні зміни під впливом космічних сил.
Структурована вода прискорює процеси кристалізації, розчинення, адсорбції - процеси в клітинах.
Скільки води треба споживати? Тут існує дві думки: пити менше, і пити більше. Р. Шаталова споживає 05 літра води на добу, економно живе на екзогенної воді. Рекомендує 1-2 літри на добу. Чим правильніше спосіб життя і харчування, тим менше води необхідно. Хоча йоги, що ведуть правильний спосіб життя, рекомендують близько двох літрів води. Вода забирає шлаки, і при неправильному харчуванні треба більше пити. Тому для більшості людей бажано споживати 2-25 літра води, причому частина води повинна бути структурованою.
Тому основним джерелом поповнення води в організмі повинна бути природна джерельна вода, що завжди і рекомендувала йога. Добре людям, які живуть у сільській місцевості, - там є джерела. Городянам набагато гірше, джерела є, але багато з них отруєні міськими стоками. Пити з міських джерел води можна тільки, якщо це дозволяють санітарні лікарі. Тому міський варіант заміни джерельної води - це купівля бутильованої води хорошої якості в магазині. Джерельна вода з сільської місцевості таким чином потрапляє вам на стіл. Остерігайтеся тільки фальсифікатів, коли замість джерельної води в пляшки наливають водопровідну. До речі, водопровідну воду вважати корисною ніяк не можна. При необхідності використання водопровідної води необхідно застосовувати її очищення за допомогою подвійної фільтрації і магнітної обробки. Хороші фільтри і магнітні насадки зараз завжди є у продажу.
Структуровану воду можна отримувати омагничиванием звичайної води, впливом на неї кристалами корисних мінералів, заморожуванням в морозильній камері з подальшою розморозкою і видаленням неякісних відходів.
Корисна вода з фруктів і овочів, оскільки є структурованою. Не забувайте, що, вживаючи свіжі фрукти і овочі, крім корисних речовин, ви отримуєте дуже корисну структуровану воду. Корисні свіжоприготовані в домашніх умовах фруктові та овочеві соки, але треба пам'ятати, що це - не тільки пити, але ще і їжа. Існують розвантажувальні дієти на фруктових і овочевих соках.
Покупні соки з магазинів мають тільки таку назву, насправді - це хімізовані перероблені продукти, які не можуть принести вам користь, а шкода - так.
Корисні фруктові настої зі свіжих фруктів і ягід . Ви заливаєте на кілька годин часточки фруктів або розрізані ягоди джерельною водою, а потім п'єте такий корисний напій. Можна готувати фруктові настої і з сухофруктів, заливаючи їх окропом і витримуючи кілька годин. Настій шипшини краще готувати в термосі.
Без чаю в Росії життя уявити неможливо, але захоплюватися чаєм, особливо чорним, не варто. Краще перейти на зелений чай. Зелений чай корисний, а от чорний чай шкідливий, хоча у нас в країні увійшов у звичку. Компромісом може служити такий варіант заварки. У великому чайнику зелений чай заварюється так, щоб рівень рідини був би дві третини або три чверті. В заварний чашці заварюється окремо порція чорного чаю, а потім вона доливається до повного об'єму в заварний чайник. Суміш настоїв чаю зеленого і чорного чаю перемішується. Слід пам'ятати, що чай володіє тонізуючою і крепящим діями, раніше він вживався як лікарський засіб і тільки потім став напоєм. З-за цих якостей він не може вважатися напоєм на кожен день. Йоги вважають невиправданим і шкідливим вживання чаю і кави. Кава також не може вважатися напоєм на кожен день. Кава володіє ще більшими недоліками як повсякденний напій, а раніше приймався виключно як ліки. Какао за своїми властивостями ближче до кави, але містить ще велику кількість калорій.
Молоко і кисломолочні напої корисні, але їх слід розглядати як додаткове харчування. Тому основним питвом повинна бути вода і слабкі фруктові настої.
Алкогольні напої не можуть розглядатися як напої на кожен день. Алкоголь шкідливий для здоровя, тому вживати його слід тільки потроху і у виняткових випадках. До речі, алкоголь сприяє ожирінню з-за своєї високої калорійності. Пиво є слабоалкогольним напоєм, але містить велику кількість пивних дріжджів, тому пиво сприяє швидкому набору ваги і появи ожиріння.
Нирки та сечовивідні шляхи поступово засмічуються шлаками. Вживання достатньої кількості джерельної води, що містить дуже низька кількість солей, є деякою мірою гарантією меншого засмічення нирок. Промивати організм добре в день, коли ви проводите очисне голодування. Дистильована вода у період голодування може застосовуватися з метою очищення нирок. Також добре застосовувати відвар березових бруньок і відвари сечогінних трав. Вживаючи періодично препарати ПОЛІФЕПАН і МКЦ, ви захищаєте від шкідливих речовин не тільки шлунок і кишечник, але і печінка, жовчний міхур, нирки і весь організм в цілому.