Серце іноді поетично, іноді іронічно називають «мотором» організму. Завдання будь-якої людини полягає в постійному зміцненні та відновленні цього мотора. Запам'ятайте головне - будь-який продукт корисний для серця не повинен містити великої кількості жиру.
Особливо шкідливим для серцевого м'яза є вживання модифікованого рослинного жиру. З-за його вживання сьогодні майже половина населення планети так чи інакше стикається з серцево-судинними проблемами. А яка їжа корисна для серця?
Продукти корисні для серця
Каша з вівсяної крупи.
Стара добра вівсяна каша на молоці є чудовим сніданком, ситним і, що важливо, що містить жирні кислоти омега-3, фолат і калій. До того ж у вівсяній крупі міститься багато клітковини. Особливо корисно для серця вживати крупу грубого помелу - в ній клітковини найбільше. Поєднання всіх перерахованих компонентів знижує рівень холестерину і підтримує тонус кровоносних судин.
Лосось і сьомга.
Червона риба є найкращим натуральним джерелом омега-3 жирних кислот. Вживання двох-трьох рибних страв протягом тижня приводить до нормалізації кров'яного тиску. Регулярне вживання лососевого м'яса згідно зі статистикою зменшує ризик інфаркту міокарда на тридцять відсотків.
Плоди авокадо.
Якщо додавати четвертинку плоду авокадо в салати або подавати до м'яса, то це призведе до зниження рівня «поганого» холестерину в кров'яному руслі. Авокадо роблять продуктом корисним для серця і судин, особливі ферменти, у присутності яких засвоюються каротиноїди, необхідні для нормальної роботи серцевого м'яза.
Горіхи.
Майже у всіх горіхах багато мононенасичених жирів і омега-3 жирних кислот, але найбільше їх міститься в мигдалі і волоському горісі. При вживанні цих і будь-яких інших горіхів краще засвоюється клітковина.
Оливкова олія.
У цьому продукті міститься величезна кількість мононенасичених жирів, ефективно «смывающих» холестеринові бляшки зі стінок кровоносних судин. Практично будь-які продукти будуть корисні для серця і судин, якщо присмачити їх невеликою кількістю оливкової олії.
Ягоди.
Полуниця, малина, чорниця та інші - ви можете вибрати будь-які. Їжте кожну окремо або всі разом! Всі ягоди містять протизапальні речовини, які поряд з іншими знижують ризик розвитку серцево-судинних захворювань.
Квасоля.
Червона квасоля, а також сочевиця містить велику кількість клітковини і омега-3 жирних кислот. Страви, приготовлені з квасолі і сочевиці, чудово насичують, будучи в той же час порівняно низькокалорійними, що дуже корисно для серця та інших систем організму.
Лляні насіння.
Додавання цього інгредієнта в кашу або салат, або використання лляної олії в приготуванні страв сприяє підтримці працездатності і нормального стану серця. Смак цього масла досить специфічний, але він не може вважатися перешкодою для його вживання - лляне масло наповнене «під зав'язку» омега-три-жирними кислотами.
Шпинат.
Містить корисний пігмент лютенин, а також фолат, калій і клітковину. Тому шпинат можна назвати продуктом корисним для серця майже у всіх випадках, окрім, мабуть, «особистої неприязні» - ласощі це на любителя. У цьому випадку шпинат можна замінити будь-якими іншими овочами.
Соя.
Вживання страв, приготованих з сої, веде до зниження рівня холестерину в крові. Крім того, соя - джерело протеїнів. Головна вимога - вживання натурального, а не генномодифікованого продукту. Натуральна соя міститься в напоях темпі, тофу. Зрозуміло, натуральні власне зерна сої. Попередження. Приправляючи соєвим соусом страви, не варто захоплюватися - приправа, хоч і соєве, але надто солона. А надлишок солі - майже завжди передчасна гіпертонія.