Продукти для схуднення в домашніх умовах
Харчування, яке робить нас стрункими
Продукти для красивої фігури
Щоб зберегти стрункість або досягти її, необхідно включати в раціон певні продукти, які по-різному впливають на організм, але всі вони «працюють» на красиву фігуру. Перелічимо основні з них.
Горіхи . Відомо, що вони містять багато жиру (30 г продукту - 15 м). Однак жири жири бувають різні: є насичені та ненасичені. У горіхах основна частка припадає на найбільш корисні - полі - і мононенасичені жирні кислоти. Вони сприяють термогенезу в тканинах - така наукова назва процесу, який у побуті називають спалюванням жирів на клітинному рівні. Горіхи також знижують рівень «поганого» холестерину, підвищують еластичність судин, сприяють виробленню статевих гормонів і піднімають настрій, що у справі схуднення має неабияке значення. Незважаючи на очевидні плюси, які обіцяє вживання горіхів в їжу, треба пам'ятати, що їх необмежену кількість принесе шкоду. Наприклад, в добу корисно з'їсти стільки кедрових горішків, скільки їх поміщається в стислому кулаці, а волоських горіхів - 3-4 ядра.
Висівки . Це ще один необхідний компонент раціону. Самі висівки організмом не перетравлюються, але їх позитивна роль полягає в іншому: при попаданні в травний тракт міститься в них клітковина розбухає, покращує перистальтику кишечника і очищає його від слизу і інших продуктів життєдіяльності. Оптимальний варіант для підтримки ваги - 1 -2 ст. л. висівок на добу, причому з'їдати їх треба рівномірно протягом дня і обов'язково чим-небудь запивати.
Яблука . Це найкорисніший фрукт для бажаючих схуднути або зберегти досягнуті результати. По-перше, вони знижують апетит (доведено, що яблуко, з'їдене перед основним блюдом, здатне на 15% зменшити кількість їжі, що вживається під час трапези). По-друге, яблука - це джерело вуглеводів, макро - і мікроелементів, вітамінів і ін. Вони не провокують викид інсуліну в кров і відкладення жирів.
По-третє, в яблуках є тартронова кислота, яка перешкоджає переходу надлишку вуглеводів в жир. Таким чином, поїдаючи яблука, не можна передозувати вуглеводи.
По-четверте, яблука - джерело пируватов (солей піровиноградної кислоти). Це речовини, які запускають в організмі певні реакції, що забезпечують його енергією. Пирувати являють собою нешкідливу заміну вуглеводів (саме вони дають нам енергію). Крім того, з них утворюється аланін - амінокислота, необхідна в якості джерела енергії для нервової системи і сировини для вироблення глюкози при різкому падінні рівня цукру в крові.
Крім цього, яблука активізують обмін речовин, містять кверцетин, що гальмує розвиток ракових клітин, клітковину, органічні кислоти, що перешкоджають гнильних процесів у кишечнику, фосфор, кальцій і т. д.
Для підтримки здоров'я в день (до 18 год) треба з'їдати 4 великих яблука (установлено, що навіть 3 яблука зменшують вміст жирів у крові на 20%) з інтервалом 1-15 ч. Сорт і колір ніякої ролі не грають.
Грейпфрути . Ці фрукти давно перестали бути для нас екзотичними. При серйозному ставленні до свого здоров'я не можна проходити повз прилавка з ними. У них присутній так званий нарингін - флавоноїд, нормалізує жировий обмін. Однак його містить сама гірка частина плоду - перегородки. Тому, сприймаючи цю гіркоту в якості «солодкого ліки», треба з'їдати їх разом з м'якоттю.
Корінь імбиру . Він містить велику кількість корисних речовин, зокрема вітаміни А, С і групи В, мікро - і макроелементи, майже повний перелік важливих для людини амінокислот, а також ефірні масла, які надають цій рослині характерний пряний аромат. Завдяки такому набору компонентів імбир надає на організм анестезуючу, протизапальну, загоює і тонізуючу дію, активізує кровообіг і обмін речовин. Саме остання обставина і важливо у справі підтримання фігури в відмінній формі. Зрозуміло, імбир допоможе тільки в тому випадку, якщо харчування організовано правильно.
Селера . В якості лікарського засобу він був відомий ще в Стародавній Греції. У ньому представлений широкий спектр корисних речовин, а саме вітаміни А, З, Е, ДО, РР і групи В, мікро - і макроелементи, завдяки яким посилюється імунна система і поліпшується метаболізм. Крім того, селера має і м'яким сечогінним ефектом. Все це робить його корисним компонентом у різного роду дієти.
Проростки пшениці . Останні дослідження показали, що в них представлені 12 вітамінів, 21 мінеральна речовина і 18 амінокислот. Цей продукт є природним стимулятором, здатним замінити вітамінно-мінеральні комплекси. Проростки багаті клітковиною, вхідні в їх склад речовини покращують обмінні процеси і знижують апетит (енергетична цінність 100 г проростків становить 300-350 ккал). Властивості цього продукту дозволяють ефективно використовувати його для підтримки стрункості фігури.