Корисні властивості яблукаВсе ще з дитинства знайомі з яблуками, з їх соковитою і ні з чим незрівнянним смаком і по-справжньому літнім ароматом. Цей фрукт заслужено можна назвати самим затребуваним на території практично всієї Європи - адже яблука їдять сирими, печеними, моченими, сушеними і т.д. А скільки смачних і дуже корисних продуктів можна зробити з яблук - це пироги, повидло, варення, соки, компоти і так далі, можна перераховувати нескінченно. Не раз вчені, лікарі та народні цілителі доводили нам той факт, що яблука володіють масою корисних властивостей, проте давайте ще раз розберемося, чим же так корисний цей фрукт.
Мінеральний склад яблук

Крім того, що яблука володіють відмінними арома-смаковими властивостями, вони містять в собі масу лікувальних речовин, що прямо залежать від сорту і ступеня зрілості. Так зрілі яблука є джерелом вітамінів В1, В2, Е, С, А, фруктози, пектинових і дубильних речовин, органічних кислот, мінеральних солей і мікроелементів. А ось нездозревшие яблука багаті високим вмістом крохмалю, який під час дозрівання поступово розщеплюється і вивільняє цукор. На замітку, яблуко на 85% складається з рідини. Насіння яблук містять до 30% корисних ефірних масел. Яблуневі листя мають глікозидом амігдалином і практично 450 мг вітаміну С, а шкірка даного фрукта містить велику кількість флавоноїдів.
У чому ж користь яблук
Регулярне вживання яблук приводить в норму роботу травної системи, підвищується апетит і нормалізується шлунково-кишковий тракт. Хлорогенова кислота, якої в яблуках міститься до 50 мг, забезпечує нормальне функціонування печінки. Високий вміст дубильних речовин, а також винна, лимонна і яблучна кислоти, що містяться у великій кількості в яблуках, здатні запобігти і зупинити процеси бродіння в кишечнику. Для того щоб здійснити профілактику роботи шлунково-кишкового тракту досить вранці натщесерце з'їдати по 1-2 яблука в день. Також дубильні речовини яблук надають профілактику освіти сечокам'яної хвороби, саме вони запобігають випадання солей сечової кислоти в осад. Якщо за 20 хвилин до їжі пити свіжовичавлений яблучний сік, то його корисні властивості здатні підвищити кислотність шлунка і запобігти розвиток жовчнокам'яної хвороби. В даному випадку краще використовувати зелені яблука, сік ще допомагає позбутися від запорів.
Яблука володіють м'яким сечогінним ефектом, зменшують набряклість організму. Також, завдяки високому вмісту вітаміну С, вони сприяють зміцненню серцево-судинної системи. Пектин, який займає не останнє місце в переліку корисних речовин яблук, сприяє зниженню рівня холестерину в крові. По насиченості йодом яблука обганяють лише морські продукти, тому їх ще рекомендується регулярно вживати для поліпшення роботи щитовидної залози.
Користь яблук для дітей
У чому ж полягає користь яблук для дитячого зростаючого організму? Виявляється, дітям яблука не просто корисні, вони їм вкрай необхідні тільки тому, що вони володіють легкозасвоюваним залізом. Так, його звичайно не так багато, як в м'ясі або печінки, однак саме яблучне залізо абсолютно засвоюється дитячим організмом. Тому для профілактики анемії у вагітних жінок і дітей рекомендується щодня з'їдати по 1-2 яблука. На замітку, за вмістом заліза зелені яблука перевершують своїх червоних або жовтих побратимів.
Шкода від яблук
Хоч яблука і володіють масою корисних властивостей, проте вживати їх варто в помірній кількості. Як ви знаєте, безконтрольне вживання будь-якого фрукта може нанести шкоду організму, в даному випадку від яблук може початися діарея. Також слід уважно вибирати сорти яблук людям, що страждають виразкою шлунка і дванадцятипалої кишки, гіперацидним гастритом, їм необхідно вживати тільки солодкі сорти яблук. А ось хворі колітом і гипоацидным гастритом повинні їсти тільки солодкі яблука.

Чим корисні мочені, сушені й печені яблука

Мочені яблука корисні тим, що вони володіють підвищеним вмістом вітаміну С, який в процесі вимочування (особливо при додаванні калини і журавлини) збільшується в кілька разів. Сушені яблука перед свіжими володіють тільки однією перевагою - вони довше зберігаються. У сушеному вигляді яблука зберігають всі свої корисні властивості і вітаміни. Ну а печені яблука перевершують всі інші тим, що володіють особливою м'якістю, адже далеко не всім літнім людям під силу поласувати смачним яблуком.
Які яблука є найкориснішими
Категорично сказати, який сорт яблук є самим корисним не можна, адже кожен з них володіє якимись своїми цінними речовинами. Наприклад, Білий налив і Антонівка володіють великим вмістом пектину і чудово підходять для мочіння і запікання. А ось сорт зелених яблук Гренні Сміт багатий вітаміном С і органічними кислотами. На сьогоднішній день у всьому світі вирощується понад 7000 видів різних яблук, тому неможливо визначити серед них найбільш корисний. Для кожної людини найкращим сортом будуть ті яблука, які йому подобаються і підходять його організму.
Наостанок слід зазначити, що цінні і лікувальні властивості яблук не роблять з них універсальні ліки від усіх захворювань. Будь-який продукт повинен вживатися в міру, адже, як відомо «у краплі ліки, а в ложці - отрута».