Корисні властивості бакалажана

Баклажани. Корисні властивості


Чим корисні баклажани


У їжу вживають плоди в технічній стиглості в смаженому, печеному і сушеному вигляді. З них готують баклажанну ікру, маринади, різні соління. У плодах міститься 8-9% сухих речовин, 3-4% цукрів (глюкоза, фруктоза, сахароза), аскорбінова (до 20 мг%) та нікотинова кислоти, тіамін, рибофлавін, каротин. Баклажани небагаті вітамінами, але зате містять велику кількість солей калію, кальцію, магнію, заліза, фосфору.
Баклажани стимулюють кровотворну функцію селезінки та кісткового мозку, підвищують гемоглобін, сприяють утворенню еритроцитів. Тому їх рекомендують при недокрів'ї і вагітним жінкам.
Відвар з чашечок баклажанів знижує вміст алкоголю в крові при алкогольних отруєннях, нейтралізує побічні ефекти отруєння деякими ягодами і грибами, а також пом'якшує ранковий кашель курців.
Баклажани рекомендують для лікування і профілактики серцево-судинних захворювань, атеросклерозу, вони сприяють виведенню з організму холестерину. Тому дуже корисно використовувати баклажани в якості гарнірів до жирної м'ясної їжі. Страви з баклажанів рекомендують тим, хто страждає захворюваннями шлунково-кишкового тракту, печінки і нирок.
На Сході баклажан називають овочем довголіття: ніжна клітковина стимулює роботу кишечника, попереджає розвиток гнильних процесів.
Баклажани малокалорійні, тому корисні людям з надмірною вагою. Багато цінують баклажани за їх незвичайні смакові якості. У сирому вигляді по запаху вони нагадують гриби, а в смаженому - телятину. Недарма одна з страв турецької національної кухні, приготовлене з цього ніжного овоча, називається «Імам втратив свідомість» - настільки прекрасним він його знайшов!
Деякі сорти баклажанів з фіолетовими листям і різнокольоровими, іноді смугастими плодами використовують як оригінальні декоративні рослини.