Корисні властивості фініків

Чим корисні фініки? Лікувальні властивості фініків. Лікування запорів. Лікування анемії, лікування хронічної втоми, лікування кашлю.
Батьківщиною фініка - фінікової пальми - є Аравійський півострів, Північна Африка, Канарські острови. Росте тільки на оброблюваних землях. Найпоширенішим видом, вирощуваних в кімнатних умовах, є фінік пальчастий.
Квітки у фініка невеликі, зібрані в суцвіття, мають жовте забарвлення. Вони поділяються на чоловічі та жіночі. Чашечка квітки - у формі кубка. У квітках всього 3 пелюстки. В чоловічих квітках 6 тичинок, а в жіночих - 3 маточки і 6 видозмінених тичинок. З маточок жіночих тільки один дає плід. Плоди (фініки) цієї рослини добре всім відомі.
На пальмових листках в Індії писали священні книги, в честь фінікової пальми називали міста, її зображення чеканилося на монетах.
Фінікові пальми широко практикують у народному господарстві та промисловості. З листя і деревини будують будинки, риболовецькі судна, мости, також використовують в якості палива, виготовляють кошики, канати, грубу тканину, тростини, багато інші необхідні речі. З плодів фінікової пальми одержують сироп, який застосовується для покриття шкіряних сумок, ізолювання труб. Якщо позначте пальму, можна добути сік, що містить пальмовий цукор (патоку). Квіти і бруньки використовують для приготування салатів. Плоди широко застосовують у виробництві булочок, шоколаду, тортів, та й взагалі в кондитерській справі. Масло, що отримується з плодів, використовують у косметиці. Іноді плоди виступають в якості корму для тварин.
Фініки можна прирівняти до злакам, що містяться в них поживних речовин.
Багато жителів пустель називають фінік хлібом, оскільки він є важливим для харчування. Але, якщо подрібнити насіння фініка і змішати з пшеничного або який-небудь інший борошном, можна і справді випекти смачний хліб.
У плодах фініків є багато корисних речовин і мікроелементів - залізо, мінеральні солі, магній, вітаміни А, групи В, фосфор, амінокислоти і багато інших. Дієтологи вважають, що вживання 1 фініка і 1 склянки молока дасть людині всі необхідні поживні речовини по мінімуму для підтримання сил на цілий день, тому що в фініках виявлено 23 види амінокислот - більше, ніж в інших продуктах. Але не варто забувати, що в фініках, переважно в сушених, міститься до 65 % простих вуглеводів - це найбільший відсоток у порівнянні з іншими фруктами. За складом прості вуглеводи схожі на звичайний цукор, тому багато фініків є не рекомендують.
Широко використовують у лікувальних цілях відхаркувальний, пом'якшувальний шкіру, проносне, енергетичне дії рослини. Плоди застосовують також для посилення лактації.
У народній медицині практикують сиропи, настойки, мазі з плодів при болю в горлі, застуді, грипі, туберкульозі, захворюваннях очей, запаленні і болях у черевній порожнині, при лихоманці і багатьох інших хворобах. Молоді листочки застосовують для лікування захворювань нирок і серця. А для лікування зубів можна використовувати коріння цієї рослини.
Так як в фініках міститься багато калію, їх рекомендують вживати при серцево-судинних захворюваннях, у тому числі при серцевій недостатності.
Вживання сушених фініків благотворно діє на працездатність головного мозку, збільшуючи його активність на 20 %, а в деяких випадках і більше. Але необхідно пам'ятати, що в деяких випадках пилок і плоди фінікової пальми сприяють появі алергії.

Відвар з фініків при запорах


Склад: 4 фініка, 400 мл води.
Спосіб приготування: фініки залити водою, поставити кип'ятити близько 20 хв, щоб вийшов відвар, що нагадує компот.
Спосіб застосування: відвар вживати невеликими дозами вранці натщесерце.

Засіб з фініків при запорах


Склад: 6 фініків без кісточок, 1 ч. л. топленого масла, щіпка меленого чорного перцю.
Спосіб приготування: фініки дрібно нарізати, додати інші інгредієнти, перемішати.
Спосіб застосування: з'їсти суміш між 5 і 6 год. ранку, не вживати після цього їжу і воду протягом 2 ч.

Зміцнювальний засіб з фініків при анемії, хронічної втоми, імпотенції


Склад: 10 фініків без кісточок, 1 ч. л. меленого свіжого імбиру, по дрібці кардамону, шафрану.
Спосіб приготування: змішати інгредієнти, покласти в банку, закрити, поставити в тепле місце на 14 днів. Спосіб застосування: Вранці з'їдати по 1 фініка.
Фініки рекомендують частіше вживати в їжу вегетаріанцям. Вони відносяться до плодів, що мають значну поживну цінність. Ними легко вгамувати голод.

Засіб з фініків для зміцнення серцевого м'яза


Склад: 3 подрібнених фініка, 3 ч. л. меду.
Спосіб приготування: змішати фініки і мед для отримання однієї порції.
Спосіб застосування: суміш вживати щоденно по 1 порції 3 рази на день.

Засіб з фініків при імпотенції


Склад: 1 склянка нарізаних фініків, 400 мл гарячого молока, щіпка кориці.
Спосіб приготування: змішати інгредієнти, настояти в прохолодному місці 24 години, процідити.
Спосіб застосування: протягом дня з'їсти отримані фініки, запити молоком.
Примітка: при щоденному вживанні посилюється статевий потяг.

Відвар з фініків при кашлі


Склад: 12 фініків без кісточок, 600 мл молока.
Спосіб приготування: відварити фініки в молоці близько 30 хв., трохи остудити, процідити.
Спосіб застосування: випити весь відвар у теплому вигляді.