Корисні властивості хурми
З настанням холодів поступово на ринках зникають звичні нам фрукти, і їм на зміну приходять «гості» з південних країн. Хурма відноситься до одним з них.
Вона являє собою ягоду великих розмірів оранжевого кольору з приємним ароматом і з терпким, трохи терпким смаком. За змістом корисних речовин хурма обходить безліч інших фруктів.

Склад хурми


Цінність хурми складається в ідеальному співвідношенні всіх поживних речовин у ній. Вона багата вуглеводами, білками, кислотами. Особливо багато в ній клітковини. Причому зміст її в хурмі більше, ніж у яблуках. Також ця «гостя» багата вітамінами групи Р і С, калієм, залізом, магнієм і фосфором.

Користь хурми


Регулярне вживання в їжу плодів хурми дозволяє запобігти наступні захворювання:
1. Проблеми з серцево-судинною системою. Для запобігання розвитку атеросклерозу у добу рекомендується з'їдати хоча б сто грам цього фрукта. Міститься в ньому цукор ідеально підходить для серця, при тому, що рівень глюкози в крові він практично не підвищує.
2. Завдяки великій кількості калію хурму рекомендують вживати при сечокам'яній хворобі. Прийом більшості сечогінних засобів призводить до виведення з організму калію, і заповнити його недолік можна, додавши в своє щоденне меню хурму.
3. Люди, в чиєму раціоні присутня хурма, менше ризикують захворіти на рак легенів. Все завдяки вмісту в цьому продукті бета-каротину і вітаміну А.
Корисні властивості хурми

4. Вміст заліза в хурмі роблять її ідеальним продуктом, що сприяє боротьбі з анемією і недокрів'ям. Особливо важливо вживати цей фрукт вагітним.
5. Насиченість хурми йодом дозволяє її застосовувати для лікування проблем з щитовидною залозою.
6. Вживання цього фрукта сприяє зміцненню організму, підвищенню його тонусу, поліпшення травлення.
7. Хурма вважається дієтичним фруктом. Вона відмінно справляється з почуттям голоду, при цьому не наповнюючи організм зайвими калоріями. Вміст у ній пектинів допомагає впоратися з проблемами травлення, очистити організм від шкідливих речовин.
8. Завдяки своїм поживним і зволожуючим властивостям хурма широко застосовується для приготування шампунів, кремів і масок.

Протипоказання


Не рекомендується їсти хурму особам, страждаючим надмірною вагою, оскільки в'яжучі речовини продукту призводять до порушення процесу обміну речовин.
Не слід давати хурму дітям, які не досягли віку трьох років. Містяться у фрукті таніни, взаємодіючи з шлунковим соком, роблять його липким. Ця суміш, у свою чергу, збирає шматочки хурми в кокиы. Тому вирішаться вживати хурму тільки з десяти років.
Даний фрукт може бути шкідливий при діабеті, але тільки в надмірних кількостях. У день не рекомендується з'їдати більше ста грам хурми.
Автор: Лілія Романова