Захворювання серцево-судинної системи поширені по всьому світу, за статистикою, кожен другий чоловік має якісь придбані або вроджені проблеми з серцем або судинами. До захворювань подібного роду наводить безліч факторів, серед яких неправильне харчування відіграє одну з головних ролей, адже саме з їжею наш організм отримує всі необхідні вітаміни і цінні речовини для його повноцінного функціонування.
Виявляється, для підтримання стабільної роботи серця, важливо постійно збагачувати свій організм вітамінами А, С і Е, а також вітаміни групи В. Чому?
Справа в тому, що вітамін А сприяє зміцненню стінок судин і капілярів, а вітамін С і зовсім є основним засобом боротьби із серцево-судинними захворюваннями, так як він зменшує рівень «шкідливого» холестерину в крові , розріджує кров, перешкоджаючи утворенню бляшок.
Вітамін Е бореться з шкідливою дією вільних радикалів, які утворюються в нашому організмі в процесі метаболізму і сприяє руйнуванню артерій. Вітаміни групи В необхідні для профілактики захворювань серця і кровоносних судин, так як вони знижують артеріальний тиск і згубний вплив холестерину.
Корисні продукти, які містять всі ці необхідні для серця, вітаміни легко зустріти на прилавках наших супермаркетів і магазинів, головне, знати їх «в обличчя» і не забувати їх щодня вносити в свій раціон харчування.
Крім головної групи вітамінів, для нормальної роботи серця необхідний цинк, магній, калій, кальцій і ненасичені жирні кислоти, особливо, відома багатьом, Омега-3. Ефективне функціонування серця безпосередньо залежить від роботи травної системи, адже саме вона забезпечує нормальне всмоктування поживних речовин у кров.
Для того щоб поглинаються продукти, багаті корисними речовинами, не просто марно пропадали в глибинах нашого організму, але і приносили реальну користь, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій щодо їх вживання.
Як харчуватися, витягуючи з продуктів максимальну користь?
Що корисно їсти для здоров'я серця?
Риба
До якого фахівця ви не звернулися, перший продукт, який приходить на розум, це, звичайно ж, риба. Сюди відносяться практично всі види морської риби, сьомга, лосось , скумбрія, оселедець, тунець, сардини та інші. Особливу цінність представляємо собою червона риба, так як вона насичена жирними кислотами Омега-3 які, в першу чергу, знижують ризик збоїв в роботі серцевого м'яза.
Регулярне вживання в їжу риби (2-3 рази на тиждень) знижує можливий ризик утворення серцевих захворювання на 30%, а ризик смерті від інфаркту знижується на 18%. Значні дані статистики самі за себе говорять про досить вагомий внесок у нормальну роботу серцево-судинної системи.
Горіхи
В першу чергу, волоські горіхи, мигдаль, кешью найкращим способом впливають на наш орган любові і життєдіяльності. Завдяки значному вмісту мононенасичених жирів і кислоти Омега-3 вони стабілізують рівень «хорошого» холестерину в крові. Якщо вживати горіхи в їжу хоча б 2 рази в тиждень, то ви, таким чином, зменшити ризик можливого серцевого нападу в 1.5-2 рази!
Яблука
Смачне, наливне яблучко, як виявилося, не тільки чудове ласощі, але і дуже корисний фрукт, багатий рослинною клітковиною і вітамінами, які здатні знижувати рівень «поганого» холестерину в крові, запобігати розвиток і утворення ракових пухлин і серцевих хвороб.
До речі, хворим з серцевими захворюваннями найчастіше призначають спеціальну яблучну дієту або розвантажувальні дні , в які необхідно харчуватися одними яблуками, що сприяє здоровому схудненню, поліпшенню травлення, зменшення набряків і нормалізації артеріального тиску.
Крім усього іншого, яблука багаті калієм і пектиновими волокнами, які зменшують рівень шкідливих речовин в організмі, регулюючи кислотний баланс.
Цитрусові та інші фрукти
Як виявилося, чим яскравіше та насиченіше колір фрукти, тим вона корисніша і багатше на вітаміни і антиоксиданти, які захищають артерії від пошкодження їх вільними радикалами. Наприклад, грейпфрут - фрукт, багатий рослинною клітковиною, а також глікозидами, які, до речі, і надають йому характерний гіркуватий присмак.
Глікозиди - це дуже цінні речовини, необхідні для стабільної роботи серця й органів травлення. Величезна кількість важливих вітамінів - С, В 1 , Д і Р - зміцнюють кровоносні судини, підвищують загальний тонус і знижують кров'яний тиск.
Дієтологи рекомендують вживати грейпфрут саме сирим, у вигляді салатів або десертів. Апельсини, як і грейпфрути, нормалізують рівень холестерину в крові, збагачують організм калієм, а також зміцнюють кровоносні судини.
Курага та інші сухофрукти
Найбільш корисний і важливий сухофрукт для серця - це курага, до речі, абрикоси в свіжому вигляді також корисні для роботи серцевого м'яза. Завдяки досить високому вмісту калію, курага сприяє забезпеченню нормального ритму серця, а також володіє тонізуючими властивостями.
Крім кураги, дуже корисними є родзинки і чорнослив. До речі, відмінний рецепт, який дозволить утримувати ваше серце в нормальному стані, полягає в наступному: змішайте в рівних пропорціях родзинки, курагу, чорнослив і горіхи, прокрутивши все через м'ясорубку. Заправляємо нашу суміш медом і дрібно накришеною лимонною цедрою - еліксир здоров'я готовий!
Що шкодить серцю?
Виявляється, існує ряд продуктів, які не можна вживати при хворому серці, і слід уникати навіть у тому випадку, якщо жодних проблем з цим органом немає.
До них відносяться різні напівфабрикати, продукти з ГМО, а також фрукти і овочі, вирощені з допомогою великої кількості хімічних добрив. Людям з хворим серцем слід уникати занадто гострої, жирної, смаженої та копченої їжі, так як вона сповнена жирами і шкідливим холестерином.