Існують два варіанти такої дієти, однак у будь-якому випадку потрібно дотримуватися твердих правил.
1. Поєднувати дієту з фізичними навантаженнями. Вправлятися мінімум 3 рази на тиждень, тривалість кожного заняття - 30-40 хв.
2. Вечеряти не пізніше 6 вечора.
3. Кожен день випивати 15-2 л рідини (несолодкі соки, чай без цукру, мінеральна вода без газу). Це допоможе вивести з організму продукти розпаду і шлаки та підтримати баланс рідини.
4. Приймати вітамінно-мінеральний комплекс, що дозволить заповнити втрати вітамінів і мінералів.
5. Використовувати для заправки салатів і приготування їжі оливкова олія (1 ст. л. у день), щоб відновити запас жирних кислот.
Перший варіант канадської дієти
Дотримуватися дієти слід 3 тижні, втрата ваги при цьому становить 8-10 кг Раціон даного варіанту досить одноманітний, але голодувати вам не доведеться. Є продукти, вживання яких не обмежена, тому їх допустимо приймати до повного насичення.
Сніданок
Сир твердих сортів (можна замінити знежиреним сиром або вареними яйцями), шматочок зернового хлібці (з борошна грубого помелу, підсушеного чорного хліба), трав'яний чай без цукру.
Другий сніданок
Два будь-яких фрукта.
Обід
Відварене або у вигляді парових котлет пісне м'ясо (риба, філе курки), темні макарони (печена картопля, каша з бурого рису), овочевий салат.
Полуденок
Натуральний фруктовий або овочевий сік або трав'яний чай. Також можна залишити частину продуктів від обіду.
Вечеря
Тушковані овочі (салат зі свіжих овочів), запечена або відварна риба, мінеральна вода без газу.
Другий варіант канадської дієти
Цей варіант розрахований на тиждень, а основу меню складає овочевий суп, який включає в себе будь-які овочі, крім картоплі, і готується за різними рецептами. У нього можна додати трохи нежирної сметани або рослинного масла, корисно посипати його зеленню. Як варіант, кожен день готувати нові супи-пюре.
Понеділок - овочевий суп і будь-які фрукти.
Вівторок - овочевий суп, відварені або приготовані на пару овочі (крім картоплі, гороху, кукурудзи й квасолі).
Середа - овочевий суп, будь-які овочі (крім картоплі) і будь-які фрукти (крім бананів).
Четвер - овочевий суп, знежирений сир, будь-які овочі (крім картоплі).
П'ятниця - овочевий суп, 300 г парових котлет або відвареного пісного м'яса.
Субота - овочевий суп, свіжі овочі, 300 г приготовленої на пару або запеченої у фользі нежирної риби.
Неділя - овочевий суп, свіжі овочі, бурий рис.
Вихід з такої дієти потрібно здійснювати поступово. Протягом декількох тижнів необхідно вживати рослинно-білкову їжу, є мало цукру, жирних продуктів, хлібобулочних виробів та солодкої випічки. Краще продукти не обсмажувати, а готувати на пару, варити, запікати або тушкувати.
Не рекомендується перевищувати відведені для дієти терміни, так як це може завдати шкоди організму. Незважаючи на те що дана дієта не така жорстка, вона обмежує споживання жирів, тому баланс елементів порушується.