Дієта Олени Малишевої

Цю методику розробила доктор Олена Малишева, ведуча програми про здоровий спосіб життя. Вона являє собою грамотну схему живлення, що не обмежує раціон людини. Причому основна задача дієти полягає не тільки в позбавленні від зайвих кілограмів, але і в очищенні і оздоровленні організму.
Основним принципом дієти Малишевої є відмова від голодування. Особливість людського організму полягає в почутті самозбереження. Якщо обмежувати себе в їжі, то організм починає шукати будь-які можливості заповнити втрати і відкладає жир «на чорний день». За цієї причини після багатьох дієт, сильно обмежують людини в їжі, вага повертається навіть у подвійному обсязі.
Малишева радить використовувати дробове харчування. Так, протягом дня необхідно приймати їжу 5 разів, але порції повинні бути маленькими. Такий підхід дозволяє не відчувати почуття голоду.
Також під час дієти треба підраховувати калорії. У середньому людині в день потрібно 1200 ккал; цього досить, щоб отримати всі потрібні поживні речовини, але при цьому не накопичувати зайвих жирових відкладень. Правда, в даному випадку слід враховувати і спосіб життя; наприклад, активним людям калорій необхідно більше, ніж тим, хто більшу частину дня сидить за столом. Щоб визначити оптимальну кількість калорій саме для себе, краще звернутися до дієтолога, так як самостійно розрахувати прийнятну калорійність їжі досить важко.
В ході цієї дієти (втім, як і будь-який інший) важливий психологічний підхід, який полягає у так званому програмуванні свого мозку на те, що під час прийому їжі організм отримує всі необхідні поживні речовини. Крім того, необхідно насолоджуватися їжею, не ковтати її, а смакувати кожен шматочок.
Снідати краще в 8 ранку, віддавши перевагу залитої окропом вівсянці або знежиреним кисло-молочним продуктам (кисляку або йогурту).
Далі слідує другий сніданок, під час якого можна з'їсти будь-які два фрукта (наприклад, яблука або апельсини), крім бананів.
Обідати бажано білковою їжею, наприклад нежирним м'ясом, куркою, рибою або яйцями. Причому солі треба використовувати мінімум або відмовитися від неї зовсім.
На полуденок знову ж таки рекомендується з'їсти два будь фрукта.
Останнім прийомом їжі є вечеря, яку необхідно закінчити до 7 вечора. На нього можна приготувати салат з овочів, подати знежирені кисломолочні продукти.
Такої дієти потрібно дотримуватися постійно, а вага оптимізується приблизно через 2-3 місяці, при цьому набагато покращиться загальне самопочуття. При вирішенні повернутися до звичного раціону, рекомендується все ж уникати рослинних і тваринних жирів, борошняних виробів, солодощів, картоплі, рису, буряків і моркви. Також треба забути про спиртних напоях і будь-яких жировмісних продуктах. Дотримуючись цих правил, можна надовго закріпити досягнутий результат.