Солодкий перець. Корисні властивості
Розглянемо корисні і лікувальні властивості червоного перцю
Перець солодкий - чемпіон серед овочів за вмістом вітаміну С. Щоб задовольнити добову потребу в аскорбіновій кислоті, дорослому досить з'їдати по 50 г перцю. Крім того, плоди містять велику кількість вітамінів А, В1 В2 Р, Е, РР і багато інших корисних речовин.
У тридцяті роки XX століття американський біохімік Альберт Сент-Д'єрдьї (один із засновників біоенергетики) отримав з перцю кристалічний препарат аскорбінової кислоти, за що був удостоєний Нобелівської премії.
Хімічний склад плодів значно змінюється в залежності від сорту і умов вирощування. У дощову погоду з низькою температурою вміст поживних речовин і вітамінів у плодах набагато менше, ніж в суху і теплу.
Перець - цінна сировина для консервної промисловості. Його включають у різні види консервів для збагачення їх вітамінами. У багатьох країнах з висушених плодів готують порошок, який являє собою насичений вітамінний концентрат зі специфічним ароматом.
Перець солодкий рекомендують як ефективне протицинготний і антисклеротичну засіб, для зміцнення кровоносних судин, виведення з організму холестерину, поліпшення травлення, підвищення апетиту, при занепаді сил, недокрів'ї.
Сік перцю солодкого зміцнює кровоносні судини, нормалізує їх проникність і еластичність. Його приймають при деяких інфекційних захворюваннях (геморагічна лихоманка, скарлатина), для зміцнення нігтів і волосся, змішуючи 05 склянки соку і 1 столову ложку меду і беручи 3 рази в день за 30 хвилин до їжі. Роблять це за рекомендацією лікуючого лікаря, т. к. сік протипоказаний при гастритах, виразці шлунка і дванадцятипалої кишки, холециститі.