Про користь ревеню? Як можна використовувати ревінь в народній медицині: лікування атеросклерозу, лікування метеоризму, лікування запорів.
Корисні властивості ревеню
Тибетська медицина використовує ревінь як лікарський засіб при захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Для вживання в їжу, приготування відварів і настоїв використовують черешки листків, які багаті оцтової, лимонної і бурштинової кислоти.
Ревінь - цінне джерело пектинів, Цукрів, азотистих сполук і мінеральних речовин (фосфору, магнію, заліза, бору, алюмінію). До його складу входять вітаміни С і Р, а також каротин. Дієтологи рекомендують вживати ревінь при підвищеній кислотності шлункового соку, запорах, порушеннях обміну речовин і поганому апетиті. Цей овоч благотворно впливає на роботу нирок і процеси травлення.
Кореневища ревеню входять до складу сиропу і настоянки, які використовуються в традиційній медицині. Малі дози цих препаратів (005-02 г) надають в'яжучу дію, більш високі, навпаки, діють як м'яке проносне. Лікарські засоби з кореневищ рослини призначають при запорах, здутті кишечника, підвищеному газоутворенні і інших патологіях шлунково-кишкового тракту.
Ревінь особливо корисний навесні, коли організму не вистачає вітамінів. З нього готують начинки для пирогів, квас, сік, вино, компот, джем, варення та ін
У їжу вживають тільки молоді черешки ревеню, так як старі накопичують яблучну кислоту, яка з часом перетворюється в щавлеву.
Використання ревяня в народній медицині. Цілющі рецепти з ревеню
Порошок з ревеню при атеросклерозі і шкірних захворюваннях
Корінь ревеню висушити і розтерти на порошок. Приймати по 01 г 3-4 рази в день.
Проносний порошок з ревеню
З'єднати порошок з сушеного ревеню з коренем солодки і приймати по 10 г на ніч, запиваючи теплою водою.
Настоянка ревеню при метеоризмі і запорах
Залити 150 г стебел ревеню 1 л горілки і настоювати в закритій ємності протягом 5 днів, після чого процідити. Приймати по 10-20 крапель 3 рази на день
Настій ревеню при анемії, туберкульозі, тріщинах прямої кишки та запорах
З'єднати 20 г коренів ревеню, 5 г коренів кульбаби 5 г коренів чистотілу, залити 200 мл окропу і настоювати під кришкою протягом 30 хвилин, потім процідити. Приймати по 50 мл 3 рази на день.