Чим корисний баклажан?

Лікувальні і корисні властивості баклажана
Звідки баклажан родом?
Баклажан походить з Південно-Східної Азії - його батьківщина Бірма і тропіки Індії, де досі баклажан зустрічається в дикому вигляді.
В культуру баклажан був введений в першому тисячолітті до нашої ери в Індії. Пізніше він поширився на сусідні країни і в середні століття досяг Європи.
У чому цінність баклажана?
Баклажани містять 8-9 % сухих речовин, з них близько 6 % вуглеводів, 15 % клітковини, 02 % органічних кислот, 01-04 % жиру, 05 % мінеральних солей. Плоди баклажана володіють специфічним смаком, а пікантну гіркоту їм надає соланін (0004-0009 % сухої речовини). У баклажанах містяться пектинові речовини, що володіють бактерицидними властивостями. Плоди солять, маринують, готують з них ікру і соте, використовують в смаженому і тушкованому вигляді. Баклажани рекомендується вживати літнім людям при серцево-судинних захворюваннях, набряках, подагрі та хворобах печінки. Вживання сприяє їх виведенню з організму холестерину і запобігає атеросклерозу.
Слід мати на увазі, що соланін - досить отруйна віщого, кількість якого збільшується в міру дозрівання плоду. Тому перезрілі баклажани, почали змінювати колір з фіолетового на коричневий, в їжу вживати не рекомендується.