Яблука. Корисні властивості
Лікувальні властивості яблук. Які лікувальні препарати можна приготувати з яблук в домашніх умовах.
Корисні і цілющі властивості яблук
Плоди яблуні містять велику кількість речовин, необхідних організму людини для нормальної роботи. В їх число входять цукри, яблучна і лимонна кислоти, мінеральні речовини (марганець, мідь, калій, кальцій, залізо), вітаміни С, Р і т. д. Завдяки вмісту кальцію яблука є незамінним продуктом для дітей, чия кісткова система ще тільки формується, і для людей похилого віку, з організму яких активно вимивається це речовина.
Пектини, що входять до складу яблук, мають властивість зв'язувати шкідливі елементи (у тому числі й радіоактивні) в шлунково - кишковому тракті і виводити їх з організму.
Саме тому свіжі плоди рекомендуються бажаючим очистити організм від шлаків і токсинів. Клітковина, якої багаті яблука, посилює перистальтику кишечника, що дуже важливо при запорах, млявому травленні і для профілактики раку прямої кишки.
Яблука - обов'язковий компонент дієт, спрямованих на зниження ваги. Також їх вживають при таких захворюваннях, як атеросклероз, подагра, порушення функції нирок і печінки. На думку стоматологів, в процесі жування яблука з порожнини рота усувається до 96% шкідливих бактерій.
Найбільшу кількість поживних речовин містять свіжі яблука. Вони використовуються при виробництві ліків, до складу яких входить яблочнокислое залізо. Такі препарати незамінні при анемії.
До складу яблук входить хлорогенова кислота, яка сприяє очищенню організму від щавлевої кислоти і благотворно впливає на функцію печінки.
Доведено, що регулярне вживання яблук знижує рівень холестерину в крові. В одному яблуці з шкіркою в середньому міститься 35 г волокон, що становить більше 10% добової потреби організму в цих речовинах. Молекули волокон прикріплюються до холестерину, сприяючи його виведенню з організму. Таким чином, істотно знижується ризик закупорки судин.
Яблука рекомендується вживати з шкіркою, так як вона багата антиоксидант кверцетин, який у поєднанні з вітаміном с нейтралізує дію вільних радикалів.
Вхідні до складу яблук фітонциди допомагають боротися зі збудниками дизентерії, золотистим стафілококом, протеєм, вірусами групи А. Ближче до центру яблука активність цих речовин зростає.
Лікарі рекомендують вживати яблука при гастриті і багатьох інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту. Яблучний сік корисний для серцево-судинної системи і після перенесених серцевих захворювань, операцій на серці і т. д. Крім того, він багатий елементами, поліпшують кровотворення.
У народній медицині для лікування ряду захворювань (у тому числі і ожиріння) використовується яблучний оцет, який можна купити в аптеці або приготувати в домашніх умовах. Він допомагає швидко відновити сили після фізичного або емоційного перенапруження.
Цілющі рецепти з яблук
Яблучний оцет. Як приготувати ялочный оцет
Взяти 500 г яблук, видалити пошкоджені ділянки і плодоніжку, натерти на тертці, викласти в скляну ємність, залити 600 мл води, додати 50 г меду, 5 г дріжджів, 10 г черствого житнього хліба. Тримати при температурі 20-30 °С протягом 10 днів, регулярно перемішуючи вміст дерев'яною ложкою. Потім злити рідину, залишки віджати через марлю.
Отриманий сік процідити, налити в скляну ємність, додати 25 г меду, перемішати, накрити марлею, залишити в теплому місці до тих пір, поки рідина не стане прозорою (зазвичай близько 2 місяців).
Готовий оцет процідити, перелити в чисту суху пляшку і зберігати в прохолодному місці.
Тонізуючий напій з яблучним оцтом
В 250 мл води розвести 5 мл яблучного оцту, 20 г меду. Приймати по 50-100 мл 1 раз в день.
Яблука при лікуванні кашлю
Настій яблучної шкірки при кашлі
Взяти 15 г яблучної шкірки, залити 250 мл окропу і настоювати під кришкою протягом 10 хвилин. Приймати по 130 мл 3 рази на день до їди.
Відвар яблук
Залити 3 неочищених яблука 1 л води, довести до кипіння і тримати на вогні 15 хвилин. Отриманий відвар процідити і приймати по 250 мл 3 рази на день до їди.
Кашка з яблук і цибулі при кашлі
Натерти на крупній тертці 200 р яблук, 200 р ріпчастої цибулі, з'єднати, додати 20 г меду і перемішати. Приймати по 15 г 3-4 рази на день у перервах між прийомами їжі.
Лікування гастриту. Кашка з яблук при гастриті
Вимити 300 г зелених яблук, видалити серцевину, м'якоть натерти на дрібній тертці і додати 20 г меду. Кілька годин після вживання кашки не пити і не їсти. Приймати засіб щодня протягом 30 днів, потім 2-3 рази на тиждень протягом 14 днів, потім 1 раз в тиждень.