Чим корисні помідори

Корисні властивості помідорів


Якими корисними властивостями володіють помідори


В їжу помідори вживають в свіжому, вареному, смаженому, печеному, морозиві, маринованому, солоному вигляді. З помідорів готують салати, вінегрети, приправи, маринади, сік, пасту, напої.
Специфічність впливу томатів на організм людини визначається перш за все високим вмістом в них органічних кислот (лимонної, яблучної, щавлевої, винної). У плодах, як правило, домінують вільні кислоти, які володіють здатністю ощелачивать кров, лімфу і тканинну рідину.
Органічні кислоти визначають смак і запах томатів, забезпечують активну травлення: посилюють виділення травних соків і перистальтику кишечника, пригнічують життєдіяльність гнильних мікробів в кишечнику; підвищують апетит. Крім того, вони беруть активну участь в обміні речовин, зокрема у синтезі білків, жирів, вуглеводів, регулюють мінеральний обмін.
Помідори містять цинк, мідь і залізо. Ці елементи підсилюють лікувальні дії один одного. Встановлено, що мідь необхідна для кращого засвоєння заліза, і вона підсилює дію цинку. Спільна дія цинку і міді призводить до посилення захисних функцій організму. Хром, присутній у формі природного комплексу в томатах, необхідний хворим на цукровий діабет. Він засвоюється практично повністю. Магній, що міститься в томатах, знижує стомлюваність, підвищує працездатність, попереджує розвиток склерозу, тому дієта, багата томатами, корисна при лікуванні та профілактиці серцево-судинних захворювань.
Багате вміст біологічно активних речовин і низька калорійність томатів роблять їх незамінними при лікуванні різних захворювань. Томати мають фітонцидні властивості, містять лікопін - сильний антиоксидант, який має велике значення в профілактиці серцево-судинних і онкологічних захворювань.
Помідори і препарати з них володіють протимікробною, антисклеротичну, жовчогінну, протизапальну, седативну, кровоочисним і загальнозміцнюючою дією на організм людини.
У лікувальних цілях застосовують сирі, парені, варені плоди, цілісний і розведений сік томату.