Чим корисні горіхи

Горіхи корисні властивості. Горіхи лікувальні властивості.


Давайте розберемося, якими корисними властивостями володіють волоські горіхи, лісові горіхи і фундук, мигдаль, кедрові горіхи, фісташки, арахіс, їстівний каштан.
Горіхи називають природними консервами, так як щільна шкаралупа оберігає їх від псування і дозволяє запасати про запас. Плоди волоського горіха, фісташки, мигдалю, фундука і лісового горіха - концентрат багатьох необхідних елементів живлення. Це смачні та поживні продукти, які по праву можна віднести до дієтичним. Як джерело рослинних білків, жирів, мікроелементів та інших біологічно активних речовин горіхи рекомендується включати в раціон харчування під час постів. Порівняно невеликий вміст вуглеводів дозволяє використовувати їх у харчуванні хворих на цукровий діабет.
Волоський горіх. Корисні властивості
Волоські горіхи містять високоякісне масло, багата ненасиченими жирними кислотами, що володіють протиатеросклеротичну дію, білки, які включають в себе незамінні амінокислоти, вуглеводи (крохмаль і цукристі речовини), а також вітаміни В1 Е, каротин. Незрілі дрібні плоди багаті вітаміном З, який зберігається і в приготованому з них варення. Наявність у волоських горіхах мінеральних речовин разом з ненасиченими жирними кислотами обумовлює їх включення в раціон харчування при атеросклерозі, ішемічній хворобі серця, гіпертонічної хвороби та інших захворювань серцево-судинної системи. Корисні вони при недокрів'ї завдяки сполук заліза та кобальту. У народній медицині волоські горіхи здавна використовують для зняття втоми, відновлення сил. Ще Авіценна рекомендував товчені ядра волоських горіхів з медом при захворюваннях, що супроводжуються виснаженням.
Лісові горіхи, фундук. Корисні властивості
Лісові горіхи і фундук, як і грецькі, характеризуються високим вмістом олії. У фундуку білка більше, ніж у волоському горісі. Він багатші вітаміном Е, а також деякими мінеральними речовинами. Лісові горіхи і фундук як продукти дієтичного харчування використовуються в тих же випадках, що і волоські. Важливо пам'ятати, що лісові горіхи і фундук можуть викликати алергічну реакцію - нудота, розлад кишечника. Така підвищена чутливість організму до інших видів горіхів спостерігається значно рідше.
Мигдаль. Корисні властивості
Мигдаль сирої, підсмажений з цукром або солоний вважається вишуканими ласощами. В ядрах мигдалю містяться олію, білки, вуглеводи, мінеральні речовини, каротин, вітаміни Е і B1. Причому вітаміну Е в них значно більше, ніж в ядрах волоських горіхів, а ось каротину менше.
Мигдаль корисний для попередження атеросклерозу, лікуванні виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Ядра мигдалю (4-5 шт), запиті кип'яченою водою, допомагають при печії. Мигдальне молоко» рекомендують при захворюванні шлунка і кишечника як обволікаючий засіб. Для його приготування 50 г ядер подрібнюють у ступці, отриману масу заливають 1/2 склянки води або молока, варять 10 хв, проціджують. Приготоване «молоко» дуже поживно, має легку сечогінну дію, корисно і при захворюваннях нирок.
Кедрові горіхи. Корисні властивості
Кедрові горіхи близькі за складом до волоським. Проте в кедровому маслі більше ненасичених жирних кислот і особливо лінолевої, що дозволяє рекомендувати їх для профілактики і лікування атеросклерозу, ішемічної хвороби серця та гіпертонічної хвороби. Кедрові горіхи корисні при виснаженні та недокрів'ї; вони сприяють підвищенню працездатності. В кедрових горіхах не так багато клітковини, як у грецьких, вони менше подразнюють шлунок, тому вводяться в раціон харчування при хронічному гастриті.
Фісташки. Корисні властивості
Ніжно-зелені фісташки мають солодкуватий смак, містять олію, білки, різноманітні мінеральні речовини і вітамін Е. Вони корисні як здоровим людям, так і страждаючим захворюваннями серцево-судинної системи.
Арахіс. Корисні властивості
Арахіс (земляний горіх) за хімічним складом і поживній цінності близький до фісташкам. У сирих ядер арахісу специфічний смак, який зникає при обжарке, а краще прожарюванні. Арахіс широко використовується для приготування олії, багатої ненасиченими жирними кислотами, а також вітамінами Е і групи В. Його корисно включати в раціон харчування при захворюваннях серцево-судинної системи.
Їстівний каштан. Корисні властивості
Їстівний каштан - цінний харчовий продукт, в якому міститься до 6% рослинних білків, більше 2% жирів, до 60% вуглеводів, в основному крохмаль. Плоди каштана можна вживати в їжу свіжими, однак частіше їх їдять смаженими або вареними. Варять каштани і в шкаралупі і без неї, а смажать, тільки надрізавши шкаралупу. Каштани особливо корисні людям, страждаючим атеросклерозом, гіпертонічною хворобою, захворюваннями серцево-судинної системи.