Вперше цей фрукт згадується в Біблії. Батьківщиною його вважається Африка та Індія. Спочатку диня потрапила в Європу в період раннього середньовіччя, і з тих пір вона міцно влаштувалася на столах справжніх цінителів її незрівнянного смаку і аромату.
Вміст статті:
Цінні властивості дині для організму людини
Застосування дині
Шкідлива дія і протипоказання
Правила вибору гарної дині
формування стійкого імунітету до простудних захворювань, підтримці високого життєвого тонусу при значних фізичних та інтелектуальних навантаженнях.
Ретинол. Цей вітамін бере діяльну участь у забезпеченні нормального функціонування органів зору, зміцнюючи сітківку і живить рогівку.
Група вітамінів Ст. Дана сукупність видів вітамінів забезпечує різні потреби організму - від м'язового анаболізму до синтезу речовин, необхідних для нормального травлення.
Токоферол (вітамінна група Е). Цей представник сімейства вітамінів є природним антиоксидантом і антигіпоксантом. Він зв'язує вільні радикали, які виникають в організмі людини при здійсненні травних процесів, і запобігає руйнування ними клітин тіла. Також він забезпечує найкраще постачання клітин киснем, запобігаючи їх кисневе голодування. До того ж цей вітамін на букву «Е» володіє сильними імуномодулюючі властивості, зміцнює організм в боротьбі проти різного роду захворювань. Захищає нервову систему людини від шкідливих впливів.
Нікотинова кислота. Ця речовина робить благотворний вплив на капіляри, розріджує кров, запобігаючи тромбози, поліпшує кровообіг у мозку, сприяє очищенню організму від токсинів, знижує рівень вміст холестерину в крові і ризик формування холестеринових бляшок.
Фолієва кислота. Це речовина життєво необхідно для організму жінки період перебування в «цікавому» положенні. Воно сприяє нормальній виробленню грудного молока під час лактації, у великій мірі впливає на його якість, збагаченість і обсяги виділення.
Йод. Цей елемент стимулює активність мозку і пам'ять людини. Крім того, він активно поглинається щитовидною залозою. Споживання йодовмісних продуктів корисно для людей, які проживають на територіях забруднених радіонуклідами. Оскільки одним з найбільш довгоживучих ізотопів є радіоактивний йод, то поглинання його з навколишнього середовища призводить до хвороб щитовидної залози. Але якщо насичувати залозу чистим йодом продуктів харчування, багатих цим елементом, то поглинання з навколишнього середовища не відбувається.
Кальцій. Цей елемент є основним при формуванні кісток, зубів, нігтів та інших частин тіла. Тому для збагачення вашого організму достатнім для нормального процесу розвитку всіх органів кількістю кальцію підійде регулярне споживання дині.
Цинк. Диня, точніше її насіння, містить велику кількість цинку. Тому їх споживання значно покращує статеві функції чоловіків, нормалізує роботу передміхурової залози, сприяє засвоєнню вітаміну Е і розщеплення алкоголю в крові, стимулює підвищене вироблення сперматозоїдів і оптимізує рівень чоловічий потенції. Тому диня є бажаним фруктом на столі будь-якого чоловіка, і кращим другом жінок.
Залізо. Цей елемент дуже важливий для процесу кровотворення. При менструації диня чудово задовольняє підвищену потребу жіночого організму в залозі через крововтрати.
Фосфор. Даний елемент надзвичайно необхідний для нормальної діяльності головного мозку та формування кісткової тканини.
Калій. Цей мікроелемент відіграє величезну роль у забезпеченні нормального функціонування скелетної мускулатури, а також серцевого м'яза (міокарда).
Магній. Цей елемент бере активну участь у синтезі білків і реакціях виділення енергії, необхідної для життєдіяльності організму. Він забезпечує нормальне функціонування нервової системи людини і міокарда, виведення з організму холестерину, нормальне вироблення жовчі, стимулює перистальтику кишечника.
Кремній. Згаданий елемент життєво важливий для нормального стану волосся, нігтів. Він нормалізує стан нервової системи, органів травлення, кори головного мозку і багатьох інших органів.
Пектини і харчові волокна. Надають саме позитивний вплив на кишечник, стимулюючи його перистальтику, приводячи в тонус мускулатури товстого кишечника, нормалізує стілець і усуваючи диспепсія, метеоризм, тяжкість у шлунку, застійні явища в кишечнику і процеси бродіння.
Вода. Наявність у дині води чудово втамовує відчуття спраги і задовольняє потребу організму в рідині.
Безсонні і збуджених станах.
Туберкульозі.
При наявності глистів та інших кишкових паразитів диня виступає в ролі чудового глистогінний і антипаразитарного кошти.
При запорах вона м'яко пом'якшує стілець, полегшуючи процес дефекації і усуваючи хворобливі відчуття.
При чоловічому безсиллі. Досить приймати 2-5 грамів насіння в день, щоб знову відчути приплив життєвої енергії до стегон.
Депресивних станах, нервових розладах і безсонні.
Висипаннях, псоріазі і алергіях. Вона усуває зовнішні дерматологічні прояви цих захворювань, сприяючи швидкому одужанню.
Будучи природним афродизіаком, диня здатна стимулювати лібідо (сексуальний потяг) - як чоловіче, так і жіноче (інь-янь, так сказати). При цьому відчуття від сексу в значній мірі більш гострі, ніж при інших умовах.
Широко використовуються корисні властивості дині і в косметології. При використанні цієї баштанної культури в якості масок, значно поліпшується стан шкіри, вона очищається від шлаків, вугрової висипки, їй надається життєвий тонус, «пригальмовуються» процеси старіння, вона насичується необхідними вітамінами і мікроелементами. Наявність у складі дині жирних масел дозволяє ефективно живити і зволожувати шкіру, надовго зберігаючи її здорове стан та естетичний зовнішній вигляд.
Ну і, нарешті, диня дуже популярна в кулінарії при виготовленні різного роду десертів: тортів, тістечок, пудингів, пирогів, желе, суфле і багатьох інших.
Шкідлива дія і протипоказання
Незважаючи на всі численні плюси дині, є і пару ложечок дьогтю в цій діжці меду. Диня, як і будь-який інший продукт харчування при надмірному вживанні здатна викликати безліч неприємних для людського організму ефектів.
Оскільки диня надзвичайно насичена цукрами, людям, що страждають цукровим діабетом, повинні бути вельми обачними у поводженні з цим незвичайним фруктом-ягодою і здійснювати контроль рівня вмісту цукру в крові.
Багате вміст вітамінів у дині при певних умовах здатне спровокувати виникнення гіпервітамінозу. Але, на щастя, в нашому кліматичному поясі з нашим швидким і незбалансованим харчуванням, гострою нестачею вітамінів гіпервітаміноз нам загрожує з дуже малою ймовірністю. Але, тим не менш, ви повинні бути в курсі і мати уявлення про таку небезпеку.
Надмірне споживання дині здатне викликати деякі захворювання серцевого м'яза. Тому, як тільки ви відчули сердечне нездужання, скоротіть обсяги споживаної баштанної культури.
Переїдання дині здатне викликати кишкові розлади - пронос, здуття живота і підвищене газоутворення. Особливо обережними слід бути годуючим матусям і жінкам «тягаря». Диня здатна викликати алергічну реакцію у ваших крихіток. Тому їсти багато даної ягоди в найближчий після пологів період не варто.
Не запивайте диню водою і їжте її окремо від інших продуктів, роблячи часовий розрив приблизно в три-чотири години.
Диня чудово акумулює в собі всі нітрати і добрива для швидкого росту рослин При попаданні в людський організм, ці хімікати здатні викликати важкі форми отруєння, що супроводжуються проносом і блюванням. Тому краще всього купувати дині, походження яких ви абсолютно впевнені. Для цього доцільно вимагати у продавця динь пред'явити сертифікати про місце вирощування та довідки санепідстанції про рівні вмісту шкідливих речовин.
Правила вибору гарної дині
Для того щоб купити, безсумнівно, стиглий і смачний фрукт, слід запам'ятати кілька простих рекомендацій.
Беріть диню з товстим стеблом. Він свідчить про достатню стиглості баштанної культури.
Натисніть на скоринку з боку, протилежній стороні зі стеблом. Якщо там м'яко, стиглий фрукт. Якщо ні - утримайтеся від покупки.
Стигла диня виділяє сильний і дуже солодкий аромат.
Якщо постукують по поверхні дині, то стиглий фрукт буде видавати дзвінкий звук, а незрілий - глухий.
Дивіться, щоб на поверхні фрукта не було ніяких пошкоджень. В таких тріщинах і сколах дуже швидко заводяться різні і зовсім не веселі мікроорганізми.
З тієї ж причини варто купувати розрізані фрукти, довгий час зберігаються на прилавку, покриті поліетиленовою плівкою.
Починайте купувати дині приблизно з п'ятнадцятого серпня і до двадцятого вересня. У цей період дині дозріваю самостійно, без використання хімікатів, що прискорюють дозрівання.
Їжте диню, будьте здорові і бадьорі!