Що необхідно врахувати при покупці молока і молочних продуктів
Молоко повинно бути насиченого білого або кремового кольору. Чим прозоріше молоко, тим більшу кількість разів його проганяли через сепаратор або розбавляли водою. Чим насиченіший молоко, тим вище його жирність. Жирність якісного молока становить 3-6 %.
Якщо куплене молоко виявилося водянистим, з голубуватим відтінком, значить, воно неякісне. Для визначення якості молока потрібно капнути його в склянку з водою. Якщо молоко натуральне, крапля опуститься на дно склянки і поступово розчиниться.
Справжнє молоко повинно пахнути свіжістю, мати приємний молочний запах. У молоці, що має кислий запах або віддає коров'ячим гноєм, можуть містити хвороботворні бактерії.
Про якість продукту говорить наявність на поверхні молока товстого шару жирних вершків. Вершки утворюються на молоці через 5-8 годин після надою. Якщо вершки розмішати в молоці, то через деякий час вони знову спливуть наверх і утворюють щільну пінку. Якщо ж на поверхні молока вершків немає, значить, їх зняли, або молоко розбавлене.
Сквашивание молока відбувається за рахунок дії молочнокислих бактерій. В результаті молоко перетворюється в кисляк - корисний кисломолочний продукт.
Щоб молоко залишалося свіжим як можна довше, необхідно зберігати його в холодильнику. Краще всього відразу закип'ятити його, тоді воно буде зберігатися в холодному місці тиждень.
Залежно від способу обробки молоко має різні строки зберігання. Кип'ячене молоко зберігається в холодному місці протягом декількох днів. Стерилізоване або пастеризоване молоко в упаковці може зберігатися протягом кількох місяців, а після розтину - не більше 2-3 днів в холодильнику.
На упаковках з молоком виробники перераховують численні корисні речовини, якими збагачений продукт. Тим не менше багато хто з них не є натуральними, а синтетичними, тому лікарі не рекомендують використовувати таке молоко.
При купівлі молока в упаковці насамперед зверніть увагу на її зовнішній вигляд. Упаковка не повинна бути роздутою або пошкодженої, тим більш відкритою - це означає, що молоко зіпсовано.
Далі відшукайте дату випуску та термін придатності. Ніколи не купуйте прострочене молоко навіть за умови 50 %-вої знижки. Отруєння молочними продуктами є однієї із самих серйозних проблем.
На упаковці має бути вказаний виробник і знак якості - це говорить про те, що у фірми є ліцензія на виробництво і продаж продукту і що вся продукція пройшла перевірку.
Молоко є прекрасним абсорбентом, тому необхідно зберігати його в закритому вигляді подалі від продуктів з сильними запахами. Не можна ставити молоко біля сирних, копчених, рибних продуктів, а також різних солінь.
Молоко, куплене на ринку, обов'язково потрібно прокип'ятити, а куплене у магазині в герметичній упаковці - не треба, воно готове до вживання. У будь-якому разі молоко необхідно зберігати в холодильнику або іншому прохолодному місці, інакше воно швидко прокисне.
Краще всього зберігати молоко в емальованому або глиняному посуді. Тому після покупки необхідно перелити молоко з упаковки в неушкоджену посуд. Молоко потрібно зберігати в темному місці, щоб зберегти всі вітаміни і корисні речовини.