Як вибрати корисні для себе продукти

Яку вибрати дієту?
Яким із продуктів слід віддати перевагу? Адже у вашому списку є і м'ясні, і рибні, молочні та рослинні продукти. Можна, звичайно, є все підряд, але чи варто? Користі від такого харчування не буде.
Головним постачальником енергії, будівельних матеріалів для тіла і хімічних регуляторів є їжа.
Існують наступні ТИПИ ХАРЧУВАННЯ: дієта, заснована в значній частині на м'ясних продуктах, вегетаріанство, змішана дієта, сира фруктово-овочева дієта і роздільне харчування.
Під змішаною дієтою ми будемо розуміти таку, коли людина говорить про себе, що їсть все, тобто будь-які продукти в будь-якій кількості і в будь-якому поєднанні в кожний прийом їжі. Такий підхід є дуже важким для травного тракту, хоча, звичайно, людині зручно - наворачивай все підряд, втамовуй голод - думати не треба! Звичайно, таке харчування даром не проходить, і людина поступово втрачає здоров'я.
П. Брегг зауважив наступне: «99 відсотків хворих страждають із-за неправильного, протиприродного харчування. Люди не розуміють, наскільки вони засмічують себе, вживаючи невідповідну їжу і напої, і скільки з-за цього отруйних речовин накопичується в їх організмі».
Найбільш корисно, якщо більшу частину вашого раціону буде становити рослинна їжа. Існують кілька різновидів рослинних дієт.
Вегетаріанство - це харчування в основному вареними овочами, крупами і частково сирими овочами та фруктами. Відомі декілька різновидів вегетаріанства, допускають молочні продукти і яйця, але зараз ми не будемо їх обговорювати. Є несуворі вегетаріанці, які обрали таке харчування з-за його користі здоров'ю. Такі люди дозволяють собі зрідка включати в меню рибу, і м'ясо, але в невеликих кількостях і нежирних сортів. Переважна ж кількість споживаних продуктів - вегетаріанські.
Вегетаріанці, використовуючи анатомію людини, доводять, що все будова травного тракту, від зубів і шлунку до кишечника, говорить про пристосованості людини саме до рослинної їжі, м'ясна ж їжа чужа людському організму і приносить йому тільки шкоду.
Безумовно, вегетаріанство - корисна дієта, але при ній бажано якомога менше варити овочі, щоб уникнути руйнування вітамінів і втрати мінеральних елементів.
Сира фруктово-овочева дієта може розглядатися як різновид вегетаріанства у разі відмови від теплової обробки овочів і вживання замість каш пророщених зерен рослин. Прихильники такої дієти називають себе натуристами за свою перевагу природного, натурального харчування в противагу традиційному, а в народі їх охрестили сыроедами. Чим же харчуються прихильники цієї дієти? Ось повний перелік продуктів: сирі овочі і фрукти, горіхи, мед, зерна злакових культур, насіння олійних культур, листя, стебла, квіти, плоди і коріння дикорослих рослин, причому сироїди вживають все це і в природному вигляді, і готують з цих продуктів за своїм рецептам багато смачних і корисних страв. Це найпрекрасніша дієта, несуча максимум користі організму, оскільки в нього потрапляють в природному вигляді без руйнування всі необхідні речовини, включаючи мінеральні елементи і вітаміни. Правда, деякі люди, звиклі до вареним овочам, стверджують, що від сирої їжі у них болить живіт. Але скоріше це відбувається не від ослабленої шлунка і кишечника, а від занадто різкого переходу до сирої їжі.
Гарячий прихильник сирої рослинної дієти - болгарський вчений Т. Тодоров пише про неї так:
«Сира рослинна їжа постачає організм найвищим потенціалом хімічної енергії, необхідної для підтримання процесів, які безперервно відбуваються в кожній клітині. Тому, коли організм отримує варену їжу з пониженою енергетичною цінністю, функція клітин порушується і загальмовується».
Сирі овочі та фрукти містять хімічні речовини, що дозволяють процесам травлення протікати в організмі найбільш ефективно. Слід зауважити, що інформаційний вплив сирої рослинної їжі людини - самий сприятливий. Висока життєва енергетика сирої рослинної їжі визначається наявністю в ній космічної енергії прани, оскільки рослини є акумуляторами сонячної енергії. Тваринна і промислова їжа прани не містять. Чим ближче раціон людини до повноцінної сирої рослинній дієті, тим краще хімічний склад його клітин, тим краще здоров'я.
Діти інстинктивно тягнуться до фруктів і сирих овочів, але дорослі не дають їх дітям у достатній кількості, нав'язуючи доросле неправильну дієту, засновану на споживанні м'ясних продуктів з макаронами, вареною або смаженою картоплею і незначною кількістю інших варених овочів. При цьому дорослі навіть не здогадуються, що завдають прямої шкоди здоров'ю дитини.
Вегетаріанцям цілком вистачає білків та незамінних амінокислот. В нестачі цих речовин зазвичай намагаються дорікнути супротивники вегетаріанства. Але рослинні білки є повноцінними, легкозасвоюваними і корисними для організму. А незамінні амінокислоти синтезуються мікроорганізмами в незабрудненому товстому кишечнику вегетаріанця, в той час як у м'ясниць кишечник перетворений на звалище відходів і корисна мікрофлора не функціонує. Медична статистика говорить, що шансів переступити 80-річний рубіж у відносно активному, бадьорому та робочому стані у вегетаріанця в сто разів більше, ніж у м'ясниць.
Бажано харчуватися овочами та фруктами зі своєї землі, а не заморськими - привізними, зірваними з гілки ще зеленими або навіть білими, щоб доїхали. Перевагою володіють люди, які мають свою землю і самі вирощують все необхідне на своєму ділянці, та плюс лісові заготовки.
РОЗДІЛЬНЕ ХАРЧУВАННЯ дозволяє зняти частину проблем, навіть якщо людина харчується різними продуктами, включаючи м'ясні. Безумовно, краще, якщо він все-таки не споживає м'яса і продуктів з нього.
Кожному типу їжі відповідає своя програма налаштування травного тракту. Коли людина їсть різноманітні суміші продуктів, він фактично ставить нездійсненне завдання для своїх биокомпьютеров, що виробляють програму налаштування процесу травлення, адже кожен тип вимагає свого режиму. А тут - суміш різних типів продуктів в різних кількостях. Як не намагайся знайти оптимальне рішення - нічого не вийде. І режим травлення йде якийсь налаштування, що дозволяє більш або менш впоратися із завданням. При цьому травний процес порушується, деякі продукти не перетравлюються, розвиваються гнильні процеси в кишечнику, що отруюють організм.
Роздільне харчування пропонує заздалегідь розділити продукти у виготовленої їжі і ні в якому разі не подавати в організм важко перетравлювані суміші. При цьому зростає енергетика організму і зменшується ступінь внутрішнього забруднення організму внаслідок поліпшення процесу перетравлювання їжі.
Головний принцип роздільного харчування - не поєднувати білкову їжу з крохмалистої. Чим менше поєднань продуктів споживається за один раз, тим краще В ідеалі за один прийом їжі - один вид продуктів. Така дієта може бути вегетаріанської або включати розумне споживання м'яса, але ні в якому разі не разом з картоплею і хлібом. Більш докладні рекомендації роздільного харчування будуть розглянуті трохи пізніше.
Кращими різновидами серед різних типів харчування слід визнати сиру рослинну дієту і принципи роздільного харчування. Переваги такого харчування були розглянуті вище. Вибираючи свій тип харчування, намагайтеся максимально наблизитися до цих рекомендацій.
Як би ви не харчувалися сьогодні, сирі овочі і фрукти повинні складати 40-50 % вашого денного раціону за рахунок скорочення споживання інших продуктів. Корисно зробити сніданок або вечерю повністю сирим овочевим або фруктовим.