Чим корисна бруква. Корисні властивості брукви

Яке значення має бруква у харчуванні та лікуванні?
Батьківщиною брукви вважається Європа. Припускають, що вона була виведена у Швеції в XVII столітті і є гібридом ріпи і дикого виду капусти. В даний час бруква не користується тим слухаємо овочівників, яким користувалася у минулі роки - у північних районах Росії під брукву селяни відводили поля більше, ніж під картоплю і капусту.
У брукві більше корисних речовин, особливо мінеральних солей і вуглеводів, ніж у кочанної капусти і ріпі, а що міститься в ній вітамін С зберігається до весни. Коренеплоди брукви містять білки, вітаміни групи В, рутин, крохмаль, гемицеллюлозу, клітковину, пектинові речовини та ефірні олії. У желтоокрашенных коренеплодах брукви є каротиноїди.
По харчовим і лікувальним властивостям вона дуже схожа з ріпою. Брукву рекомендують як вітамінний, сечогінний, антисептичний, знеболюючий, ранозагоювальний засіб. Ці її властивості використовують при серцевих набряках, пієлонефриті, ларингіті, сильному простудному кашлі, бронхіальній астмі, безсонні. У лікувальних цілях брукву вживають в сирому вигляді, а також печеної в російської печі. В'ялена бруква дуже солодка і раніше використовували як ласощі.