Чим корисна морква. Корисні властивості моркви

За які якості цінують моркву? Лікувальні властивості моркви.
Морква - одна з небагатьох культур, які можна споживав у свіжому вигляді круглий рік, і одне з найдавніших культурних рослин. Вона була знайдена в розкопках пальових будівель Швейцарії відносяться до другого тисячоліття до н.е. Стародавні греки називали її «даукос». Це слово збереглося і в сучасній грецькій мові. Відома була моркву і стародавнім римлянам, у яких він; називалася «карота» (м'ясистий корінь), - звідси і латинська назва цієї культури. Сучасне російське назву «морква має спільні риси з аналогічною назвою овочу в болгарському сербською, польською, шведською та іншими мовами. У Росії морква вперше згадується в «Домострої» - літературній пам'ятка XVI століття.
Морква відрізняється високим вмістом каротину, який в організмі перетворюється у вітамін А. В морквяному соку його З тримається в 4 рази більше, ніж в томатному і абрикосовому. Засвоєння організмом каротину міститься в моркві буде значно вище, якщо її заправити рослинним маслом.
Виділяється морква серед інших овочів підвищеним містить солей калію, що особливо важливо при хворобах серця, судин та нирок. За вмістом фітонцидів вона майже не поступається часнику і цибулі. Якщо поїсти трохи свіжої моркви, то кількість мікробів у ротовій порожнині відразу значно зменшиться. Ми дуже мало знаємо про апигенине - речовині, сприятливо діє на роботу серця. Передбачається, що його більше в серцевині моркви.
Лікувальні властивості моркви дуже різноманітні, люди здавна використовували їх. Відомо, що в Росії ще в XVI столітті морквяним соком лікували хвороби серця, печінки, носоглотки. Загальна дія на організм біоактивних речовин, що містяться в моркві, проявляється у підвищенні життєвого тонусу, зменшення сприйнятливості до інфекцій, регуляції водного і водно-сольового обміну, стимуляції регенеративних процесів.
Морква має протизапальну, сечогінну, проносну, лактогонние, спазмолітичну, протипухлинну, глистогінну, ранозагоювальною дією. Тому вживання моркви корисно при багатьох захворюваннях: гіпо - і авітамінозах С і групи В, інфаркті, нирковокам'яній хворобі, злоякісних пухлинах, розладах шлунково-кишкового тракту, геморої, катарі верхніх дихальних шляхів, стоматиті.
Аптечний препарат даукарин, володіє спазмолітичною Дією на коронарні судини, являє собою екстракт з насіння моркви.
Надмірна кількість каротину може бути шкідливо, особливо для дітей - у них може підніматися температура, з'являтися висипка на тілі, виникати алергія. Можливо також пожовтіння шкіри.