Дієта. Варіанти меню
Багато хто хоче схуднути, але при цьому не відчувати почуття голоду і не нашкодити своєму організму. Дієта на 800 ккал розроблена саме за таким принципом. З її допомогою можна скинути вагу, але при цьому не піддавати організм жорстких обмежень; крім того, вона дозволяє вживати білкову, так і вуглеводну їжу.
Особливість дієти полягає в тому, що вона містить багато клітковини, що дозволяє довго не виникати почуття голоду, а також нормалізує роботу кишечника. В ході цієї дієти потрібно вживати молочні продукти, які постачають організм кальцієм, що особливо актуально після 50.
Склад продуктів, що входять в дієту, не спонукає організм витрачати свої резервні запаси, а калорійність денного раціону настільки мала, що можна скинути досить багато зайвої ваги (від 3 до 5 кг за 2 тижні).
Меню цієї дієти включає два види продуктів: білкову та вуглеводне. Їх можна комбінувати як завгодно, але вечеря завжди повинен складатися з білків. Справа в тому, що, якщо організм не отримає достатньо білка за день, вночі він стане усувати цей недолік за рахунок м'язів.
Білкове меню (будь-який на вибір)
Сніданок (250 ккал):
? половина грейпфрута, 2 яйця, чай або кава з молоком (завжди без цукру);
? 100 г знежиреного сиру, 2 ч. л. сметани жирністю 20 %, чай або кава.
Обід (300 ккал):
? салат з огірків, перцю і помідорів, 2 яйця, 2 ч. л. сметани, чай або кава;
? 200 г сирих або тушкованих овочів (крім картоплі), 150 г відвареної (або на пару) курячої грудки, чай або кава.
Вечеря (250 ккал):
? 150 г знежиреного сиру, склянка знежиреного кефіру або молока;
1 круто зварене яйце, 300 г овочів, склянка знежиреного кефіру або молока;
? 300 г овочів, 100 г вареної яловичини, стакан знежиреного кефіру або молока;
? 150 г риби або морепродуктів (тріска, путасу, креветки, навага, краб, минтай, пікша, кальмар, хек), 200 г овочів, стакан знежиреного молока або кефіру.
З овочів краще їсти огірки, перці, зелений горошок, листя салату, помідори, баклажани, капусту, шпинат, кабачки, редис, кукурудзу, стручкову квасолю.
Вуглеводне меню (будь-який на вибір)
Сніданок (250 ккал):
? 4 ст. л. заварений окропом вівсянки з додаванням 100 мл молока або з натертим яблуком, чай або кава без цукру і молока;
? салат з груші, банани і персики, 125 мл йогурту без фруктів, чай або кава без цукру і молока.
Обід (300 ккал):
? 50 г гречаної каші, 200 г овочів, будь-який фрукт, крім банана, чай або кава без молока і цукру;
? 200 г відвареної картоплі, салат з огірків, помідорів і перцю, 2 ч. л. сметани жирністю 20 %, чай або кава без цукру і молока.
Вечеря
Будь-який варіант з білкового меню.
? Якщо готувати овочі в пароварці, то вони зберігають більше вітамінів і мінералів. Якщо ж варити у воді, то велика частина вітамінів руйнується в результаті термічної обробки.
Готувати страви рекомендується без олії, можна додати сіль і спеції. Також в день можна випивати 1-2 келиха сухого вина, а на свята трохи відійти від дієти, але не переїдати. Цієї дієти можна дотримуватися тривалий час, причому навіть якщо зірветеся на пару днів, легко наверстаете досягнутий результат.