Жири - речовини, що відповідають в організмі за будову клітинних мембран, синтез гормонів і обмінні процеси, включаючи засвоюваність деяких вітамінів і мінеральних речовин. Жир також виконує роль складу енергетичних запасів.
Жири (їх ще називають ліпідами) складаються з жирних кислот. А жирні кислоти поділяються на насичені і ненасичені.
Найбільш цінними є ненасичені жирні кислоти, що знаходяться в рослинній олії, горіхах, оскільки вони містять незамінні жирні кислоти. Незамінними вони називаються тому, що не виробляються організмом і повинні надходити з їжею.
До жирів у більшості жінок насторожене ставлення з-за боязні, що вони можуть відкластися у вигляді некрасивих складок на тілі.
Надлишок жирів дійсно шкодить здоров'ю, і кількість їх при складанні раціону слід контролювати, а іноді і обмежувати. Справа в тому, що жири не сприяють прискоренню обміну речовин, а більше гальмують метаболічні процеси, що відповідають за спалювання калорій.
Таким чином, не можна зовсім відмовлятися від жирів не можна перевищувати допустиму кількість. Насичені жири, які містяться в їжі тваринного походження, підвищують холестерин в крові, що призводить чималою кількістю захворювань. Крім того, вони як раз і відкладаються в жирове депо про запас.
Ненасичені жири теж можуть бути небезпечними в плані зайвої ваги, але вони хоча б не шкодять здоров'ю.
Жиру в денному раціоні навіть у тих, що худнуть жінок має бути не менше 20-30 г, а у тих, хто такою проблемою не спантеличений, - до 80 р.
Жири в меню жінки необхідні ще й тому , що допомагають у засвоєнні жиророзчинних вітамінів, наприклад, вітамінів А. Недолік цього вітаміну, а також вітамінів В 8 і В 12 викликає уповільнення росту волосся, передчасну сивину й навіть облисіння.
Крім того, жирні кислоти забезпечують здатність шкіри до регенерації, тобто відновлення і оновлення клітин епідермісу. Тому рослинне масло часто рекомендують при сухості шкіри, подразненнях, дерматитах і підвищеної чутливості до несприятливих погодних факторів.
Нехай це не здасться дивним, але жир може розчиняти шкірне сало. Щоправда, цим властивістю володіють лише так звані поліненасичені жири (омега-3), які містяться у волоських горіхах, льняному маслі і жирі морської риби (риб'ячому жирі). Незамінні жирні поліненасичені кислоти відкривають забиті пори, чим запобігають появі вугрової висипки.
Крім того, омега-3 - кислоти сприяють збереженню природної вологи в шкірі і відновленню структури волосся і нігтів.