Вплив білків на красу і здоров я

Білки - це будівельний матеріал для організму. Тканини м'язів складаються з білка, ось чому хронічна білкова недостатність призводить до затримки росту, так і до раннього в'янення, що, зокрема, зумовлюється зниженням засвоєння вітамінів і мікроелементів.
М'язи стають слабкими, млявими і в першу чергу це позначається на обличчі.
Пухкі м'язи не можуть утримати шкіру, і вона обвисає, утворюючи некрасиві мішки під очима, псуючи овал обличчя в районі щік, створюючи друге підборіддя і т. д.
Знижений тонус м'язів винен і в тому, що на сідницях і стегнах шкіра набуває вигляд апельсинової кірки, тобто ефект, званий целюлітом .
Сама шкіра при недоліку білка стоншується, втрачає еластичність. У білку (особливо в сирі міститься селен, який покращує структуру шкіри, а білок морепродуктів містить цинк, який незамінний для лікування шкіри з вуграми.
Кисломолочні продукти, відновлюючи нормальну мікрофлору кишечника, нормалізують обмін речовин, захищають шкіру від подразнення, почервоніння і різних висипів.
Білок грибів містить, крім селену, антиоксиданти, які діють краще, ніж антивікова косметика, оберігаючи шкіру обличчя від раннього освіти зморшок .
З білка кератину на 65 відсотків складаються волосся . З усього переліку білкових амінокислот для волосся найбільш важливою складовою є цистеїн, що міститься в сирі, рибі, сої і морепродуктах.
Всі знають, що желатин необхідний для збереження еластичності волосся і зміцнення нігтів але мало хто знає, що желатин - це теж білок.

Білок повинен становити п'яту частину денного раціону, тобто 100-150 р.


Найкраще організмом засвоюється яєчний та молочний білок.
За зменшенням відсоткового вмісту білка в продуктах харчування основними його постачальниками в організм є червоне м'ясо, птиця, сир, сир, яйця, соя, горіхи, бобові, крупи.
Для тих, що худнуть білок в їжі краще вуглеводів і жирів, так як на його засвоєння організм витрачає багато енергії (30 - 40% порівняно з 5-7% вуглеводів і жирів) і метаболізм (обмін речовин) посилюється. Адже відомо, що часто веде до повноти саме уповільнений обмін речовин.
Важливо і те, що білкова їжа не веде до значних перепадів і підвищенню рівня цукру в крові, що є одним з важливих факторів у боротьбі з почуттям голоду, яке так часто відчувають люди, що мають зайву вагу.
Зниження м'язової маси призводить до збільшення жирової тканини, так як метаболізм жирової тканини в три рази нижче, ніж в м'язах. Так що в арсеналі засобів боротьби з надмірною вагою білок відіграє не останню роль. Білок обов'язково повинен бути в складі низькокалорійних дієт, так як в умовах обмеження вуглеводів він бере участь в енергетичному обміні.
Білок містить амінокислоти, з яких організм виробляє «гормон гарного настрою» серотонін, необхідний для людей, які борються з почуттям голоду при дотриманні низькокалорійної дієти.