Вітамін PP, недолік вітаміну PP, де міститься вітамін PPПри участі вітаміну PP протікають окисно-відновні процеси в тканинах організму. Це головна роль вітаміну PP, надає благотворний вплив на обмін, насамперед, жирів. Крім того, вітамін PP знижує в крові рівень «поганого» холестерину, бере участь в утворенні енергії з жирів і вуглеводів.
Вітамін PP захищає людину від серцево-судинних захворювань, таких, як тромбози, а також запобігає виникненню діабету і гіпертонії. Значний недолік вітаміну PP призводить до збоїв у роботі нервової системи. Мігрень, що є досить складним захворюванням, можна попередити або полегшити додатковим прийомом вітаміну PP.
Здоров'я травного тракту і, зокрема, шлунка залежить від достатньої кількості вітаміну PP, оскільки він ефективно усуває запалення, стимулює вироблення травного соку, активізує функції підшлункової залози та печінки, збільшує швидкість просування їжі по кишечнику.
Нікотинова кислота, ніацин, вітамін В3 і вітамін PP - це, по суті, одне і те ж речовина, яка лише по-різному називається. У більшості випадків використовують назву нікотинова кислота або ніацин.
При складанні раціону харчування необхідно точно знати, якою мірою вітамін PP міститься в тих чи інших продуктах, тому що важливо поняття добової норми вітаміну PP, яка для дорослої здорової людини становить 20 міліграмів. Дитячий організм вітаміну PP вимагає різну кількість в різному віці - 6 міліграмів для піврічного дитини та 21 мг на добу для підлітка. Під час нервових і фізичних навантажень, наприклад, жінкам у періоди вагітності та годування груддю, вітаміну PP потрібно більша кількість - до 25 мг на добу, а в ряді випадків і більше.
Недолік вітаміну PP
Прояви недостатньої кількості вітаміну PP в організмі чисельні і неприємні. У короткому перерахування запаморочення, нудота і зниження апетиту, печія і загальні проблеми з травленням, наприклад, діарея, біль у ротовій порожнині, зокрема, ясен.
Постійний брак вітаміну PP виражається у швидкій стомлюваності і м'язової слабкості. Спостерігаються підвищена дратівливість, апатія аж до депресії, головні болі, безсоння. В «пікових» випадках виникають слабоумство, марення і галюцинації. Людина може втрачати орієнтацію в просторі. Авітаміноз РР - повна його відсутність, - призводить до виникнення пелагри.
Де міститься вітамін PP
Нікотинова кислота входить до складу багатьох продуктів. У великій кількості вітамін PP міститься в різних продуктах як тваринного, так і рослинного походження. У число перших входять - свинина, яловича печінка, різні сири, м'ясо риби, молоко і молочні продукти, нирки, яйця, біле куряче м'ясо.
Однак у другій групі продуктів рослинного походження, - вітамін PP міститься в більшій кількості. Цими продуктами є - капуста броколі, картопля і морква, томати, бобові культури, арахіс, продукти, приготовані із злаків, проростки пшениці, вироби з кукурудзяного борошна, дріжджі. З фруктів багаті вітаміном РР фініки. Багато вітаміну РР містять трави - шавлія, щавель, корінь лопуха, люцерна, конюшина червоний. Великий вміст вітаміну РР зазначено в кайенском перці і плодах шипшини.