Напевно, сьогодні не так легко відшукати людину, який був би байдужий до кавуна. Аромат хрусткою, соковитою, солодкою м'якоті цієї ягоди змушує тремтіти ніздрі і виділятися слину практично у кожного, хто хоч раз пробував це диво раніше. Цей виходець з Південної Америки зайняв міцне місце серед гастрономічних улюбленців народів пострадянського простору.
Традиційно, як Новий рік у нас асоціювався з мандаринами, так і кінець літа був міцно пов'язаний зі смаком кавуна і дині. Очі горять, рот і руки вимазані червоною липкою м'якоттю, але в душі стільки задоволення і щастя, що його не псують навіть щохвилинні «паростки» в туалет по-маленькому. Що ж ми знаємо про дивну зелену смугасту ягоду?
План статті:
Цінні властивості кавуна
Шкідливі наслідки вживання кавуна
Поради щодо вибору

Корисні і шкідливі властивості кавуна
обміну речовин у людському організмі. Впливає на синтез деяких гормонів, сприяє всмоктуванню кальцію і фосфору в кишечнику, чинить вплив на стабільний розвиток зубів і кісткового скелета.

Каротин. Це речовина пригнічує концентрацію радикалів вільного типу, що захищає клітини організму від руйнування і стимулює імунні механізми відповіді в людському організмі.

Фосфор. Цей мікроелемент життєво необхідний для стабілізації функціонування головного мозку, генерації та оновлення кісткової тканини.

Лікопін. Надзвичайно корисна речовина, сильний антиоксидант, який захищає клітини організму від окисного стресу і руйнування клітин вільними радикалами. Також воно перешкоджає мутацій і утворення ракових клітин в організмі людини. Чималу роль лікопін грає в запобіганні розвитку серцево-судинних захворювань. Ще однією її функцією є захист сітківки, кришталика, жовтого плями від фотонних пошкоджень.

Нікотинова кислота. Зазначене хімічна сполука виявляє надзвичайно оздоровлюючий вплив на капіляри (найдрібніші кровоносні судини). Робить кров менш густий, запобігаючи розвиток тромбозів, покращує мозковий кровообіг, допомагає виводити з організму шлаки і токсини, викликає зниження рівня вмісту холестерину в крові і ймовірність появи в кровоносних судин холестеринових відкладень.

Фолієва кислота. Це з'єднання вкрай важливо для жіночого організму у той захоплюючий період, коли дама носить в зароджується нове життя. Воно сприятливо позначається на виділення материнського молока в лактаційний період, у великій мірі впливає на його смакові якості, насиченість поживними речовинами і обсяги виробітку.

Цинк. Насіння кавуна, крім вітаміну Д, містять чималий відсоток цинку. Саме тому їх вживання нормалізує роботу передміхурової залози. Досить ефективно покращує статеві функції чоловіків, сприяє максимальному засвоєнню ретинолу і переробки алкоголю в печінці, підвищує рівень вироблення сперматозоїдів, стимулює їх активність, покращує якість сперми, що забезпечує гідний рівень чоловічої потенції. Тому кавун є, був і буде вірним супутником кожного чоловіка, надійним помічником жінок.

Залізо. Воно є найважливішим компонентом у ході процесу кровотворення. Особливо важливий високий рівень заліза в організмі жінки на момент менструації, оскільки жінка відчуває значну крововтрату. Вживання кавуна або дині чудово підтримає необхідний рівень заліза і мінімізує негативні наслідки «критичних днів».

Калій. Даний мікроелемент лежить в основі механізмів підтримки безперебійного функціонування скелетної мускулатури, а також найголовнішою м'язи серця (міокарда).

Магній. Цей мікроелемент бере участь у забезпеченні людського організму енергією, необхідною для нормальної життєдіяльності, рухової і інтелектуальної активності, синтезі білків, які служать будівельним матеріалом для м'язових тканин тіла людини. Він підтримує нервову систему людини і міокард в нормальному стані і тонусі, сприяє виведенню з організму шлаків, холестерину, забезпечує вироблення необхідної кількості жовчі, благотворно впливає на перистальтику кишечнику.

Кремній. Від рівня цього елемента в організмі значною мірою залежить нормальний стан волосся, нігтів. Він підтримує в оптимальному стані нервову систему людини, органи травлення, кору головного мозку і інші органи, не менш важливі.

Пектини і харчові волокна. Проходячи через травний тракт, ці речовини приводять в тонус мускулатури товстого кишечника. Стимулюють перистальтику, роблячи стілець регулярним, а його консистенцію - нормальною. Також вони успішно борються з диспепсією, здуттям живота, метеоризм, тяжкістю в шлунку, запобігають процеси бродіння і застійні явища, що мають сприятливу дію на шлунково-кишковий тракт.

Селен. Цей мікроелемент надзвичайно важливий для людського організму. Він бере участь в багатьох обмінних процесів з участю жирів, білків і вуглеводів, взаємодіє з вітамінами, ферментами, клітинними мембранами. Також він входить до складу білків і м'язової тканини міокарда, є складовим компонентом більш тридцяти життєво важливих біологічних сполук в організмі. Сприяє ефективному засвоєнню йоду і ретинолу.

Корисні і шкідливі властивості кавуна
Органічні кислоти, що входять до складу кавуна, позитивно впливають на процеси травлення і обмін речовин. Крім цього, кавун рекомендують їсти при наступних захворюваннях:

Сечокам'яної хвороби. Компоненти, що входять до складу кавуна, сприяють розчиненню каменів. А сечогінні властивості прискорюють виведення піску з організму людини. Щоправда, цей процес може бути і вкрай болісно болючим. Тому не слід наїдатися багато кавуна за раз.

Серцево-судинних захворюваннях. Кавун живить серце калієм і магнієм, очищає судини від холестеринових відкладень.

Набряках. Сечогінні властивості баштанної культури дозволяють швидко вивести з організму надлишки рідини, усуваючи набряклість тканин тіла.

Анемії. Залізо в складі кавуна підвищує рівень гемоглобіну в крові, перешкоджаючи виникненню анемії.

При лихоманках - для якнайшвидшого виведення з організму інфекції (за допомогою сечі).

Пієлонефритах, циститах. Кавун не викликає подразнення сечовивідних шляхів, легко розчиняючи солі, безболісно виводячи їх з організму.

Отруєннях. При подібних захворюваннях кавун швидко виводить з організму всі токсини і полегшує стан хворого.

При недостатньому рівні лактації. Високий вміст рідини разом з фолієвою кислотою творять просто чудеса з лактацією. Обсяги виробленого молока зростають стрімко, тому будьте обережні, щоб уникнути надмірного вироблення і лактостазу згодом.

При загоюються ранах добре допомагає м'якоть кавуна або перебродив сік.

А також подагрі, гіпертонії, артриті, діабеті та інших захворюваннях.

Кавунові насіннячка є прекрасним глистогінним засобом, що допомагають при кровотечах, водянці, жовтяниці.
Корисні і шкідливі властивості кавуна
Кавунова шкірка висушується і після цього може довго зберігатися. Використовується як сечогінний, протинабрякову, кардиотерапевтическое засіб.
М'якоть кавуна можна використовувати для нанесення омолоджуючих, живильних і зволожуючих масок для шкіри. Також вона відмінно бореться з проявами псоріазу та екземи.
Простий порівняльний аналіз кавуна і дині показує, що кожен з фруктів є по-своєму цінних для організму людини. Безперечно, диня володіє великою кількістю корисних речовин і мікроелементів. Але одне іншому не заважає. Можна чудово поєднувати поперемінне вживання цих двох продуктів і отримувати від цього подвійну користь.
купівлі кавуна дотримуємося рекомендацій:

Не беріть занадто маленький або самий величезний кавуни. Вони стовідсотково містять надлишок нітратів.

Вимагайте у продавця довідку санітарного контролю та уважно ознайомтеся з нею. У разі виникнення сумнівів краще кавун у нього не купуйте.

Стиглий кавун має сухий хвостик на опуклому місці, земляний слід на боці і жовта пляма (не біле).

«Нітратний» кавун буде мати гладку крайку зрізу, а нормальний - «крупчатую».

Також ви можете кинути шматочок м'якоті в ємність з водою. Якщо вода забарвиться в червоний колір, фрукт повний нітратів, якщо просто стане темною - можна сміливо його їсти.

Корисні і шкідливі властивості кавуна
Головне - це підходити до споживання кавуна з розумом. Це значно знизить шанс на неприємності. Будьте здорові!