Скільки калорій в банані? Корисні і цінні якості фрукта

Багато представниць прекрасної статі цікавляться калорійністю продуктів. Це й не дивно, адже кожній з нас хочеться виглядати надзвичайно, а для цього необхідно прикласти деякі зусилля. Це стосується не тільки занять спортом, що дуже корисно і ефективно для підтримки себе у відмінній формі, але і правильного збалансованого харчування.

Таблиці калорійності і сполучуваності
Останнім часом з'являється все більше різноманітних таблиць, які дають уявлення про те, скільки калорій містить той або інший продукт або які продукти з якими краще всього поєднуються.

У цій статті ми розглянемо калорійність банана - улюбленого багатьма фрукта, який, однак, не завжди можна їсти в будь-яких кількостях.

Що ми знаємо про банані
Що взагалі ми знаємо про банані? Банан - це плід, який дає трав'яниста рослина сімейства Бананових. Родом банани з Південно-Східної Азії, а точніше, з Малайського архіпелагу. Існує більше 40 різновидів бананів, але на ринках або в магазинах представлено лише кілька найбільш поширених сортів.

У чому користь бананів?
Банани не дарма користуються такою популярністю, адже вони містять велику кількість клітковини, вітамінів і мінералів. Цей фрукт покращує настрій і є доступним джерелом енергії. До складу банана входять такі елементи, як:

- кальцій;
- калій;
- магній;
- цинк;
- фосфор;
- залізо;
- фтор;
- марганець;
- селен;
- вітаміни (РР, С, Е, К, бета-каротин).

Також банан містить вуглеводи, жири і білки. Білки засвоюються організмом і насичують його, а ось вуглеводи і жири перетворюються на жирові відкладення. За рахунок високої поживності, банани рекомендовані для вживання спортсменами: так як цукор, який міститься в цьому фрукті, швидко засвоюється організмом, сили відновлюються швидше.

Калорійність
Скільки калорій в банані? З розрахунком на 100 грам в одному банані міститься від 75 до 110 калорій (в стиглому банані), від 104 до 107 калорій (у зеленому банані). Звичайно, велике значення має розмір фрукта, але ми говоримо про калорійність банана середнього розміру.

Так що, якщо з'їдати 1 або 2 банана на день, ще й зранку, то своєму організму ви доставите радість і принесете користь. А ось на ніч їсти банани не бажано.

Чари серотоніну
Ми вже згадували про те, що банани піднімають настрій, чим же це обумовлено? Вчені з'ясували, що цей фрукт містить велику кількість триптофану - речовини, яка при засвоєнні перетворюється в організмі в серотонін - гормон щастя, який відповідає за піднесений настрій людини.

Їжте на здоров'я!
Отже, користь банана безсумнівна. В розумних межах це продукт поліпшить стан шкіри, зробить її більш пружною, еластичною і гладкою; зміцнить волосся і зменшить їх ламкість. Вітамін С стимулює імунну систему, зробивши її більш стійкою до різного роду вірусів, а вітамін Е, так само, як і вітамін В, поліпшить кровообіг, запобігши утворення зморшок.

Також банан здатний поліпшити зір, стан судин і серця, поліпшити травлення і вивести шлаки.

Банан - справжній порятунок для ласунів. Не можете уявити своє життя без булочок, тортів, тістечок і кексів? Замініть їх цим корисним фруктів. Вуглеводи, що містяться в ньому, в організмі ведуть себе не так, як вуглеводи в борошняних виробах - вони не перетворюються в жир, відповідно, ваша фігура не постраждає від вживання бананів.

Так що їжте банани, покращуйте свій настрій і заряджайтеся енергією фрукта з жарких країн!