У яких продуктах міститься магній?
Магній є дуже важливим внутрішньоклітинним елементом. Потреба організму в магнії становить 500-750 мг на добу. У вагітних жінок цей показник трохи нижче, так як під час виношування дитини магній посилено виділяється з організму. Але після народження малюка у годуючої мами зростає потреба в цьому мікроелементі.
Спортсменам і для молоді також потрібно дещо більше магнію, ніж іншим. Варто відзначити, що підвищений вміст магнію потрібно для боротьби із зайвою вагою, у разі використання низькокалорійних дієт.
Властивості магнію
Серед основних властивостей магнію виділяється активізація ферментів, що регулюють вуглеводний обмін, стимуляція утворення білків, регуляція зберігання та вивільнення енергії в АТФ, зниження збудження в нервових клітинах, розслаблення серцевого м'яза. Також магній відіграє ключову роль в енергетичних процесах, в механізмі м'язового скорочення і нервово-м'язової передачі.
Основним "депо" магнію в людському організмі є кістки і м'язи. 60 % цього мікроелемента знаходиться в зубах і кістках, 39 % - у клітинах організму, включаючи органи, і лише один відсоток припадає на кров.
Дефіцит магнію може спровокувати захворювання серцево-судинної системи, гіпертонічну хворобу, уролітіаз, судоми у дітей, може підвищувати ризик онкології і променевої хвороби.
Продукти, що містять магній
А в яких продуктах міститься магній? Насамперед, це - пшеничні висівки, горох, солодкий мигдаль, пшениця, соєве борошно, білокачанна капуста, абрикоси, вівсяна крупа, хліб, квасоля, ячна крупа, горіхи, більшість овочів, а також сир і молоко.
Клінічними дослідженнями доведено, що шоколад і какао належать до групи харчових продуктів, багатих легкозасвоюваним магнієм, вони здатні скоригувати хронічний неглибокий дефіцит цього мікроелемента. Проте часто ці продукти виключають із спеціальних низькокалорійних дієт, що практикуються для схуднення, а також рідко вживаються професійними спортсменами.
Можна з упевненістю сказати, що культуристи, спортсмени, професійні танцюристи і особи, що займаються фітнесом самі провокують у себе дефіцит магнію, так як їх дієта майже не покриває потребу в мікроелементі. Перераховані групи людей виключають зі свого раціону такі продукти, багаті магнієм - шоколад, лісові горіхи, банани, мигдаль, тахинная халва, вівсяні пластівці, бобові, мотивуючи це тим, що вони дуже калорійні. У такому випадку їм необхідно приймати полівітаміни, до складу яких входить магній.
Варто також зазначити, що надлишок магнію в основному надає проносних ефект. Також надлишок цього мікроелемента може викликати дефіцит кальцію і фосфору.
Під час спеки і в умовах підвищеної вологості відбувається велика втрата магнію. Також проведені дослідження довели, що разом з цим мікроелементом з організму виводяться і інші важливі нейроактивные елементи, серед яких цинк , мідь, залізо, калій, кальцій , марганець, кремній і кобальт. При цьому їх місце за принципом біологічного антогонизма займають нейротоксичні метали - свинець, алюміній, кадмій, нікель.