Сучасні любителі екстремального зимового відпочинку все частіше віддають перевагу не старим добрим лиж, а сноуборду. Новачкам може здатися, що благополучно спуститися на дошці з гори просто неможливо. Насправді все реально, головне - ваше бажання і якісна екіпірування. AnyDayLife розповідає про те, як вибрати сноуборд.
При купівлі сноуборду беруть до уваги такі параметри, як стиль катання людини, його вага, зріст, розмір ноги і рівень катання. Вторинними факторами, які впливають на вибір, є дизайн моделі і її бренд. Зупинимося докладніше на кожному зазначеному пункті.
Стилі катання на сноуборді
Існує три стилю катання на сноуборді:
Фрістайл передбачає виконання трюків, катання в халф-пайпі (рампа зі снігу).
Фрірайд передбачає виконання трюків (стрибків), а також спуск з гори і катання без обмежень.
Фрикарв - це в першу чергу швидкісний спуск з гори і круті повороти.
Вам доведеться заздалегідь визначитися зі стилем, оскільки сноуборд для кожного з них володіє низкою відмінних якісних характеристик.
Так, сноуборд для фрістайлу позначений значком FS, форма twin-tip (в перекладі «тягни-штовхай») абсолютно симетрична, ніс і хвіст злегка загнуті. Це короткий (його ще називають «обрубок» або «коротиш»), м'який і легкий сноуборд. На ньому легко маневрувати, кататися задом наперед, виконувати різні трюки.
Сноуборд для фрірайду позначений значком FR, форма directional (в перекладі «спрямований») передбачає зміщення центру тяжіння до хвоста, що забезпечує стійкість при спуску. Це більш довгий, м'який сноуборд з твердими кріпленнями.
Сноуборд для фрикарва з позначкою FC має форму directional з обрізаним хвостом, який допомагає встановлювати контроль за їздою на високих швидкостях. Це вузький, довгий (від 170 см), жорсткий сноуборд. Призначений для швидкісних спусків і є найдорожчим.
Вибір сноуборду по вазі і росту
Від ваги райдера (сноубордиста) залежить довжина дошки: чим легше людина, тим коротше сноуборд йому потрібен. Наприклад, при вазі в 40-50 кг купуємо дошку 135-145 см для фрістайлу та 130-140 для фрірайду, при вазі в 50-60 кг знадобиться сноуборд довжиною 145-155 см для фрістайлу та 140-150 см для фрірайду і т. д. насправді запам'ятовувати таблицю немає потреби, тому що будь сноуборд в спеціалізованому магазині постачений докладними рекомендаціями.
Якщо у вас непропорційне статура (наприклад, ви худий і високий), упевнитися в правильному виборі сноуборда можна, співвіднісши його довжину з власним зростанням. У такому разі поставте сноуборд вертикально, він повинен бути трохи вище підборіддя і нижче кінчика носа.
Вибір сноуборду за розміром ноги
Мабуть, не варто акцентувати увагу на тому, що черевиків для сноуборду повинен підходити вам за розміром - ні тиснути, ані спадати, ні натирати. Принципово важливим моментом є співвідношення ширини черевика і дошки. Фахівці радять купувати сноуборди вужчий, адже за рахунок меншої площі дотику з поверхнею снігу вони розвивають велику швидкість.
Зверніть увагу на той факт, що черевик не повинен визирати за межі вузької дошки більше ніж на 1-2 см, інакше нога буде черкати по снігу, доставляючи незручностей при катанні і значно скорочуючи швидкість їзди. У той же час черевик не повинен бути набагато уже дошки - вам буде дуже важко керувати неповоротким сноубордом.
Вибір сноуборду по рівню катання
Новачкам, які ще не визначилися зі стилем, не виробили власну манеру катання, немає сенсу купувати дуже дорогу модель. Краще придбати більш демократичний тестовий варіант. Їли ви вирішите продовжувати катання, старий сноуборд можна продати і купити більш дорогу модель. Фахівці радять новачкам починати тренування на більш м'яких сноубордах для фрістайлу та фрірайду.
Досвідченим сноубордистам краще придбати дорогий і надійний сноуборд, щоб не було необхідності часто міняти екіпіровку і болісно довго звикати до нової. На сучасному ринку спортивних товарів добре себе зарекомендували такі випускають сноуборди бренди, як Apo, Atlantis, Burton, Dukes, F2, Flow, Kemper, Never Summer, Scoott, Wild Duck та інші.