Як навчитися співати: прості способиМрієте стати душею компанії або довгоочікуваним гостем на кожному дні народження? З дитинства марите про велику сцену? Тоді вам необхідно вивчити статтю, в якій розповідається про те, як навчитися співати.
Експерти порталу пропонують два найбільш простих способи, що дозволяють навчитися співати. Перший - вчитися вдома, без педагога. Він найдоступніший навіть в грошовому відношенні. Якщо є магнітофон і мікрофон, можна вважати, що все необхідне вже є. У вас вдома практично студія.
Другий спосіб передбачає наявність педагога. Це вже чималі витрати. Але якщо ви дійсно маєте намір навчитися співати, причому правильно, то другий спосіб для вас - єдино можливий.
З чого починаємо? Підбираємо репертуар. Найкраще в цей момент - згадати свої улюблені пісні.
Якщо ви хочете написати власну пісню, вас слід звернутися до нашої статті «Як написати пісню? Покрокова інструкція».
Як навчитися співати самостійно, щоб стати зіркою?
Порада номер один - навчитися слухати себе, поставитися до цього дуже уважно і продовжувати співати, навіть якщо ви зрозуміли, як це убого в порівнянні з вашими улюбленими співаками.
Не падайте духом, встряхнитесь, розслабтеся, уявіть себе на сцені в образі Мадонни або Елтона Джона і будьте так само прекрасні, як всесвітньо відома зірка.
Сподіваюся, ви не забули включити магнітофон? Включили - і забули про нього! Заспівайте дві-три пісні, тільки тоді зупиніться і послухайте запис. Не періть свої перші уроки навіть тоді, коли ваш рівень помітно підвищиться. Збережіть безцінний матеріал. От побачите - через десяток-другий років ви будете слухати його і посміхатися: ось з чого я починав, от яким я був, коли сміливо сказав собі: «Хочу навчитися співати самостійно».
Записаний матеріал (а саме так ви повинні тепер називати цю запис) прослухайте два рази. Не підспівуйте своєму виконанню. Просто слухайте дуже уважно.
Ви помітили, що ваш голос звучить якось не так, як ви звикли його сприймати? Ви ніби не впізнаєте його? Це тому, що ми слухаємо самих себе внутрішнім слухом, а тепер вам стало зрозуміло, як сприймають вас з боку. Не лякайтеся, не намагайтеся стратити себе, не опускайте руки. Краще прилягти на диван і поміркувати про своє співі, послухати запис ще раз спробувати придумати собі імідж.
Наступний крок - вмикаємо запис улюбленого виконавця. Лежимо, розслабившись, занурившись в музику, що слухаємо звучання голосу. Емоції відкидаємо. Забуваємо, що співає саме ваш улюблений співак. Слухайте його так само критично, як зараз слухали себе. Відзначайте всі нюанси, всі позитивні і негативні сторони. Помітили, як багато змінилося? У вас вже інше сприйняття знайомої пісні? Ось-ось, це те, що треба!
Тепер задаємо собі питання: «Як це допоможе мені?» А ось як. Ваш мозок кладе в папку пам'яті всі оцінки, які ви зараз зробили. Тепер музична інформація у вашій голові - це вже не емоції простого слухача, яким ви були до першого занятті. Це роздуми співака-початківця. Помітили різницю? Ваш мозок сам почне міняти вас, ваше тіло, ваш голос, тому що змінюється інформація, яку ви стали отримувати від музики.
Ось ви вже змінюєтеся духовно, росте не тільки у власних очах.
Як навчитися співати: вправа для голосу
Увечері, лягаючи спати, робимо спеціальну вправу. Розслабилися, тепер м'яко, але наполегливо говоримо собі: «Я маю намір навчитися співати. Я знаю, як навчитися співати самостійно. Я можу навчитися співати». Тепер згадайте своє оригінальне виконання в деталях, з усіма подробицями, вібраціями, тональностями.
Потім скажіть собі: «Вчитися співати для мене - справжнє задоволення, чудове розвага, найкраща гра. Я зможу правильно навчитися співати».
Це вправу разом з співом, магнітофонного запису, прослуховуванням, оцінкою свого виконання, розбором співу професіоналів та вечірньої медитацією - ваш шлях на сцену.