Але не все так просто, приголомшливі види і захоплююча картинка розвитку дорого обходитися місцевим жителям, які з усіх боків знають, що значить жити в сьогоденні дорогому мегаполісі. Ви готові платити близько 3-4 тисяч американських доларів за житло, а також 10 доларів за буханець хліба?
Якщо так, то ми підготували вашій увазі топ 10 найдорожчих міст в усьому світі, знамениті місця, де важко вижити, не маючи гарного і стабільного заробітку.
Нижче представлений офіційний рейтинг, який був складений авторитетними виданнями в 2014 році і грунтується на 400 різних показниках життя: починаючи від тарифів за комунальні послуги, закінчуючи ціною за паливо, вартістю продуктів у супермаркетах і на звичайних ринках.
10. Копенгаген
Буквально в минулому році столиця Данії не ощасливила своєю присутністю першу десятку, але в результаті суттєвого зростання цін на бензин, продукти харчування та цигарки, з упевненістю перемістилася на десяту сходинку.
Що і говорити, як і більшість скандинавських міст, Копенгаген може похвалитися своєю чистотою, затишком і впорядкованістю, життя тут дуже приємна і размеренна, але і платити за користування такими послугами доводиться сповна.
9. Мельбурн
Другий за своєю величиною місто в Австралії з дивовижною швидкістю набирає обертів у всіх сферах суспільного життя. Дивно, але ще якихось 10 років тому в рейтингу найдорожчих міст світу австралійський континент не займав жодної позиції, але зараз ситуація різко змінилася.
Частково це пояснюється зростанням австралійського долара, а також той факт, що тут базуються штаб-квартири найбільших банків Тихоокеанського регіону, суттєво впливають на рівень прибуткового податку.
8. Женева
Не дивлячись на те, що це далеко не найбільший місто Швейцарії, він займає друге місце за рівнем проживання серед інших міст цієї чудової країни.
Не дивлячись на те, що високий рівень життя справедливий тут для всієї країни в цілому, в невеликому містечку Женева середній рівень бюджету середньостатистичної сім'ї з двома дітьми може становити 3 тисячі американських доларів, що досить пристойно для міста з такою населеністю.
7. Токіо
Дивно, але столиця країни Висхідного сонця в тому році займала топові позиції в рейтингу, а в цьому опустилася на сьоме, можливо, в результаті ослаблення японської офіційної валюти.
Не дивлячись на це, цей вартість життя в цьому мегаполісі просто перевершує всі мислимі межі: місцеві жителі, і ті, не завжди здатні дозволити собі придбати все необхідне для життя. Токіо залишається найдорожчим містом щодо вартості продуктів харчування, крім цього, він відрізняється досить високим податком на транспорт, який особливо торкнувся великогабаритних машин.
6. Каракас
Єдине місто Південної Америки, який опинився в списку, є столицею Венесуели. Багато в чому високий рівень цін тут виправданий незручним географічним розташуванням столиці, адже більшість продуктів харчування сюди імпортується з далеких країн, звідси висока ціна на їх реалізацію.
Крім цього, Каракас опинився в рейтингу ще й тому, що ціни тут на багато послуг штучно завищені, так само, як і офіційний курс обміну валют.
5. Сідней
Ще один австралійський місто, який вже досить міцно осів у списку найдорожчих міст світу. Як і в Мельбурні, тут відзначається твердий зростання австралійського долара, який сильно впливає на добробут місцевого населення, а, значить, і на рівні податків. Тут відзначається високий рівень цін на орендоване житло, оренду транспорту і продукти, що робить це місто дуже «кусачим» для приїжджих та туристів.
4. Цюріх
Хіба може батьківщина швейцарських банків і неофіційна фінансова столиця світу, яка, на думку аналітиків, має величезну вагу в політиці ціноутворення, як самої країни, так і частково Європи, не потрапити в список найдорожчих і розкішних міст світу? Звичайно, ні!
Місце, яке обожнюють мільйонери і знаменитості, ціна на товари першого вжитку тут на порядок, а то й кілька порядків вище, ніж на аналогічні продукти практично у всьому світі! Комфортний, затишний, чистий і впорядкований місто, вижити в якому реально тільки з товстим гаманцем за пазухою.
3. Осло
Норвегія вже давно зарекомендувала себе, як одна з найдорожчих країн світу, а її столиця - і поготів. Дорого тут, насамперед, обходяться продукти харчування і проїзд у громадському транспорті, не відстають і комунальні платежі.
Правда, справедливості заради варто відзначити, що ціни тут залишаються на досить стабільно рівні, а іноді навіть знижуються. В цьому році левову частку прожиткового мінімум норвежців складає плата за соціальні послуги, наприклад, похід до стоматолога або в салон краси обійдеться вам дуже недешево.
2. Париж
Центр світової моди, мистецтва і просто зачаровує архітектури завжди відрізнявся вражаючими цінами на товари і послуги. В цьому році столиця Франції посіла почесне друге місце завдяки неймовірно високими цінами на проїзд і продукти харчування, наприклад кілограмова булка хліба, тут вам обійдеться близько 9$, а пляшка недорогого французького вина, як мінімум, 12 доларів США. Але, заперечувати не доводиться, рівень сервісів і якість продукції тут залишається на дуже високому рівні.
1. Сінгапур
Місто-країна, місто-столиця, розвивається просто неймовірними темпами у всіх сферах життя, впевнено займає перше місце. Високий рівень цін на продукти тут виправдовується тим, що в Сінгапурі немає нічого свого, все імпортується здалеку.
Високий комфорт життя тут окупається високими податками, наприклад, саме тут введено найвищий у світі податок на власний транспортний засіб, саме вони й забирають у населення більшу частину заробітної плати. Але скаржитися місцевим жителям не доводиться, адже високий рівень податків забезпечує процвітання держави в цілому, а значить і рівень життя його громадян окремо.