Що можна перевозити в літаку в ручній валізі?
Недарма кажуть, що подорож схоже на маленький землетрусу - клопоти, хвилювання і всілякі обмеження і заборони змушують нервувати не тільки зеленого новачка, але і досвідченого мандрівника-волоцюгу, що полонив не один туристичний маршрут.
Вирушаючи у відпустку, необхідно точно знати, що можна провозити в літаку у ручній поклажі - так ви зможете уникнути розчарувань і неприємних ситуацій, які можуть виникнути в дорозі.
Дозволені до перевезення предмети
Вага ручної поклажі, дозволеної до перевезення в салоні, у різних компаній складає від чотирьох до п'ятнадцяти кг на пасажира. Про те, який же багаж буде дозволено перевезти саме вам, варто поцікавитися у касі, при купівлі проїзного документа або ж в інфо-службі компанії.
1. Рідини (шампуні, креми, перекис водню тощо). Питання про те, як дозволено перевозити рідини, стосується більшості пасажирів. Згідно з правилами більшості перевізників, пасажирові дозволено проносити в салон ємності, внутрішній обсяг яких не перевищує 01 л. Загальний обсяг всіх рідких елементів становить 1 л.
2. Дитяче харчування. Якщо разом з вами подорожує дитина, взяти для нього їжу життєво необхідно. У цьому випадку пляшечки і ємності не можна упаковувати в пластик.
3. Медичні препарати. В принципі, провозити всілякі ліки в салоні не заборонено, але якщо медикаменти, які ви везете, виготовлені на основі наркотичних сполук, їх транспортування потрібно показати рецепт від лікаря з печаткою.
4. «Duty Free» товари. Продукція, придбана у зоні торгівлі без мита, може перевозитися тільки у разі надійної упаковки в пластикові мішки, до яких прикріплений чековий документ, що підтверджує покупку.
Якщо покупка була здійснена не в європейському аеропорту, а маршрут вашої подорожі лежить через країни Євросоюзу, будьте готові до того, що вас змусять позбутися від покупки - такі правила, наприклад, в Нідерландах та низці інших країн.
Додатковий багаж
Крім безпосередньо ручної поклажі, багато серйозні перевізники, для підвищення рівня комфорту пасажира, дозволяють перевозити з собою такі речі:
- Книгу або пресу для читання.
- Дамську сумку або чохол для ноутбука.
- Ноутбук, фотоапарат без штатива.
- Пальто, ковдру або накидка на плечі.
- Коляску для малюка.
- Милиці або інше допоміжний засіб.
Що не можна провозити в ручній поклажі?
Що можна перевозити в літаку в ручній валізі?
Пакуючи валізу, ретельно вивчіть повний список предметів, везти з собою які категорично не дозволяється. У більшості авіакомпаній в ручній поклажі заборонено провозити наступні речі:
1. Гази. До них відносяться всілякі балони - як для пальників, так і рідкий азот або ж балони для дайвінгу.
2. Їдкі речовини і предмети, до складу яких вони входять.
3. Вибухові речовини, вогнепальна зброя та її частини.
4. Отруйні та радіоактивні препарати.
На щастя, у більшості з нас рідко виникає необхідність везти з собою такий багаж. Втім, існує список цілком звичайних побутових речей, з якими вас також не пустять в салон. До них відносяться:
- Пилочки для нігтів з загостреним краєм, ножиці і леза для гоління.
- Запальнички, заправляються бензином.
- Різноманітні столові прилади і ножі для розрізання паперу.
- Інструменти, в'язальні спиці, шприци.
- Специфічний спортивний інвентар: дротики для метання, тенісні та бадмінтонні ракетки, більярдні та інші киї.
- Іграшкова зброя і предмети, що її імітують.
Крім категоричних заборон, правила також включений список предметів, для провезення
яких вам знадобиться спеціальний дозвіл:
- Зброя (включаючи табельну).
- Домашні тварини.
- Габаритний спортінвентар.
Процедура отримання дозволу платна і нерідко рішення перевезення того чи іншого предмета приймається індивідуально.
І наостанок не можна не згадати про індивідуальних заборонах, прийнятих в різних країнах. Так в країни єврозони до ввезення заборонені продукти харчування, алкоголь, тютюн, так і антикваріат, а також валюта (вірніше дозволено ввезення її обмеженої кількості). Крім того, співробітники служби контролю можуть заборонити і провезення в ручній поклажі, і в багажі предмети, що викликають підозру.
І пам'ятайте: завжди існує небезпека, що поки ви будете безрезультатно сперечатися з митницею, ваш літак благополучно полетить без вас.