Ловля окуня взимкуОкунь мабуть найпоширеніша риба, яку можна зловити взимку практично на всіх водоймах (річки, озера, водосховища...). Розміри спійманого окуня можуть варіюватися від 8-10 см (так звані «матросики») і вагою 100-200 грам до великих екземплярів (у народі їх називають «горбані») довжиною 30-45 см і вагою до 1 кг Великий окунь трапляється набагато рідше і якщо вже Вам вдалося підсікти цього красеня - Ви відчуєте всю принадність лову окуня взимку.
Взимку окуня можна зловити в будь-який час доби, хоча неодноразово помічено, що клювання окуня краще з раннього ранку і поступово зменшується вдень. Увечері ж клювання знову може початися, багато залежить від погодних умов. Окунь клює краще тривалому сталий атмосферному тиску і при незначному морозі в пару градусів. Бувалі рибалки нерідко половивши з ранку в одному місці, надвечір повертаються на ті ж лунки і часто їх супроводжує успіх - окунь знову починає брати наживку так само жадібно, як і з ранку.
Ловля окуня взимку починається в перші два-три тижні після того, як встановився лід, пізніше інтенсивність його клювання трохи знижується і в переднерестовий жор знову підвищується. Хоча, як було відмічено раніше, вдала ловля окуня взимку можлива в будь зимовий час, тут найбільше клювання залежить від погоди.
Можна додати ще одне зауваження з ловлі окуня взимку, це те, що окунь є зграї рибою і взимку активно рухається в пошуках їжі, більш чистих і насичених киснем шарів води, так що окуня треба «шукати» по водоймі. І якщо з однієї лунки витягується один-два окуня, можна активно оббуривать весь найближчий передбачуваний район проживання окуня , Ви обов'язково знайдете ще.
Методи лову окуня взимку.
- ловля окуня взимку на вудку кивковую
Найпоширеніший спосіб лову окуня взимку - це ловля його простий «кивковой» вудкою на мормишку, яка складається з короткого вудка з котушкою, самого «кивочка», який виготовляють з підручних матеріалів (сталевий пружинки, гумку від ніпеля, жорстку щетинку від свині або кабана та інших матеріалів, які є під рукою) і який служить сигналізатором клювання, ліски (волосінь підбирають перерізом не більше 0.1-0.15 міліметрів ) відповідної товщини і блешні. Мормишка при лові окуня взимку може бути різною за вагою, кольором і розміром, найпопулярніші
- це світлі дробинки.
Маленькі блешні гарні, але недоліком їх є те, що на них важко навернути насадку (мотиль, мушки...). Альтернатива їм - безнасадочные блешні - безмотылки.
Якщо окунь не ходить навколо приманки, а не клює, можна спробувати метод лову окуня взимку на дві вудки : одну мормишку опускають на дно, оснастивши її мотилем, а інший починають гру біля першої блешні, тим самим спонукаючи окуня до активних дій. Такий метод лову давно знайомий бувалим рибалкам і активно використовується при ловля окуня взимку на мормишку.
- ловля окуня взимку методом блеснения блешнею
Якщо клювання окуня погіршився або пропав зовсім, можна спробувати блеснить блешнею - приманка піднімається на висоту двадцяти сантиметрів над дном і плавно опускається. Вичікується пауза в кілька секунд і процедура повторюється знову
- ловля окуня взимку методом стрімкого блеснения
При даному методі лову снасть збирається з недовгого вудилища довжиною як правило не більше 1 метра, на кінці якого знаходиться більш жорсткий кивок, ніж при звичайній лову окуня або кивком служить тонкий кінець вудлища, також використовується більш потужна котушка і запасом волосіні. Рибак, роблячи різкі вертикальні посмикування блешні з невеликими паузами у верхній і нижній частині наміченої території води, приманює окуня рухами блесенки.

- ловля окуня взимку з допомогою балансира

Досить новий метод лову окуня взимку з використанням балансира. Застосовується звичайне вудилище і жорсткий кивочек, волосінь підбирається в залежності від її якості, краще тонка і міцна волосінь, ніж товста і потужна. Проводка при цьому методі може бути абсолютно будь-яка (посмикування, кола...), все залежить від фантазії рибака, головне, на що треба звертати увагу - волосінь майже завжди повинна знаходитися в натягу.
- ловля окуня взимку на живця
У даному методі відсутні які-небудь особливості лову, єдине, що можна сказати про ужение окуня на живця це те, що найкраще ловля окуня взимку на живця відбувається в пів води.
Виважування окуня з лунки залежить від величини спійманого примірника - якщо зусилля, якої Ви відчуваєте по руці не є сильним, то можна впевнено піднімати видобуток прямо вудкою, якщо ж Ви відчуєте велику рибу, рекомендується стравити трохи ліски, але при цьому не ослабити її, далі почати тягти окуня до краю лунки, коли Ви відчуєте , що він впевнено «пішов» до вас в руки, слід почати швидко вибирати жилку руками і коли з'явиться голова окуня, завести під зябра багорик, який завбачливо треба залишити в межах досяжності руки або ж при відсутності оного, взяти рукою рибу під зябра, здавити її і викинути з лунки.
Окуня взимку також можна підгодувати, це робиться шляхом підкидання дрібного або рубаного мотиля в лунку з одночасним заводом туди ж блешні з мотилем.