Пляжний сезон вже зовсім близький, і багато дівчат готові до такого вабить і улюбленого проведення часу на березі моря. Але, на жаль, далеко не кожному відомо, що шоколадний темний загар - це, звичайно, красиво, але не завжди безпечно. Давно відомо, що крім користі, теперішнє сонечко в своїх, не завжди ласкавих променях, несе і безліч хвороб.
Як відомо, велику шкоду на шкіру завдає ультрафіолетове випромінювання. У разі передозування сонячним загаром, шкіра втрачає еластичність і гладкість, стає сухою, грубою і збезводненої, може початися передчасне старіння шкіри.
Ультрафіолет сприяє виникнення всіляких шкірних захворювань, появі пігментних плям і великої кількості родимок. Перечитавши весь цей список, бажання засмагати відпадає, як мінімум, на 50%. Але не впадайте у відчай, використовуючи сонцезахисні засоби, можна безпечно знаходитися на сонечку якийсь час.
Для того щоб визначитися з сонцезахисним засобом, необхідно, для початку, дізнатися які взагалі бувають ультрафіолетові випромінювання, як їх позначають на коробочках захисних засобів і як прорахувати потрібний саме вам рівень захисту - SPF.
УФ-випромінювання та його види
Так який засіб вибрати, щоб запобігти негативні впливу ультрафіолетових променів? Для того щоб отримати максимально вірна відповідь на це питання, необхідно також знати, які бувають ультрафіолетові фільтри.
УФ-фільтри діляться на три категорії: фізичні, хімічно і природні
До природних фільтрів відносяться різні масла : касторове і реп'яхову, жожоба , ши , шипшини, зародків пшениці, мигдалю і волоського горіха. Також сонцезахисні засоби часто додають екстракт ромашки , зеленого чаю, алое або календули. Всі ці компоненти допомагають шкірі адаптуватися до впливу сонця і його УФ-променів, допомагає приймати засмага без наслідків і опіків.
Як правильно вибрати захисний засіб?
Правильно підібране засіб для засмаги, зможе захистити вашу шкіру від негативного впливу сонячних променів, найчастіше зволожуючи її і захищаючи від опіків і запалень.
Вибір сонцезахисного засобу буде залежати від таких факторів: фототип шкіри, сонячна активність конкретної області, часу доби, хмарності і так далі.
Зазвичай на баночках з сонцезахисним кремом або маслом вказується ступінь захисту від сонця SPF. Ця цифра вказує на час, який ви можете провести на сонці. У звичайному стані шкіра може 10 хвилин захищати себе, але по закінченню цього часу почнуться почервоніння і легкі опіки.
Так от, якщо SPF=25 то це означає, що ви можете провести на сонці в 25 разів більше, тобто, 250 хвилин. Сонцезахисні засоби бувають різного ступеня захисту, краще всього вибирати окремі для тіла і для окремі особи. Шкіра особи є чутливою і вимагає більшою мірою захисту, ніж шкіра тіла.
Як визначити фототип шкіри?
Щоб визначитися, яка ж ступінь захисту потрібна конкретно вам, достатнім буде звернутися до своєї зовнішності. Якщо ви володарка світлої шкіри, рудих або золотистих волосся, блакитні очі і у вас є веснянки, то ви ставитеся до першого фототипу.
Дівчата цього типу швидко згоряють і довго не можуть звикнути до сонця, тому їм краще використовувати кошти з SPF40 або 50. Та й взагалі, таким людям необхідно якомога менше перебувати на активному сонці.
До другого фототипу відносяться люди, у яких русяве або каштанове волосся, темні або сірі очі, але досить світла шкіра. Люди такого типу згорають набагато менше, легше переносять вплив сонячних променів. Для них буде достатнім використання коштів сSPFот 15 до 7 одиниць для тіла, а для особи - 20-25 одиниць.
До третього фототипу належать люди, які мають від народження смагляву шкіру і чорне волосся, темні очі і відсутність веснянок. І, хоча такі люди можуть похвалитися прекрасним безболісним засмагою, їм все одно необхідно берегти свою шкіру, використовуючи засоби з мінімальним ступенем захисту SPF 2 або 4.
І, звичайно, не забувайте, що якщо ви вирішили провести цілий день на пляжі під болючим сонцем, то краще використовувати більш високі рівні захисту, якщо ж ви засмагаєте рано вранці або ввечері - сонце більш щадне, і можна використовувати засоби з низьким ступенем захисту.
Який сонцезахисний засіб краще?
На це питання відповісти складно, адже у кожної дівчини свої особливості шкіри і свої запити. Якщо ви правильно підберете свою ступінь захисту, то проблем бути не повинно.
Але як же не розгубитися серед такого розмаїття косметичних засобів на прилавках? Звертайте увагу, що на коробочках повинні бути вказані, помимоSPF, такі абревіатури - «UVA/UVB», «УФА+УФВ» або щось подібне. Це означає, що даний засіб одночасно захищає від ультрафіолету Аі Ст.
Ще одним помічником у виборі сонцезахисного засобу можуть стати відгуки про ту чи іншу марку, яка вас зацікавить. Таку інформацію ви з легкістю зможете знайти на тематичних форумах.
Ну і, звичайно, не забувайте про елементарні правила безпеки - носіть головні убори і намагайтеся уникати сонця з 12 до 15 годин. Вдалого літа і гарної засмаги!