Трохи про Грузії
Отже, Грузія розташована на південному сході Євразії і межує з Вірменією, Азербайджаном та Туреччиною. Певна частина територій розташована вздовж Чорного моря, і саме це море і краса природи і приваблюють туристів. Грузія вважається демократичною республікою і управляється президентом.
До складу держави входять 10 країв. Також є дві незалежні території - Південна Осетія і Абхазія. Проживають тут переважно грузини, хоча зустрічаються росіяни, вірмени, осетини, азербайджанці і навіть греки.
Клімат
Клімат Грузії вельми сприятливий, тут зовсім не холодні зими. Так, температура взимку на більшій частині території становить від 2 до 5 градусів і звичайно не опускається нижче нуля. Але є і такі місця, в яких дійсно холодно (до -20 градусів!). Влітку тут досить душно і жарко, так що це не найкращий час для відпочинку. Температура деколи доходить до 35 і навіть 40 градусів.
Справжній оксамитовий сезон - це вересень. Температура поступово опускається, роблячи перебування тут більш комфортним і приємним. В горах практично завжди лежить сніг і панують тумани. А більша частина опадів припадає тут на зиму і осінь.
Природні особливості
Природа Грузії унікальна і неймовірно красива. Приблизно дві третини території припадають на гори, вони можуть досягати у висоту 3-5 тисяч метрів над рівнем моря. Також в Грузії чимало дивовижних карстових печер, серед яких і найбільша Новоафонська.
Але на сході розляглися родючі рівнини. Варто зазначити, що тут підвищена сейсмічна активність, і на сході держави нерідко бувають сильні землетруси (до 7 балів).
Вся територія Грузії буквально вкрита річками, всього їх тут налічується близько 25 тисяч! Багато з них утворилися завдяки талим льодовиковим сніжним і підземним водам, а також атмосферних опадів.
Рослинний світ теж багатий і унікальний. Третину площі зайнята лісами, які у більшій мірі представлені широколистяними деревами, такими як каштан, бук, клен, дуб, самшит та інші. Зустрічаються тут і ліани, які в деяких місцях роблять ліси непроходимі.
Тваринний світ різноманітний. Тварини мешкають як в лісах, так і в заповідниках і заказниках. Тут зустрічаються рисі, лисиці, шакали, ведмеді та вовки, а також змії і ящірки. Птахів теж чимало: грифи, беркути.
Культура
Культура Грузії складалася століттями, на її формування впливали іноземні віяння, але в підсумку вийшло щось унікальне: шикарне, багата, самобутня, красива. І всі ці риси можна побачити в оздобленні житла грузин, в облаштуванні та зовнішньому вигляді будинків, а також у манері одягатися.
Самі грузини вважаються практично самим гостинним народом у світі. У цьому державі вважається, що гості є посланцями Бога, так що до них завжди ставляться з пошаною і повагою. Але себе грузини теж поважають і цінують, тому що грубощів не потерплять, але і іншим без приводу грубити не стануть, хоча і відрізняються темпераментом і гарячою вдачею.
У кожного народу є свої плюси, мінуси та особливості менталітету. Наприклад, на місцевих ринках багато завищують або значно округляють суми і неохоче йдуть на поступки. І все ж варто торгуватися.
Їжа
Напевно кожен з нас чув про грузинської кухні. Тут, звичайно, переважають м'ясні страви, наприклад, відомі всім хінкалі , сациві, грузинські шашлики, гочі, чахохбілі . Також тут готують смачні супи, такі як харчо, хаши та інші. А ще тут дуже цінують, поважають і часто використовують овочі: помідори, картопля, баклажани , цибулю і так далі.
Всі страви щедро присмачуються зеленню і ароматними приправами. Соуси здебільшого гострі, так що для непідготовлених людей вони можуть здаватися занадто палючим.
Особлива увага приділяється випічці. Насамперед, це лаваш. Також тут можна зустріти безліч різних коржів з найрізноманітнішими начинками з м'яса, сиру, горіхів, цукру та інших продуктів: ачма, хачапурі , када, кубдари. Десерти тут теж неймовірно смачні. Чого варта одна знаменита чурчхела, яка являє собою нитку з горіхів, покриту завареним і загуслим виноградним соком.
Жодне застілля у цьому державі не обходиться без грузинського ароматного і досить міцного вина. А з виноградного макухи, що залишилося після приготування вин, роблять чачу - грузинський самогон.
Всі страви тут готують руками, а харчування грузини вважають важливою частиною життя.
Як добиратися?
До Грузії найпростіше долетіти на літаку. Переліт триває близько 3 годин, що не так довго. Але при бажанні можна відправитися в подорож на автомобілі або з пересадками на автобусах, але це, звичайно, дуже втомлює і досить довго.
В самій державі громадський транспорт представлений у вигляді маршрутних автобусів, які їздять по всій країні і навіть здійснюють міжміські рейси. Це, до речі, не так дорого і точно дешевше, ніж оренда автомобіля.
Проживання
Якщо вас цікавить, де жити, то готелі тут зустрічаються повсюдно, особливо у великих містах. Крім того, можна знайти пансіонат або сімейний готель, в якому родина власників розселяє туристів у своєму великому будинку. Такий варіант більш бюджетний.
Як відпочивати?
В яке місто вирушити?
Тут чимало гарних і великих міст:
Які місця відвідати?
Тепер перерахуємо пам'ятки:
Ціна питання
Доступний відпочинок на морі в Грузії - це реально! Ціни в Грузії можуть бути різними і залежать від місця вашого перебування. У великих містах вони вище, у дрібних - нижче. Валюта держави - ларі, вона коштує приблизно 20 рублів або 06 долара.
Їжа недорога, в день можна обійтися 10-15 ларі, харчуючись в дрібних кафе. Проживання у великому готелі обійдеться в 30-50 доларів в добу, в бюджетному пансіоні - близько 10-15. Переліт коштує приблизно 4-6 тисяч рублів в одну сторону
Путівка на одну людину в Грузії (на тиждень) буде коштувати близько 900-1500 доларів.
Вдалої подорожі!