Як вивести пляму від смоли?
Ненавмисно посаджене пляма від смоли може принести чимало клопоту. Адже видалити його з будь-якої тканини не так-то просто. І все ж знаючи, як вивести пляму від смоли з одягу, можна не тільки очистити тканина, але і зберегти її структуру і колір неушкодженими. Отже, існує декілька дієвих способів видалення смоляних плям.

Вплив холодом
Посаджене на одяг смоляне пляму можна видалити, так званим, кріо-механічним способом. Забруднений одяг слід покласти в поліетиленовий пакет або ж обернути харчовою плівкою і відправити в морозилку. У морозильній камері одяг слід протримати не менше півтора годин. А ще краще - залишити її там на ніч. Після чого можна буде бгати і терти тканина - замерзла смола потріскається і відлетить.
Важливий нюанс: для тонких тканин такий спосіб очищення не підходить. Оскільки на замерзлій тонкої тканини можуть залишитися некрасиві заломи.
Вплив теплом
Очистити смоляне пляму можна не тільки за допомогою холоду, але і за допомогою тепла. Отже, тканину з плямою від смоли слід обернути з двох сторін паперовими серветками. А потім пропрасувати забруднене місце гарячою праскою. Смола під дією тепла буде прилипати до паперу. Отже, можна кілька разів змінювати серветки, домагаючись чистоти тканини. Правда, слід врахувати: лише свіжу пляму можна вивести так. Та й то, переважно з щільних, а також натуральних тканин.
Застосування розчинника
Дієвим способом можна вважати і застосування різних розчинників. Отже, спочатку слід визначитися з видом розчинника. Плями від смоли рослинного походження "піддається" бензину, скипидару, рідини для зняття лаку та авіаційного гасу. Тоді як синтетичні смоли краще виводити з одягу розчинниками на основі толуолу або ж безпосередньо толуолом.
Важливий нюанс: якщо відразу ж обробляти пляма розчинником, то серйозно постраждає тканину навколо плями - вона може посвітліти або, навпаки, стати яскравіше. Тому спочатку просоченим спиртом ватним тампоном необхідно обробити тканину навколо плями. Це запобіжить "розпливання" плями. Потім можна приступати безпосередньо до виведення смоляного плями.
Є також рекомендації чищення і щодо виду тканини:
  1. Для очищення вовняних тканин темного кольору застосовують очищений скипидар, яким просочують щільну ганчірку для обробки плями. А з білої вовняної тканини смоляне пляму можна видалити мильним спиртом.
    Для очищення бавовняних тканин застосовують бензин або скипидар. Після обробки цими речовинами річ слід промити мильною водою. При цьому застарілі смоляні плями краще видаляються, якщо скипидаром обробляти брудні місця кілька разів. І лише коли смола розчиниться, забруднене місце протирається спиртом і, нарешті, водою.