День дівчаток в Японії


Японці завжди поважали представниць прекрасної статі. Хінамацурі - одне зі свят, коли японці шанують чисту дівочу красу. «Хіна» в перекладі з японської означає «маленька паперова лялька». Довгий час це свято вважалося державним, а після Великої Вітчизняної Війни День дівчаток став домашнім, неофіційним.
Цей день також є днем активного цвітіння персиків або Момо-але Секко. Ніжно-рожеві квіти персиків символізують собою дівочу красу. Третього березня в кожній сім'ї, де є дівчатка, виставляють ляльок охинасама - вони одягнені в традиційні святкові одягу. Таким чином родичі бажають своїм дітям щастя і здоров'я.
Охинасама можна побачити не тільки в будинках - по всій країні відкриваються виставки дорогих нарядних ляльок, і тривають протягом декількох днів. Ляльки, як правило, зроблені з порцеляни, глини та інших матеріалів, що передаються у спадок з покоління в покоління по материнській лінії.
Згідно традиції, їх виставляють на спеціальну піраміду, покриту червоною тканиною, в певному порядку: відповідно приналежності до певного рангу. На верху піраміди завжди знаходяться імператор і імператриця.
Зараз на таких пірамідах часто можна побачити фігури відомих спортсменів, кіноакторів т.д.
Японці прикрашають свої будинки не тільки ляльками. На це свято прийнято готувати певні страви: рисові колобки у формі зірок хисимоты, гілки з квітами персика і ставлять напій сиродзаке - "біле саке".
Також приміщення застеляють квітами персикового дерева - не обов'язково, щоб вони були справжніми, до стелі підвішують кулі з штучних пелюсток вишні і мандаринового дерева.
Існує вірування, що цих ляльок треба по закінченню свята ховати до наступного року - чим більше вони знаходяться на виду у всіх після свята, тим більше відтягується заміжжя дівчини.
Історія свята бере свій початок декілька тисячоліть тому. Це був обряд очищення від злих духів. Люди робили паперових ляльок, дули на свою ляльку, терли ті частини тіла на ній, які болять у них, а потім кидали в найближчий водойму. Традиція трансформувалася, але збереглася і до наших днів.
Зараз дівчата самі роблять різнокольорових паперових ляльок, пишуть на шматочку паперу свої бажання і прикріплюють його до своєї ляльки. Потім, як і кілька століть тому, вони пускають їх на воду. Вважається, що коли вода забирає цю ляльку, вона також вносить і всі негативні емоції, хвороби.
Одне з відмінностей з нашим Восьмим березня полягає в тому, що японські чоловіки не балують своїх жінок у цей день. У ненав'язливій формі дівчаткам розповідають про правила хорошого тону, формують порядність, вміння дбайливо ставитися до цінних речей, стримувати свої бажання.
Для того щоб перевірити, на скільки дівчинка засвоїла правила етикету, вона запрошує гостей і весь вечір пригощає їх смачними стравами і розважає.