Імбир від застуди - властивості
Імбир відносять до гарячих спецій, розпалюють вогонь в шлунку. Він активізує обмін речовин, кровообіг. Також корінь застосовують як вітрогінний, відхаркувальну, тонізуючу, знеболюючу, спазмолітичну, загоює засіб. Його використовують для зміцнення імунітету і лікування застуди.
Мелений імбир і сухі пластівці гостріші, ніж свіжий, тому мають більш ефективними проникаючими властивостями. Так як пряність покращує кровопостачання легенів, її рекомендують використовувати в лікуванні бронхіальної астми, бронхіту та пневмонії. Імбир від застуди допомагає впоратися з нежиттю, що сприяє відходженню слизу.
Корінь імбиру в східній медицині застосовується для лікування від вірусного застуди: нежиті, кашлю, головного болю, хворобливості горла. Цинк, що міститься у прянощі, допомагає впоратися з проявами грипу та застуди.
Імбир від застуди - нюанси застосування
В Індії найбільш популярний зимовий напій - імбирний чай. У нього досить часто додають лимон, мелісу або м'яту. У результаті виходить тонізуючий, підбадьорливий напій, що зміцнює імунітет. Для інгаляцій застосовується ефірне масло. Триває процедура кілька хвилин. Варто відзначити, що можна давати імбир від застуди дітям.
Імбир від застуди - рецепти
Екстрене засіб при починається застуді
При перших ознаках проводять лікування імбиром застуди за таким рецептом: літром окропу залити 2 ст. ложки зеленого чаю і 5 ложок нарізаного імбиру. Додати кілька ложок соку лимона і мед. Трохи остудити, чай готовий.
Освіжаючий напій від застуди
Півтора літра води закип'ятити, покласти в неї 2 ложки імбиру, 5 ложок натурального меду, добре перемішати. Потім влити 6 ложок лимонного або апельсинового соку, додати трохи спецій (кардамон, кориця, перець запашний). Банку добре укутати, через 15 хвилин покласти туди дві гілочки меліси або м'яти. Протягом 20 хвилин вони віддадуть напою свій вишуканий аромат. П'ють чай гарячим.
Імбирний чай від кашлю
Рецепти з імбиром для лікування застуди пропонують і чай проти кашлю. Для його приготування 500 мл води закип'ятити і залити нею ложку зеленого чаю. Покласти натертий корінь завдовжки 3 см, кардамон, корицю, гвоздику. Дати рідини закипіти, потім протягом 20 хвилин підігрівати. Після цього влити ложку соку лимона, ложку меду, залишити на 5 хвилин. Потім зняти з вогню і настоювати 15 хвилин. Даний напій більше підходить для сухого кашлю, а для мокрого - корінь необхідно настояти на гарячому молоці з додаванням меду.
Імбир від застуди допомагає впоратися з усіма її симптомами, повертаючи нормальне самопочуття і зміцнюючи імунітет. Це засіб за короткий час допомагає людині вилікуватися, не маючи при цьому побічних дій.