Отже, ось він довгоочікуваний і дуже бажаний відпустку, який ви маєте намір провести активно і з користю. Куди підемо? Туреччина, Таїланд, Греція, Єгипет чи, може, до родичів в Росію? Так чи інакше, навіть саме невеличке подорож вимагає попередньої підготовки, особливо, якщо ви зібралися їхати всією сім'єю, де є маленькі діти.
Тривалі перельоти і переїзди, зміна клімату і води, невідомі запахи і незвичайний температурний режим, незвична їжа і безліч інших дрібниць, які, в результаті, можуть зіграти з вами злий жарт, додавши до довгоочікуваної відпустки погане самопочуття і можливі травми, навіть самі незначні з яких, можуть істотно зіпсувати загальне враження про поїздку.
Які ліки треба взяти з собою у відпустку?

Для того щоб у подорожі не довелося активно бігати по закордонним лікарям, а також вишукати в аптеках знайомі препарати, необхідно заздалегідь потурбуватися про похідній аптечці, яка обов'язково повинна бути зібрана вами заздалегідь і привезена з собою на відпочинок.
Звичайно, продумати все заздалегідь і укомплектувати необхідний набір лікарських препаратів в повному складі досить важко, накладно, та й страшно, раптом на митному контролі виникнуть якісь неприємності з окремими препаратами, що знову-таки призведе до ряду непотрібних турбот.
Для того щоб ви довго не мучились в сумнівах, які ліки треба взяти у відпустку, а які краще залишити вдома, ми вирішили скласти вам невеликий список найнеобхіднішого на перший час.
Звичайно, найкращий варіант - це порадитися зі своїм сімейним лікарем, якщо такий є, він в повній мірі зможе проконсультувати вас щодо цього питання, будучи в курсі можливих проблем зі здоров'ям саме у вашій родині. Якщо ж такої можливості немає, то будемо справлятися самостійно.
Перше, на що необхідно звернути увагу, це список ліків, які ви або члени вашої сім'ї приймають постійно від хронічних захворювань, наприклад, цукрового діабету. Перш ніж відправлятися в іншу країну, необхідно ретельно вивчити її основні культурні особливості і умови харчування, провести низку необхідних профілактичних щеплень.
З особливою увагою до свого здоров'я, а також можливими наслідками на нього, необхідно поставитися вагітним, сім'ям з неповнолітніми дітьми та хворими хронічними захворюваннями.

Список туристичних таблеток. Що взяти з собою?


Список лікарських препаратів, які можуть вам знадобитися при поїздці на відпочинок, в першу чергу, повинен починатися з коштів від заколисування.
Пам'ятайте, навіть якщо в звичайному середовищі вас не заколисує, при тривалих переїздах, а також необхідності переміщатися на невідомому для вас виді транспорту, можуть виникнути непередбачені порушення в роботі вестибулярного апарату.

Нудота, головний біль і розбите стан - не кращі супутники будь-якої подорожі, особливо, якщо ви плануєте довго і активно проводити свій відпочинок. Кошти від заколисування бувають лікарські та гомеопатичні.
Лікарські зазвичай більш дієві, але пам'ятайте, що їх потрібно приймати заздалегідь, щоб препарат встиг подіяти. Конкретні лікарські засоби: Аерон, Кенидил, Бонін, імбир в капсулах. Якщо таблетками від заколисування все-таки забули запастися, то звичайні м'ятні льодяники або Валідол також можуть врятувати ситуацію.
Які ліки треба взяти з собою у відпустку?

Наступне, що запросто може потурбувати ваше здоров'я і перервати таку довгоочікувану відпустку, це примітивна застуда. Протяги, нічні переїзди, а також купання в морі, якщо ви, звичайно, зібралися в жаркі країни, - все це запросто може привести до появи перших симптомів застуди.
Бігати по закордонним аптекам - не найприємніше заняття під час відпустки, до того ж перші симптоми застуди чи ГРВІ можна запросто попередити за допомогою підручних засобів.
З собою в аптечці обов'язково потрібно мати що-небудь противірусну, наприклад, Анаферон або Арбідол, на випадок підвищення температури - жарознижуючий, наприклад, парацетамол, Нурофен, Темпалгін. Прорахуйте кількість таблеток, що може знадобитися на курс лікування хоча б однієї людини, інакше при недостатній кількості препарату ваше лікування може бути марним.
Приділіть увагу краплях у ніс і прихопіть що-небудь від горла, все-таки постійні больові відчуття при ковтанні, або закладений ніс, навряд чи дадуть вам насолодитися поїздкою. Краплі в ніс - аквазолин, називін, а при перших симптомах ангіни - льодяники доктор Мом, вітамін С, спрей інгаліпт.
Наступне, чим повинна поповнитися ваша аптечка - це протиалергічні препарати. Пам'ятайте, навіть якщо в вашій рідній країні ви не мучитеся ні одним з видів алергії, в чужій країні й чужому кліматі, де кругом незвичні запахи і смаки, ваш організм може відреагувати на все це неоднозначно. При перших симптомах алергії - чхання, свербіж у носі, почервоніння, висипання - можна прийняти фенистил, супрастин, зіртек, телфаст.
Пам'ятайте про можливі розладах і отравлення шлунка, незвичайна їжа і її надмірна кількість також може призвести до всіляких проблем з шлунково-кишковим трактом. Нудота, блювання, болі в животі, здуття - не кращі супроводжують відпочинку, тому запасіться активованим вугіллям, який допомагає при незначних проблемах, а також левоміцетин, який рятує при попаданні інфекції.
Від здуття і нудоти може врятувати Мотиліум, а при частих перееданиях і важкості в животі - Мезим форте, Фестал, Панкреатин. Пам'ятайте, що це ферментативні препарати, які необхідно приймати під час їжі.

У поїздку з дітьми


Ліки для дітей потрібно віднести в окрему групу, щоб точно нічого не забути і не пошкодувати про це. Маленькі непосиди, які постійно бігають і, звичайно, збивають коліна, напевно, будуть мати потребу у флакончику зеленки і упаковці пластирів. Прихопіть з собою бинт і вату, такі дрібниці можуть знадобитися і дорослим, і дітям, адже порізи, мозолі і збиті коліна - часті супроводжують активного відпочинку.
Які ліки треба взяти з собою у відпустку?

Пам'ятайте, довгі перельоти і різкі зміни клімату можуть стати великим навантаженням для організму вашого малюка, тому, зайвий раз подумайте, перш ніж їхати в країни з кардинально протилежним кліматом. Обов'язково подбайте про дитячих краплях і мазях проти алергії, а також запасіться всім необхідним при дитячих застудах і проблеми зі шлунком. Не забудьте прихопити з собою градусник.

А як же митний контроль?


Виявляється не всі ліки можна везти з собою в літаку, є групи заборонених препаратів, які краще залишити вдома або убезпечити себе підтвердженням того, що лікар справді призначив вам конкретне ліки.
До них, наприклад, відносяться препарати з психотропними та наркотичними речовинами, в деяких країнах заборонено ввезення корвалолу і валокордину. Конкретний перелік заборонених препаратів для конкретної країни можна попросити в агентстві фірми або проконсультуватися у митному відділі.