Як зробити лизунаЛизуни бувають різні: сині, білі, червоні. І всім однаково подобається, як лизун по стіні розпливається. Хочете знати, як зробити домашнього лизуна своїми руками? Досвід «мережевих» натуралістів вам в допомогу!
Приємно запустити липучими лизуна і спостерігати за тим, як він шмякнется об стіну. Ще цікавіше зробити в домашніх умовах лизуна, який буде таким, як ваша душа забажає.
«Ручна» липка розвага або як зробити лизуна
Приступаючи до «приручення» лизуна, або слайма (слиз), як його ще називають, варто запастися наступними препаратами:
полівініловим спиртом або свіжим клеєм ПВА;
боратом натрію (боракс);
водою;
барвником (зеленкою або будь-яким іншим).
Як зробити лизуна будинку з усіх цих елементів і де їх дістати? З водою проблем немає, клей ПВА можна купити в канцелярському магазині, барвник взагалі можна не додавати. як зробити домашнього лизунаА що робити з бораксом? Не лякайтеся назви! Борат натрію можна придбати в найближчій аптеці.
Ось ви придбали все необхідне і горите бажанням скоріше приступити до процесу виготовлення легендарної іграшки. Що далі? Просто крок за кроком виконуйте наступні дії:
полівініловий спирт (сухий порошок) помістіть в емальований ємність і розведіть водою, як зазначено на упаковці (не розводьте всю пачку за раз!);
поставте на 45 хвилин на вогонь, безперервно помішуючи, щоб не пригоріла, потім остудіть;
борат натрію додайте в теплу воду (на склянку води буде потрібно 1-2 ст. ложки порошку) і дочекайтеся, поки кристали «розійдуться», процідіть;
з'єднайте спирт і борат натрію (співвідношення 3 до 1);
спостерігайте за тим, як речовина перетворюється в слиз;
«підфарбуйте» лизуна.
Як можна зробити лизуна без спирту?
Про те, як зробити лизуна своїми руками з використанням клею ПВА, розмова особливий. Не у всіх виходить лизун з клею ПВА по тій лише причині, як можна зробити лизуна домачто дотримуватися пропорції буває не просто. Однак якщо ви рішуче налаштовані зробити в домашніх умовах лизуна без сухого спирту, то знадобляться додаткові пояснення.
Свіжий ПВА потрібно змішати з такою ж кількістю води (чверть склянки - саме те!) в будь-якому посуді до однорідності. Туди ж додати барвник і розчинений в столовій ложці води порошок боракса. Якщо вам вдалося роздобути 4% розчин тетраборату натрію, то його розбавляти не потрібно.
Така іграшка воліє «існувати» в прохолоді і уникати ворсистих поверхонь. Життя слайма коротке - 1-2 тижні, але наповнена польотом! Можна, звичайно, уявити себе мисливцем за привидами і «пополювати» на лизуна в магазинах іграшок, але перспектива створити своїми руками набагато привабливіше.
Тепер, коли ви в курсі, як зробити домашнього лизуна з підручних матеріалів, завдання стає набагато більш захоплюючою. Приручати лізунов та розважайтеся!