Як зробити інкубатор своїми рукамиБагато з тих, хто самостійно розводить птицю на своїй присадибній ділянці, хоча б раз, але стикалися з такою проблемою, коли квочка не поспіла до часу. Ну і звичайно іноді і кількість одержуваного молодняку не влаштовує. Що ж робити в такій ситуації. Звичайно, необхідно скористатися інкубаторами.
В результаті відповідь малюється сам собою: виготовити, принаймні, спробувати, інкубатор своїми руками. Але як зробити інкубатор своїми руками? Спробуємо розібратися.
Отже, почнемо будувати. Виготовимо спрощену модель інкубатора. Для початку, необхідно спорудити камеру для інкубатора. Вона може бути виготовлена із звичайної дерев'яної коробки, при цьому стінки цієї коробки повинні бути обклеєні як зсередини, так і зовні декількома шарами щільного паперу. Також можуть бути використані і дерев'яні каркаси, які повинні бути обшиті з двох сторін пластиком або фанерою, також простір між стінками повинно бути заповнено скловатою, пінопластом або сухими тирсою. Коли відбувається процес складання ящиків, на стінки укладаються гумові ущільнювачі або проводиться обробка герметиків.
Також в якості інкубаційних шафи може послужити старий непотрібний холодильник.
Якщо в задуманому інкубаторі передбачається використання тільки одного інкубаційного лотка, то краще всього зробити його знімним. При цьому посередині розташувати невелику засклене віконце. В низу інкубатора необхідно розміщення ванночка з водою. Для того щоб було зручно е обслуговувати, внизу розташовують люк. А для того щоб через цей люк не відбувалося втрата тепла, після закриття стіки оклеюють липкою стрічкою.
Якщо все ж ви вирішили, що в камері будуть використовуватися кілька лотків, то передню стінку краще зробити у вигляді навішені стінки. Це необхідно для того, щоб забезпечити легкий доступ до яєць. Крім цього, в дверцятах встановіть оглядове віконце, яке буде виконано з подвійного скла.
У численній літературі, яка розповідає, як зробити інкубатор своїми руками, рекомендується лотки, які призначені для яєць, виготовляти з струганих дощечок. І це найкращий варіант для лотків. Висота бортів лотка повинна становити 70 мм. Нижня частина лотка рамочка, обтягується сіткою з металу. Розмір осередків цієї сітки повинен бути 10х10 мм
Лоток повинен мати такий розмір, що б між ним залишався певний просвіт необхідний для циркуляції повітря і він повинен становити 60-70 мм.
Якщо у зроблений інкубатор своїми руками ви передбачаєте встановити тільки один лоток для яєць, повороти цих яєць будуть проводитися вручну на величину 180°. Робитися це буде двічі на добу - вранці і ввечері.
В інший часовий проміжок під ніжки інкубатора будуть підкладатися спеціальні бруски, які мають товщину 40-50 мм. При цьому кожні дві години необхідно міняти їх нахил.
Якщо все ж ви вирішили встановити кілька лотків, то для цього можна виготовити напрямні з металевих куточків, які нагадують вигляд етажерки.
До верхніх куточків приєднуються штирі з обох сторін. Ці штирі виводяться назовні через верхню кришку. З допомогою цих штирьков, по черзі можуть підніматися то одна, то інша опора етажерки.
Тепер поговоримо про те, як зробити інкубатор своїми руками з правильним обігрівом. Все залежить від розмірів камери. Якщо вона не велика, то обігрів буде достатньо 4 - 5 електролампочок. Потужність вони можуть мати 25 ватт кожна і розташовуватися від яєць на 15-17 див. При цьому для додаткового обігріву, одну з лампочок можна розташувати внизу. Якщо у вашому інкубаторі є велика камера, то в якості обігріву можна скористатися нагрівальними елементами електричних печей або прасок.
Для того щоб контролювати і регулювати температуру, можна скористатися як вентиляцією, так і ввімкненням-вимкненням обігрівача. Але більш зручним і надійним способом є використання контактного терморегулятора - контактор-реле КР-6, реле типу РМУГ РБУ 523, 402. Також можна використовувати і такі пристосування як датчики температури, які використовують в автомобілях, але при цьому необхідно використовувати живлення напругою 12 В та ін.
Також в камері повинні розташовуватися психометр і контрольний термометр. Розміщувати їх необхідно у оглядового віконця, для більш зручного контролю.
Для того щоб у камері завжди підтримувалася необхідна вологість, внизу камери встановлюється металева ванна з водою. Для того щоб площа випаровування була більш обширней, до самої ванночці приєднують дуги виконані з міді. При цьому на ці дуги навішується тканина, опущена одним кінцем у воду. Доливати в ванночку воду необхідно кожні 2-3 дні. При цьому, для того щоб за кожним разом не відкривати дверцята, через бічну стінку в ванночку можна провести гумову трубку і за допомогою лійки доливати воду у ванну.
Для того щоб в камеру надходило необхідну кількість свіжого повітря в камері передбачені вентиляційні отвори. При природній вентиляції площа отворів більше, якщо ж вентиляція примусова, то площа отворів менше.
Якщо інкубатор розрахований на 90 яєць і є природна вентиляція, то цілком достатньо буде близько 16 отворів, які мають отвори діаметром до 25 мм Ці отвори будуть припливними, і розташовуватися в підлозі. При цьому необхідно виконати і стільки ж витяжних отворів, а діаметр кожного 20 мм.
Якщо в камері саморобного інкубатора передбачена примусова вентиляція, то в цьому випадку необхідно мати п'ять припливних і п'ять витяжних отворів. При цьому діаметр цих отворів повинен становити 18 мм і 36 мм відповідно.
Крім того, для того щоб в камері інкубатора проводилася примусова вентиляція, найчастіше використовуються побутові вентилятори.