Як зробити акваріум своїми руками
Якщо ви не можете знайти акваріум потрібної конфігурації або співвідношення «ціна-якість», то можна зробити його самостійно. Які б не були причини, що для реалізації цього наміру важливо знати, як зробити акваріум своїми руками.
Вибір скла
Вищий сорт скла позначається М1. Найнижчий - М8. Для акваріума скло повинне бути не нижче М3. Якщо робиться звичайний домашній акваріум, то з матеріалом скла можна не мудрувати. Прекрасним вибором буде вітринне звичайне скло. Його купують у скляних майстернях.
Товщина скла підбирається у відповідності зі спеціальною таблицею, яку легко знайти. У таблиці наведено відповідність товщини скла габаритам акваріума.
Важливою деталлю акваріума є скляні смужки, які зміцнюють стінки акваріума, щоб вони не прогиналися під вагою води. Це ребра жорсткості з товщиною стінок і завдовжки акваріума, а шириною близько 2-5 див.
Для розкрою скла краще звернутися в скляну майстерню, де зроблять це професійно спеціальними інструментами.
Вибір герметика
Найкраще акваріум склеювати силіконовим клеєм. Головне, він повинен бути 100%-вим і придатним для акваріумів.
За кольором герметики бувають безбарвні, білі і чорні.
Для чорних герметиків потрібна висока чіткість кордонів. Їх краще використовувати для великих акваріумів.
Як зробити акваріум своїми руками


Безбарвний герметик приховує «гріхи» склеювання і є універсальним.
Як зробити акваріум своїми руками


Білий герметик повинен гармоніювати з дизайном приміщення.
Новачкові краще вибрати безбарвний герметик.
Клей складно видавити з тюбика, тому корисно придбання спеціального «пістолета» для видавлювання.
Процедура склеювання акваріума
Опишемо спосіб, коли стінки клеяться на дно. Потрібно враховувати, що бічну стінку необхідно робити коротше ширини дна на дві товщини скла і додати 1 мм на запас.
Починаємо з передньої стінки. Герметик рівним шаром видавлюється на торець, яким стінка буде встановлена на дно. Промазав герметиком всю довжину, скло ставиться на дно. Не слід сильно натискати, щоб не вийшло багато речовини. Важливо, щоб клей не вийшов з двох сторін. Вилізлий клей не чіпати. Приклеєну стінку потрібно тимчасово про щось обперти.
Як зробити акваріум своїми руками

Як зробити акваріум своїми руками


Далі береться бічна стінка. Наноситься герметик на нижній торець (він встановиться на дно), а також бічний для приклеювання до зафіксованому переднього скла. Ця деталь приставляється на місце. Потрібно не забувати дивитися за стиками для уникнення скосів.
Аналогічні дії здійснюються з іншими двома сторонами. При установці вертикальних стін притискати один до одного їх потрібно акуратно. Якщо перестаратися, то можна видавити стоять стінки з дна.
Як зробити акваріум своїми руками

Як зробити акваріум своїми руками

У сирому вигляді акваріум залишається на добу висихати. При цьому неприпустимо його переставляти. Через добу приклеюються ребра жорсткості, а потім лезом видаляється зайвий клей на швах.
Як зробити акваріум своїми руками

Тепер акваріум заливається водою і залишають на декілька годин, щоб переконатися в його міцності. Акваріум готовий.
Рішення виниклих проблем
Якщо в кутку виникла теча, то можна з внутрішньої сторони замазати силіконом. Це робиться у воді. Якщо текти триває, то треба розрізати шов повністю, очистити стики і знову промазати.
У разі течі на шві, можна вирізати невеликий шматочок шва, і клей продавити у проміжок.
Якщо текти була помічена вже влаштованому акваріумі, то потрібно почекати з переклеиванием. Мікротріщини швидко забиваються частинками грунту і іншими елементами акваріумної мікрофлори.
Не так складно зробити акваріум своїми руками, як здається на перший погляд. Важлива чітка і акуратна робота.