Як перетворити хобі у прибуткову справу?
Сидячи на нудній роботі ми з нетерпінням чекаємо вихідних, що б скоріше займатися улюбленою справою - писати вірші, вишивати, пекти торти і булочки або відправитися на природу за свіжими фотографіями. Багато вважають, що хобі - це справа особиста і не повинно ставати роботою, але давайте подивимося на це з іншого боку.




Досягти якомога більших висот або великим прагненням, або величезною любов'ю до своєї роботи. Чомусь ми ставимо нецікаву роботу на перше місце, а своє улюблене заняття на друга. Кожен хоче заробляти гроші весело і безтурботно, але лише одиниці наважуються кинути все і зайнятися тим, що до душі.


Як же хобі може принести дохід, якщо на нього постійно йдуть гроші?

Багато хто з нас навіть жодного разу не пробували заробити на своєму хобі. Прекрасні фотографії порошаться в альбомах, вишиті роботи роздані друзям і знайомим, а біжутерія з полімерної глини прибрані в скриньку до кращих часів. Багато хто жодного разу не намагалися продавати плоди свого захоплення.


Виготовлення свічок, буклетів, листівок. Все це можна продавати і заробляти на цьому гроші. Але це не просто заробіток - це частинка себе, віддана в руки, які хочуть її отримати. Не кожна ваша подруга вміє плести з бісеру, але напевно кожна просила сплести їй що-небудь.


Продаж виробів ручної роботи - це не тільки корисно для гаманця, але і приємно для оточуючих.


Зараз у нас є величезні майданчики для заробітку, доступні всім бажаючим. Можна зареєструвати групу в соціальних мережах і продавати в ній свій товар або створити свій сайт. А якщо перше і друге не під силу, то можна знайти посередника або групу людей, хто продає схожий товар. А найближчий магазинчик може з радістю взяти на продаж ваше мило ручної роботи або біжутерію з бісеру. Не дарма в народі кажуть, що кожен товар знайде свого покупця.


А як бути якщо хобі не матеріальне?

Від кожного хобі є якийсь дохід. Ви стрибати з парашутом? Здавайте відповідні іспити і навчайте інших. Так, на це піде певний час, але це ж краще, ніж все життя просидіти на стільці менеджера, мріючи про черговому стрибку.


Розумієте хімію, як ніхто інший? Навчіть інших розуміти так само. Станьте репетитором або проводите групові заняття для інших людей. А якщо соромитеся, то спробуйте проводити навчання у вигляді лекції в скайпі. Інтернет зараз щільно ввійшов у наше життя. Бути може люди з іншого кінця планети з радістю послухають ваш уроки.


Пишіть вірші чи оповідання, а може бути навіть казки? Спробуйте писати вірші на замовлення або випустити для діточок невелику і барвисту книжку. Вірші можна писати самостійно красиві листівки, які також виготовлені своїми руками. Адже приємно отримати оригінальну листівку з написаним віршем особисто для вас.


Хороший приклад цьому Анджело Сотире, який з юнацтва прагнув до двох мріям - грошей і сучасного мистецтва. Він творець найвідомішого сайту для художників у всьому світі.


Будь-яке хобі може приносити стабільний і високий заробіток, якщо правильно його спланувати.


На кожен товар є свій покупець

Але тут виникає питання - а кому це продавати? Ви глибоко помиляєтеся, якщо вважаєте, що не знайдете свого покупця. Ручні речі дуже цінуються, як у Росії, так і за кордоном. Не бійтеся перший час працювати безкоштовно. Щоб щось було, треба щось вкласти. Найкраще вкладення - сарафанне радіо.


Зробіть пару свічок на пробу, наприклад в спа-салон, і можливо їх оцінять його працівники, клієнти або керівництво салону. І справи підуть в гору.


Кілька безкоштовних фотосесій на весіллі - і через пару місяців у вас буде непогане портфоліо для роботи в газеті або в салоні фотографій. А під час шкільних випускних, вам просто не дадуть відпочинку, якщо ви запропонуєте ціну нижче інших. Пара грамотно оформлених клумб сусідам і ви вже обговорювані.


Головне, не боятися на перших пап працювати за ідею, адже саме вона може подарувати вам деяку славу і впізнаваність.


Можна сміливо посилатися на свій досвід і відкрито попереджати, що ціна нижче з-за невеликого досвіду або маленького портфоліо. Зараз багато хто хоче зекономити, так і за великі гроші фахівець може виявитися нікудишнім.


Будьте реалістами

Не треба відразу кидатися в усі тяжкі і йти з роботи. Перший час краще все-таки утриматися від радикальних заходів і просто продовжити займатися улюбленою справою, але з огляду на подальше зростання у цій сфері. І не турбуйтеся, якщо щось не вийшло. Щастить не всім, але спробувати варто. Не кидайте все, якщо вам здається, що ваш заробіток дуже малий. Не кожен може і хоче робити хобі своїм доходом. А якщо ви вже чогось досягли, то не забувайте вдосконалюватися самі. Пробуйте нове і даруйте радість оточуючим. І не забувайте, фахівців багато, але хороших фахівців дуже мало.