Іноді, після прочитаної казки або книги про часи лицарів і принцес, виникає бажання намалювати замок, справжній, старовинний, гордо підноситься своїми гострими шпилями кам'яних веж і обвішаний прапорами. Може бути тому, що замок це символ, що пішла давно минулої епохи благородних лицарів, мужності і відваги. До того ж, малюнок замку - хороший урок для навчання малюванню. Звичайним простим олівцем поетапно ви навчитеся малювати пропорції будівлі, створювати перспективу, що оточує замок пейзажу, навчитеся за допомогою тіней і ліній надавати обсяг башт замку.
1. Намалюйте чотири основні вежі замку
Перш ніж намалювати замок розташуйте на аркуші паперу чотири основні вежі. Вони будуть орієнтиром для подальшого малювання. Тому малюємо їх обов'язково точними і з правильними пропорціями. Вони повинні бути майже однаковими, як по висоті, так і по ширині. Малюйте їх у вигляді витягнутих ліній з витягнутими трикутними дахами. Підстави цих веж можна підкреслити горизонтальною лінією, що зображає рівень землі.
2. Малюємо верхню частину замку
Малюючи верхні вежі замку можна використовувати лінійку, якщо вам важко візуально розрахувати їх пропорції. У правій частині замку зробіть витягнутий будиночок з вежею трохи ширше за інших. У лівій частині малюнка намалюйте довгу вежу схожу на шпаківню. Потім доповніть на рівні верхньої лінії, трьома маленькими вежами. Перегородите дві центральні вежі лінією зверху. Малювати замок зручніше поетапно, крок за кроком, головну увагу приділяючи пропорцій будови.
3. Деталі гостроверхих веж замку
Далі уточнимо деталі дахи башт, закруглив нижні контруные лінії. До ранніх горизонтальним лініям додамо квадратні зубці. У центрі стіни на передньому плані намалюємо вигнуту лінію для головного входу і містка. Цей місток веде до центрального входу замку - важкої металевої сітки, що висить на ланцюгу.
4. Решітка і місток замку
Намалюємо для замку ґрати біля проходу з дерев'яним містком. Вона повинна бути масивною і добре помітна на малюнку. На дахах веж додамо віконця, а на стінах веж віконця для бійниць. З них відбивалися мешканці замку, метаючи списи і стріли на ворога. Намалюємо звичайні засклені віконця в нижніх поверхах замку для проживання. На передньому плані, біля входу в замок намалюйте потужний дерев'яний місток, який піднімався впритул до решітці замку на ланцюгах під час небезпеки.
5. Як нарисвоать дах замку
Всі замки мали черепичний дах і кам'яні стіни. Тому доведеться потрудитися, щоб зобразити на малюнку замку їх дрібні контури покрівлі і каменів. Прорисуйте черепицю на дахах замку. Стіни зафарбуйте олівцем, затерев штрихи пальцем. Вікнам надайте темний відтінок. Намалюйте всі прапори спрямовані в одну сторону, вправо або вліво з двома гострими кінцями. Додайте решітці більше тіней, зробивши в ній чорні квадратики. За бажанням можна намалювати навколишній замок пейзаж. Гори, річку, дорогу і хмари розфарбуйте кольоровими олівцями або фарбами. Це дозволить намалювати замок більш реалістичним і додасть малюнку, виконаному в техніки простого олівця, більшої виразності.