Схеми вирізання сніжинок з паперуСніжинки з паперу - це одне із самих доступних для виготовлення в домашніх умовах новорічних прикрас. Зробити своїми руками сніжинки з паперу можуть навіть діти, адже все, що знадобиться для роботи, - це папір, ножиці і трохи фантазії. Ну а для натхнення є готові схеми вирізання сніжинок з паперу, які допоможуть кожному створити свій неповторний «снігопад».
Щоб вирізати сніжинки, можна взяти як звичайний офісний папір, так і паперові серветки, папір офсетний, сторінки газет і т. д. Підготовлений папір складається одним з декількох традиційних способів, а потім на заготівлі отриманої малюється візерунок у відповідності з готовою схемою або ж просто власною фантазією. По контурах намальованого візерунка залишається зробити потрібні розрізи і вирізи, а потім акуратно розгорнути папір - сніжинка готова.
В природі сніжинки мають по 6 радіально розташованих променів і за формою нагадують правильні шестикутники. Вирізаючи сніжинки з паперу, можна піти природній формі кристаликів замерзлої води або ж трохи поекспериментувати, зробивши і чотирикутні, і восьмикутні варіанти. У кожному з випадків заготовку для майбутньої сніжинки треба складати по-різному.
Так, щоб отримати сніжинку з шістьма променями, необхідно квадратний аркуш паперу і скласти його по одній з діагоналей навпіл, отримавши в підсумку рівнобедрений трикутник. По лінії висоти, опущеної до основи трикутника, заготівлю ще раз складіть навпіл - вийде трикутна заготівля, яка менша від попередньої в 2 рази. Далі потрібно подумки провести від вершини трикутника до його основи 2 лінії згину, які будуть ділити цю заготовку на 3 рівних частини.
По лініях згину згорнути по черзі дві крайні частини заготовки до центральної. Отриманий трикутник з «хвостиками» і є основа для майбутньої сніжинки: потрібно тільки відрізати «хвостики» і можна приступати до малювання візерунка і подальшого вирізання.
Якщо потрібно отримати сніжинку з вісьмома променями, то процес складання заготовки буде іншим. Потрібно квадратний аркуш паперу скласти навпіл, а потім отриманий трикутник скласти ще 3 рази поспіль навпіл. На отриманій заготівлі намалювати бажаний візерунок, після чого можна вирізати сніжинку по готовому контуру.
Як уже згадувалося, в наші дні можна знайти вже готові схеми для вирізання сніжинок з паперу - це зручно і доступно. Однак куди цікавіше все ж самостійно придумати візерунок сніжинки, в чому можуть допомогти сучасні онлайн-сервіси вирізання сніжинок. В таких сервісах без будь-якого сміття можна тренуватися вирізати сніжинки з різними візерунками, вибираючи той, який сподобається найбільше.
Наприклад, можливість у режимі онлайн зробити індивідуальну схему сніжинки і по ній потім вирізати сніжинку з паперу надає, наприклад, відомий погодний сервіс Gismeteo. Проект називається «Сніжинки» (http://www.gismeteo.ru/cards/flakes) і дозволяє не тільки самостійно вирізати віртуальні сніжинки, але також і ознайомитися з роботами інших учасників: раптом щось підійде для натхнення? У сервісі доступні віртуальні ножиці і віртуальний канцелярський ніж.
Ще один онлайн-редактор для вирізання сніжинок - це сервіс Make-a-Flake
(http://snowflakes.barkleyus.com). В цьому редакторі можна віртуально вирізати свою сніжинку і зберегти її, щоб поділитися з іншими. Доступна скасування/повернення дій, якщо отриманий результат виявився не таким, як очікувалося. Варто відзначити, що вирізи на віртуальній сніжинці в Make-a-Flake можуть бути тільки прямими, що дещо обмежує можливості творчості.
Схеми вирізання сніжинок з паперу